Hoppa till huvudinnehåll
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

Eric Thors Fastighetsbyrå AB

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Nedre Gärdsjö Östra sjövägen 25, Nedre Gärdsjö, Rättviks kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Nedre Gärdsjö Östra sjövägen 25

Fritidshus
Nedre Gärdsjö, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

35 m²

2 rum

1,2 ha

Slutpris 1 600 000 kr-5 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Furudal Järnvägsgatan 43, Centrala Furudal, Rättviks kommun
  • Såld 22 mar. 2026

Furudal Järnvägsgatan 43

Villa
Centrala Furudal, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

92+65 m²

4 rum

1 144 m²

Slutpris 1 050 000 kr-9 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Stiernhööksgatan 3 B 2 tr, Centrum, Rättviks kommun
  • Såld 15 mar. 2026

Stiernhööksgatan 3 B 2 tr

Lägenhet
Centrum, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

28,5 m²

1 rum

3 158 kr/mån

Slutpris 580 000 kr-13 %

20 351 kr/m²

Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Gärdebygatan 53, Gärdebyn, Rättviks kommun
  • Såld 8 mar. 2026

Gärdebygatan 53

Tomt
Gärdebyn, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

2 600 m²

Slutpris 1 150 000 kr-10 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
HSB gatan 3 A 2 tr, Centrum, Rättviks kommun
  • Såld 8 mar. 2026

HSB gatan 3 A 2 tr

Lägenhet
Centrum, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

40,5 m²

1 rum

3 279 kr/mån

Slutpris 620 000 kr-9 %

15 309 kr/m²

Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Vålsmorsvägen 8, Vikarbyn, Rättviks kommun
  • Såld 28 feb. 2026

Vålsmorsvägen 8

Villa
Vikarbyn, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

80 m²

3 rum

1 431 m²

Slutpris 1 700 000 kr-10 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Västbjörka Korsgatu 1, Västbjörka, Rättviks kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Västbjörka Korsgatu 1

Villa
Västbjörka, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

125+6 m²

5 rum

1 002 m²

Slutpris 1 580 000 kr-4 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Knihsgatan 5A, Centrum, Rättviks kommun
  • Såld 31 jan. 2026

Knihsgatan 5A

Lägenhet
Centrum, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

100 m²

3 rum

7 485 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 285 000 kr-7 %

12 850 kr/m²

Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Storåkersvägen 2, Lerdal, Rättviks kommun
  • Såld 31 jan. 2026

Storåkersvägen 2

Villa
Lerdal, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

90+45 m²

3 rum

1 664 m²

Slutpris 1 600 000 kr-15 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Furudal Yxsmedsvägen 6, Furudal Centrala, Rättviks kommun
  • Såld 20 jan. 2026

Furudal Yxsmedsvägen 6

Villa
Furudal Centrala, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

52+44 m²

2 rum

1 825 m²

Slutpris 785 000 kr±0 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Riksvägen 33 A, Centrum, Rättviks kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Riksvägen 33 A

Lägenhet
Centrum, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

92,5 m²

4 rum

6 628 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr-21 %

13 514 kr/m²

Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Skogsfastighet, Stumsnäs, Rättviks kommun
  • Såld 19 nov. 2025

Skogsfastighet

Gård/Skog
Stumsnäs, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
13,3 ha

Slutpris 1 220 000 kr
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Leksand / Getsarvet samt Överboda, Leksand, Leksands kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Leksand / Getsarvet samt Överboda

Gård/Skog
Leksand, Leksands kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
17,8 ha

Slutpris 1 325 000 kr+33 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Knihsgatan 5 B BV, Centrum, Rättviks kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Knihsgatan 5 B BV

Lägenhet
Centrum, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

67,5 m²

2 rum

4 954 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 850 000 kr-11 %

12 593 kr/m²

Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Övre Gärdsjö Olersvägen 2, Övre Gärdsjö, Rättviks kommun
  • Såld 18 okt. 2025

Övre Gärdsjö Olersvägen 2

Villa
Övre Gärdsjö, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

32 m²

2 rum

1 324 m²

Slutpris 570 000 kr-17 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Bogghedsvägen 13, Östnor, Mora kommun
  • Såld 18 okt. 2025

Bogghedsvägen 13

Villa
Östnor, Mora kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

170 m²

5 rum

2 952 m²

Slutpris 3 000 000 kr-18 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Knihsgatan 7B, Centrum, Rättviks kommun
  • Såld 14 okt. 2025

Knihsgatan 7B

Lägenhet
Centrum, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

69,5 m²

2 rum

5 126 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 875 000 kr-8 %

12 590 kr/m²

Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Ovanmyra Stjärnbladsgatu 2, Ovanmyra, Rättviks kommun
  • Såld 11 okt. 2025

Ovanmyra Stjärnbladsgatu 2

Villa
Ovanmyra, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

126+83 m²

4 rum

1 720 m²

Slutpris 1 785 000 kr+13 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Västgärde Bystugevägen 24, Västgärde, Rättviks kommun
  • Såld 2 okt. 2025

Västgärde Bystugevägen 24

Gård/Skog
Västgärde, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

88 m²

3 rum

1,4 ha

Slutpris 1 800 000 kr-9 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Furudal Tappuddsvägen 45, Furudal, Rättviks kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Furudal Tappuddsvägen 45

Villa
Furudal, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

110+110 m²

3 rum

2 481 m²

Slutpris 950 000 kr-24 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Riksvägen 35 C, Centrum, Rättviks kommun
  • Såld 21 sep. 2025

Riksvägen 35 C

Lägenhet
Centrum, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

32,5 m²

1 rum

2 246 kr/mån

Slutpris 430 000 kr-4 %

13 231 kr/m²

Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Furudal Noretvägen 24, Furudal, Rättviks kommun
  • Såld 18 sep. 2025

Furudal Noretvägen 24

Villa
Furudal, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

96 m²

3 rum

2 409 m²

Slutpris 1 650 000 kr-8 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Dalstuga Sågvägen 16, Dalstuga, Rättviks kommun
  • Såld 15 sep. 2025

Dalstuga Sågvägen 16

Fritidshus
Dalstuga, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

40 m²

3 rum

1 425 m²

Slutpris 550 000 kr-24 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Boda Gruvrisvägen 18, Boda Kyrkby, Rättviks kommun
  • Såld 12 sep. 2025

Boda Gruvrisvägen 18

Fritidshus
Boda Kyrkby, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

50 m²

2 rum

9 055 m²

Slutpris 1 000 000 kr-16 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Dalbyn Furudalsvägen 624, Dalbyn, Rättviks kommun
  • Såld 1 sep. 2025

Dalbyn Furudalsvägen 624

Gård/Skog
Dalbyn, Rättviks kommun
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

55 m²

1 rum

15,2 ha

Slutpris 1 395 000 kr+9 %
Eric Thors Fastighetsbyrå AB
Eric Thors Fastighetsbyrå AB

Visar 1 - 25 av 46