Hoppa till huvudinnehåll
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

CHRISTANDER Fastighetsförmedling

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 dec. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Toltorpsgatan 50 B

Lägenhet
Toltorpsdalen, Mölndals kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

58,5 m²

2 rum

2 901 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 565 000 kr+3 %

43 846 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 dec. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Wendesgatan 2

Villa
Krokslätt, Mölndals kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

204+64 m²

8 rum

553 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 8 300 000 kr-5 %
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Lövgatan 2 C, Enerbacken, Mölndals kommun
  • Såld 3 dec. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Lövgatan 2 C

Lägenhet
Enerbacken, Mölndals kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

75,5 m²

3 rum

5 219 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 750 000 kr+12 %

36 424 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Mölndalsvägen 67, Almedal, Göteborgs kommun
  • Såld 26 nov. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Mölndalsvägen 67

Lägenhet
Almedal, Göteborgs kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

39 m²

1 rum

2 751 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr+4 %

64 103 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Bohusgatan 24, Heden, Göteborgs kommun
  • Såld 18 nov. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Bohusgatan 24

Lägenhet
Heden, Göteborgs kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

95 m²

4 rum

5 936 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 650 000 kr-5 %

59 474 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Vänortsgatan 28, Mölndal - Bosgården, Mölndals kommun
  • Såld 13 nov. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Vänortsgatan 28

Lägenhet
Mölndal - Bosgården, Mölndals kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

81 m²

3 rum

3 082 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 190 000 kr+5 %

51 728 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Djäknegatan 2, Centrala Mölndal, Mölndals kommun
  • Såld 10 nov. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Djäknegatan 2

Villa
Centrala Mölndal, Mölndals kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

109+90 m²

572 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 095 000 kr+2 %
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Fässbergsgatan 4, Toltorpsdalen, Mölndals kommun
  • Såld 4 nov. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Fässbergsgatan 4

Villa
Toltorpsdalen, Mölndals kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

169+40 m²

6 rum

948 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 7 150 000 kr+2 %
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Nyckelhålsvägen 21

Tomt
Hals, Orust kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

634 m²

Slutpris 1 950 000 kr-2 %
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Brännåsvägen 3, Brännås, Mölndals kommun
  • Såld 27 okt. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Brännåsvägen 3

Lägenhet
Brännås, Mölndals kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

72 m²

3 rum

5 290 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr+5 %

47 222 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Doktor Lindhs Gata 1, Guldheden, Göteborgs kommun
  • Såld 22 okt. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Doktor Lindhs Gata 1

Lägenhet
Guldheden, Göteborgs kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

38,1 m²

1,5 rum

2 258 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr+2 %

66 929 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Kvarnbygatan 11, Kvarnbyn, Mölndals kommun
  • Såld 19 okt. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Kvarnbygatan 11

Lägenhet
Kvarnbyn, Mölndals kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

82 m²

3 rum

6 074 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 050 000 kr+10 %

61 585 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Vänortsgatan 12 E, BOSGÅRDEN, Mölndals kommun
  • Såld 15 okt. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Vänortsgatan 12 E

Lägenhet
BOSGÅRDEN, Mölndals kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

51 m²

2 rum

3 796 kr/mån

Slutpris 2 025 000 kr+4 %

39 706 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Kungsbackagatan 2, Fredriksdal, Göteborgs kommun
  • Såld 13 okt. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Kungsbackagatan 2

Lägenhet
Fredriksdal, Göteborgs kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

85 m²

3 rum

5 064 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 735 000 kr±0 %

43 941 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Kvarnbyvallen 11, Kvarnbyvallen, Mölndals kommun
  • Såld 3 okt. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Kvarnbyvallen 11

Lägenhet
Kvarnbyvallen, Mölndals kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

64 m²

2 rum

4 512 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 230 000 kr+8 %

50 469 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Kvarnbygatan 31, Kvarnbyn, Mölndals kommun
  • Såld 28 sep. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Kvarnbygatan 31

Lägenhet
Kvarnbyn, Mölndals kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

79,4 m²

3 rum

6 615 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 870 000 kr-2 %

48 741 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Kvarnbyvallen 23, Kvarnbyvallen, Mölndals kommun
  • Såld 26 sep. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Kvarnbyvallen 23

Lägenhet
Kvarnbyvallen, Mölndals kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

45 m²

2 rum

3 541 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr+9 %

54 444 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Torggatan 48

Lägenhet
Centrala Mölndal, Mölndals kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

95 m²

3 rum

6 685 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr+14 %

35 789 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Skånegatan 37A, Lorensberg - Centrum, Göteborgs kommun
  • Såld 23 sep. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Skånegatan 37A

Lägenhet
Lorensberg - Centrum, Göteborgs kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

85 m²

3 rum

4 074 kr/mån

Slutpris 5 780 000 kr-4 %

68 000 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Kennedygatan 8

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

86 m²

3 rum

5 726 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 600 000 kr-2 %

53 488 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Mölndalsvägen 67, Almedal, Göteborgs kommun
  • Såld 19 sep. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Mölndalsvägen 67

Lägenhet
Almedal, Göteborgs kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

62 m²

2 rum

3 627 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr+3 %

58 065 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Sixten Camps Gata 2, Nya Gårda, Göteborgs kommun
  • Såld 17 sep. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Sixten Camps Gata 2

Lägenhet
Nya Gårda, Göteborgs kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

71 m²

3 rum

5 053 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr-2 %

53 521 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Eklanda Lund 101

Lägenhet
Eklanda, Mölndals kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

64 m²

2 rum

4 506 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 570 000 kr-3 %

40 156 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Paviljongvägen 32

Lägenhet
KÅLLTORP - ÖRGRYTE, Göteborgs kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

74 m²

3 rum

4 861 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 600 000 kr+2 %

62 162 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
Grafiska Vägen 4C, Johanneberg - Almedal, Göteborgs kommun
  • Såld 31 aug. 2025
profilfoto på mäklare
CamillaChristander

Grafiska Vägen 4C

Lägenhet
Johanneberg - Almedal, Göteborgs kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

34,5 m²

1 rum

2 986 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr+2 %

57 826 kr/m²

CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

Visar 26 - 50 av 69