Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mäklare Shewan Fattah

Shewan Fattah

Om mig

Sedan 2017 har Shewan Fattah haft förmånen att hjälpa människor genom en av livets största affärer – bostadsbytet. Med över 350 lyckade försäljningar i ryggen har han byggt upp en gedigen erfarenhet och en stark känsla för vad som skapar trygghet och riktigt bra resultat. För Shewan handlar mäklaryrket om mer än siffror och kvadratmeter – det handlar om människor, drömmar och att finnas där med engagemang och ärlighet genom hela processen. Shewan Fattah Fastighetsmäklare/Franchisetagare
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Klarinettgatan 9, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Klarinettgatan 9

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

81 m²

4 rum

4 697 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 500 000 kr-3 %

43 210 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Professorsgatan 2

Lägenhet
Pedagogen Park, Mölndals kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

47 m²

2 rum

3 617 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr+12 %

52 128 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fiolgatan 10, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Fiolgatan 10

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

37,8 m²

1,5 rum

3 208 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr+3 %

39 683 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Basungatan 22, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Basungatan 22

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

54 m²

2 rum

3 862 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr+3 %

34 259 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Håkankila Solliden 1, Sätila, Marks kommun
  • Såld 24 mar. 2026

Håkankila Solliden 1

Villa
Sätila, Marks kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

191 m²

8 rum

8 515 m²

Slutpris 5 450 000 kr-7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Basungatan 25, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Basungatan 25

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

55 m²

2 rum

3 928 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 675 000 kr+5 %

30 455 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Musikvägen 36, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Musikvägen 36

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

70 m²

3 rum

4 932 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 450 000 kr+7 %

35 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Saxofongatan 1, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 4 feb. 2026

Saxofongatan 1

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

53,5 m²

2 rum

3 716 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr+8 %

38 318 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Soprangatan 1, Kaverös, Göteborgs kommun
  • Såld 2 feb. 2026

Soprangatan 1

Lägenhet
Kaverös, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

49,3 m²

2 rum

3 481 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr+10 %

35 497 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Rödlönnsgången 34, vån 6 av 6, Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
  • Såld 1 dec. 2025

Rödlönnsgången 34, vån 6 av 6

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

67 m²

2 rum

4 558 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr±0 %

41 791 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Barytongatan 22, Kaverös, Göteborgs kommun
  • Såld 24 nov. 2025

Barytongatan 22

Lägenhet
Kaverös, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

75,4 m²

3 rum

5 189 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 920 000 kr-3 %

25 464 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ekollonvägen 48, Almekärr, Lerums kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Ekollonvägen 48

Radhus
Almekärr, Lerums kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

115 m²

5 rum

152 m²

Slutpris 3 950 000 kr-1 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Gärdegatan 2D, Krokslätt, Mölndals kommun
  • Såld 24 sep. 2025

Gärdegatan 2D

Lägenhet
Krokslätt, Mölndals kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

88,6 m²

4 rum

6 462 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 790 000 kr±0 %

42 777 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lilla Marconigatan 3, vån 5, Frölunda, Göteborgs kommun
  • Såld 2 jun. 2025

Lilla Marconigatan 3, vån 5

Lägenhet
Frölunda, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

86 m²

4 rum

4 924 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 150 000 kr-4 %

36 628 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bildradiogatan 6, Järnbrott, Göteborgs kommun
  • Såld 20 maj. 2025

Bildradiogatan 6

Lägenhet
Järnbrott, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

24 m²

1 rum

1 828 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 180 000 kr+7 %

49 167 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fiolgatan 10, Ruddalen, Göteborgs kommun
  • Såld 2 maj. 2025

Fiolgatan 10

Lägenhet
Ruddalen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

69,3 m²

3 rum

5 197 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr-3 %

30 303 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar alla 16