Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Mäklare Magnus Lind

Magnus Lind

Om mig

Det är jag som är Lind och jag har jobbat som fastighetsmäklare i sydvästra Skåne i 30 år. Nu har jag koncentrat mig till Lundabygden och dess omnejd. Som person är jag mycket energisk och ger aldrig upp, det finns alltid möjligheter. Fritiden ägnar jag åt mina barn och idrott. Gillar att hålla igång!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Utsättaregränden 109, Norra Fäladen, Lunds kommun
  • Såld 13 maj. 2026

Utsättaregränden 109

Radhus
Norra Fäladen, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

67 m²

3 rum

4 916 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr-11 %

34 328 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Stralsundsvägen 70, Östra Torn, Lunds kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Stralsundsvägen 70

Radhus
Östra Torn, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

93 m²

4 rum

7 989 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 780 000 kr-3 %

40 645 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Munins väg 16, Nya Linero, Lunds kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Munins väg 16

Lägenhet
Nya Linero, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

106 m²

4 rum

10 270 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 500 000 kr±0 %

42 453 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Kulgränden 14, Annehem, Lunds kommun
  • Såld 19 apr. 2026

Kulgränden 14

Villa
Annehem, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

130+130 m²

6 rum

868 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 600 000 kr±0 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Skolgatan 2, Centrum, Lunds kommun
  • Såld 18 apr. 2026

Skolgatan 2

Lägenhet
Centrum, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

72,5 m²

3 rum

4 799 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr+3 %

44 138 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Assarhusavägen 52, Södra Sandby, Lunds kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Assarhusavägen 52

Radhus
Södra Sandby, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

108+27 m²

4 rum

216 m²

Slutpris 3 400 000 kr-2 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Warholms väg 6C, Tuna, Lunds kommun
  • Såld 8 apr. 2026

Warholms väg 6C

Lägenhet
Tuna, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

88,6 m²

4 rum

3 520 kr/mån

Slutpris 2 750 000 kr-8 %

31 038 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Assarhusavägen 146, Södra Sandby, Lunds kommun
  • Såld 3 apr. 2026

Assarhusavägen 146

Radhus
Södra Sandby, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

136+10 m²

5 rum

394 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 600 000 kr-4 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Assarhusavägen 236, Södra Sandby, Lunds kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Assarhusavägen 236

Radhus
Södra Sandby, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

165 m²

7 rum

370,2 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 250 000 kr+7 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Kornvägen 23, Södra Sandby, Lunds kommun
  • Såld 25 mar. 2026

Kornvägen 23

Villa
Södra Sandby, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

115 m²

4 rum

764 m²

Slutpris 4 050 000 kr+4 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Sallerupsvägen 212A, Husie, Malmö kommun
  • Såld 23 mar. 2026

Sallerupsvägen 212A

Lägenhet
Husie, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

61 m²

2 rum

5 997 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 250 000 kr-9 %

20 492 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Församlingsgatan 15, Södra Sandby, Lunds kommun
  • Såld 9 mar. 2026

Församlingsgatan 15

Radhus
Södra Sandby, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

112 m²

5 rum

7 611 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

16 964 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Tordmulevägen 6B, Klosters Fälad, Lunds kommun
  • Såld 2 mar. 2026

Tordmulevägen 6B

Lägenhet
Klosters Fälad, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

84,5 m²

3 rum

5 101 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr-13 %

23 669 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Lagmansgatan 3B, Borgmästargården, Malmö kommun
  • Såld 20 feb. 2026

Lagmansgatan 3B

Lägenhet
Borgmästargården, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

81,5 m²

3 rum

5 490 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 900 000 kr-13 %

23 313 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Gunnesbovägen 135, Gunnesbo, Lunds kommun
  • Såld 6 feb. 2026

Gunnesbovägen 135

Radhus
Gunnesbo, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

78 m²

3 rum

5 497 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr-15 %

32 051 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Lärkgatan 1, Södra Sandby, Lunds kommun
  • Såld 31 jan. 2026

Lärkgatan 1

Villa
Södra Sandby, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

324+3 m²

9 rum

750 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 850 000 kr-2 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Öståkravägen 16, Södra Sandby, Lunds kommun
  • Såld 18 dec. 2025

Öståkravägen 16

Villa
Södra Sandby, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

182 m²

6 rum

655 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 800 000 kr-4 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Gorm den gamles gränd 12, Linero, Lunds kommun
  • Såld 4 dec. 2025

Gorm den gamles gränd 12

Villa
Linero, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

162 m²

6 rum

474 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 117 000 kr-3 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Hällestadsvägen 25 E, Södra Sandby, Lunds kommun
  • Såld 1 dec. 2025

Hällestadsvägen 25 E

Radhus
Södra Sandby, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

106,5 m²

4 rum

5 978 kr/mån

Slutpris 3 500 000 kr±0 %

32 864 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Femmötesvägen 22, Södra Sandby, Lunds kommun
  • Såld 27 nov. 2025

Femmötesvägen 22

Villa
Södra Sandby, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

156 m²

6 rum

434 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 050 000 kr+4 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Spolegatan 20B, Centralt, Lunds kommun
  • Såld 25 nov. 2025

Spolegatan 20B

Lägenhet
Centralt, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

4 404 kr/mån

Slutpris 2 975 000 kr±0 %

49 583 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Raffinadgatan 5, Sockerbruket, Lunds kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Raffinadgatan 5

Lägenhet
Sockerbruket, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

82 m²

3 rum

5 924 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr-1 %

47 561 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Blåvingevägen 26, Södra Sandby, Lunds kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Blåvingevägen 26

Villa
Södra Sandby, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

140 m²

6 rum

678 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 975 000 kr±0 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Mossavägen 6D, Södra Sandby, Lunds kommun
  • Såld 1 nov. 2025

Mossavägen 6D

Villa
Södra Sandby, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

121+19 m²

4 rum

651 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 610 000 kr+10 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Stora Råby ängaväg 26, Råbylund, Lunds kommun
  • Såld 21 okt. 2025

Stora Råby ängaväg 26

Villa
Råbylund, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

124 m²

4 rum

440 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 300 000 kr-3 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

Visar 1 - 25 av 50