Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mäklare Björn Löfgren

Björn Löfgren

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Järnåldersvägen 22, Odensala, Östersunds kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Järnåldersvägen 22

Villa
Odensala, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

128+109 m²

6 rum

626 m²

Slutpris 5 025 000 kr+12 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nyponvägen 27, Odensala, Östersunds kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Nyponvägen 27

Radhus
Odensala, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

120+100 m²

5 rum

619 m²

Slutpris 3 700 000 kr+6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Grönängevägen 29, Dvärsätt, Krokoms kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Grönängevägen 29

Radhus
Dvärsätt, Krokoms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

119+27 m²

5 rum

409 m²

Slutpris 3 350 000 kr-7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Storsjöstråket 34, Storsjö Strand, Östersunds kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Storsjöstråket 34

Lägenhet
Storsjö Strand, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

75 m²

2 rum

6 682 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 150 000 kr-2 %

28 667 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Åkersjön 137, Åkersjön, Krokoms kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Åkersjön 137

Fritidshus
Åkersjön, Krokoms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

69 m²

3 rum

1 855 m²

Slutpris 2 325 000 kr+18 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Målsta 165, Målsta, Östersunds kommun
  • Såld 23 feb. 2026

Målsta 165

Villa
Målsta, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

115 m²

4 rum

1,6 ha

Slutpris 6 250 000 kr+4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Litsvägen 2 A, Stadsdel norr, Östersunds kommun
  • Såld 20 feb. 2026

Litsvägen 2 A

Lägenhet
Stadsdel norr, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

54 m²

2 rum

4 486 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr-11 %

31 481 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Häggsjövik 112, Häggsjövik, Krokoms kommun
  • Såld 2 jan. 2026

Häggsjövik 112

Villa
Häggsjövik, Krokoms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

100+60 m²

5 rum

3 900 m²

Slutpris 850 000 kr-23 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Östnår 136, Hackås, Bergs kommun
  • Såld 3 nov. 2025

Östnår 136

Gård/Skog
Hackås, Bergs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

100 m²

5 rum

11 ha

Slutpris 2 200 000 kr+5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fjällbyn 312, Åkersjön, Krokoms kommun
  • Såld 30 okt. 2025

Fjällbyn 312

Fritidshus
Åkersjön, Krokoms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

50 m²

3 rum

266 m²

Slutpris 1 100 000 kr-20 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fritzhemsgatan 80, Frösön, Östersunds kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Fritzhemsgatan 80

Lägenhet
Frösön, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

108+25 m²

5 rum

4 661 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 965 000 kr+2 %

36 713 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Norra Birgersvägen 1, Gällö, Bräcke kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Norra Birgersvägen 1

Villa
Gällö, Bräcke kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

151+49 m²

6 rum

944 m²

Slutpris 750 000 kr-32 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Hjortronvägen 39, Odensala, Östersunds kommun
  • Såld 14 okt. 2025

Hjortronvägen 39

Villa
Odensala, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

120 m²

6 rum

450 m²

Slutpris 3 500 000 kr+3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Åkersjön 145, Åkersjön, Krokoms kommun
  • Såld 3 okt. 2025

Åkersjön 145

Fritidshus
Åkersjön, Krokoms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

50 m²

3 rum

3 800 m²

Slutpris 2 200 000 kr+100 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Konstapelgränd 32, Körfältet, Östersunds kommun
  • Såld 2 okt. 2025

Konstapelgränd 32

Lägenhet
Körfältet, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

64 m²

2 rum

3 867 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr+45 %

12 500 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Eriksbergsvägen 18 C, Karlslund, Östersunds kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Eriksbergsvägen 18 C

Lägenhet
Karlslund, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

79 m²

3 rum

4 443 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr-6 %

24 684 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Anläggarvägen 4, Lugnvik, Östersunds kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Anläggarvägen 4

Villa
Lugnvik, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

195 m²

7 rum

2 811 m²

Slutpris 5 500 000 kr-12 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Konstapelgränd 2, Körfältet, Östersunds kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Konstapelgränd 2

Lägenhet
Körfältet, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

103 m²

4 rum

6 133 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 255 000 kr-7 %

12 184 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Smultronvägen 16, Odensala, Östersunds kommun
  • Såld 8 sep. 2025

Smultronvägen 16

Radhus
Odensala, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

142+84 m²

7 rum

461 m²

Slutpris 4 500 000 kr+17 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Rådhusgatan 28 B, Centralt, Östersunds kommun
  • Såld 8 sep. 2025

Rådhusgatan 28 B

Lägenhet
Centralt, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

122,5 m²

6 rum

6 406 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 325 000 kr-2 %

18 980 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Krondikesvägen 74 B, Marielund, Östersunds kommun
  • Såld 4 aug. 2025

Krondikesvägen 74 B

Lägenhet
Marielund, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

63,5 m²

2 rum

3 639 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 895 000 kr-22 %

14 094 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Nyhemsvägen 35, Ås, Krokoms kommun
  • Såld 15 jul. 2025

Nyhemsvägen 35

Villa
Ås, Krokoms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

125+61 m²

8 rum

7 052 m²

Slutpris 4 800 000 kr+1 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Tallåsvägen 26, Karlslund, Östersunds kommun
  • Såld 14 jul. 2025

Tallåsvägen 26

Villa
Karlslund, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

336 m²

1 185 m²

Slutpris 4 500 000 kr-10 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Adjutantsvägen 17, Brunflo, Östersunds kommun
  • Såld 9 jul. 2025

Adjutantsvägen 17

Villa
Brunflo, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

108+20 m²

5 rum

648 m²

Slutpris 2 225 000 kr+7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Postgränd 2 B, Centralt, Östersunds kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Postgränd 2 B

Lägenhet
Centralt, Östersunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

48 m²

2 rum

2 913 kr/mån

Slutpris 1 420 000 kr+2 %

29 583 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 1 - 25 av 29