Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mäklare Christian Lindberg

Christian Lindberg

Om mig

Christian har Erik Olsson Fastighetsförmedlings nöjdaste kunder, är en av Göteborgs mest säljande och mest rekommenderade mäklare! Som person är han enormt driven, resultatinriktad och lägger stor vikt vid nöjda kunder. Han har många års erfarenhet av fastighetsmäkleri och är van att jobba i både bra och tuff marknad. Christians mål är att maximera slutpriset i varje försäljning och få alla parter att känna sig trygga och väldigt nöjda. Kontakta Christian för en trygg och bra bostadsaffär.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Bohusgatan 11B

Lägenhet
Heden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

43 m²

2 rum

3 226 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 290 000 kr±0 %

76 512 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2026

Lilla Bergsgatan 3

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

100 m²

4 rum

8 296 kr/mån

Slutpris 7 350 000 kr-2 %

73 500 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Föreningsgatan 16B - Vån 6 av 6

Lägenhet
Vasastaden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

58 m²

2 rum

4 393 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr+3 %

70 690 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ångaren Ediths gata 11, Sannegården, Göteborgs kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Ångaren Ediths gata 11

Lägenhet
Sannegården, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

135 m²

4 rum

6 583 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 000 000 kr+1 %

59 259 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Föreningsgatan 4A

Lägenhet
Övre Vasastaden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

143 m²

4 rum

8 136 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 10 200 000 kr+14 %

71 329 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Seminariegatan 16

Lägenhet
Linné/Annedal, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

55 m²

2 rum

3 862 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 150 000 kr+5 %

57 273 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Föreningsgatan 5

Lägenhet
Annedal/ Vasastaden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

65 m²

3 rum

4 790 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 000 000 kr

76 923 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026

Västergatan 6A

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

45 m²

2 rum

1 324 kr/mån

Slutpris 4 000 000 kr±0 %

88 889 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Nilssonsberg 21

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

102,6 m²

4 rum

4 948 kr/mån

Slutpris 6 600 000 kr

64 327 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2026

Nilssonsberg 21

Lägenhet
Linné/Annedal, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

102,6 m²

4 rum

4 948 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 800 000 kr+14 %

66 277 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2026

Helgas väg 17

Lägenhet
Öjersjö, Partille kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

86 m²

3 rum

6 474 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr±0 %

41 860 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2026

Hovås Allé 32B

Lägenhet
Nya Hovås, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

49 m²

2 rum

4 407 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 600 000 kr-3 %

53 061 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2026

Storgatan 7B

Lägenhet
Vasastaden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

36 m²

1,5 rum

3 146 kr/mån

Slutpris 3 080 000 kr-2 %

85 556 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 feb. 2026

Repslagaregatan 3A

Lägenhet
Masthugget, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

67,5 m²

2 rum

5 157 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 390 000 kr±0 %

50 222 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 feb. 2026

Nilssonsberg 14

Lägenhet
Linné/ Annedal, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

48,3 m²

2 rum

2 616 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr-6 %

66 253 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jan. 2026

Viktoriagatan 14

Lägenhet
Vasastaden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

83 m²

3 rum

917 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 500 000 kr+9 %

78 313 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jan. 2026

Föreningsgatan 14

Lägenhet
Övre Vasastaden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

71 m²

2,5 rum

2 266 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 710 000 kr+3 %

52 254 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jan. 2026

Erik Dahlbergsgatan 29B

Lägenhet
Vasastaden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

61,5 m²

2 rum

4 625 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 000 000 kr+4 %

81 301 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jan. 2026

Cederbourgsgatan 9

Lägenhet
Lorensberg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

70 m²

3 rum

4 311 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 620 000 kr+1 %

66 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 dec. 2025

Södra vägen 38

Lägenhet
Lorensberg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

134 m²

4 rum

3 574 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 8 500 000 kr-5 %

63 433 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 dec. 2025

Föreningsgatan 39

Lägenhet
Vasastaden, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

75 m²

2,5 rum

2 864 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 775 000 kr-2 %

63 667 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 okt. 2025

Sveagatan 23B

Lägenhet
Linné, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

98 m²

4 rum

7 229 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 600 000 kr+4 %

57 143 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 okt. 2025

Nilssonsberg 10

Lägenhet
Linné/Annedal, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

46,4 m²

2 rum

2 413 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr-3 %

68 966 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2025

Lillgårdens Gränd 5

Lägenhet
Nya Hovås, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

41,5 m²

2 rum

3 165 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr-2 %

60 241 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2025

Bratteråsgatan 40

Lägenhet
Eriksberg, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

108 m²

4 rum

7 229 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 950 000 kr±0 %

55 093 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 1 - 25 av 38