Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Bülow & Lind Fastighetsförmedling

Bülow & Lind Fastighetsförmedling

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
5 rum par-/kedje-/radhus på Trädhagegränd 16 Vintrie, Malmö kommun - bild 1
5 rum par-/kedje-/radhus på Trädhagegränd 16 Vintrie, Malmö kommun - bild 2
5 rum par-/kedje-/radhus på Trädhagegränd 16 Vintrie, Malmö kommun - bild 3
5 rum par-/kedje-/radhus på Trädhagegränd 16 Vintrie, Malmö kommun - bild 4
5 rum par-/kedje-/radhus på Trädhagegränd 16 Vintrie, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:00

Trädhagegränd 16

Radhus
Vintrie, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
4 495 000 kr
118 + 6 m²
5 rum
8 739 kr/mån
38 093 kr/m²

I fridfulla och charmiga Vintrie finner du detta moderna hem med en öppen planlösning som sträcker sig över 118 m² fördelat på två våningar. Stora fönsterpartier mot trädgården på bottenvåningen ger ett exceptionellt ljusflöde. Interiören är utformad med fokus på genomgående hög kvalitet och rikligt med naturligt ljus. Flertalet takfönster ger spännande utsikter och skapar en känsla av rymd. Den…

Premium
Uteplats
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
4 rum villa på Lingongatan 25 Videdal - Husie, Malmö kommun - bild 1
4 rum villa på Lingongatan 25 Videdal - Husie, Malmö kommun - bild 2
4 rum villa på Lingongatan 25 Videdal - Husie, Malmö kommun - bild 3
4 rum villa på Lingongatan 25 Videdal - Husie, Malmö kommun - bild 4
4 rum villa på Lingongatan 25 Videdal - Husie, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:30

Lingongatan 25

Villa
Videdal - Husie, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
4 195 000 kr
128 + 68 m²
4 rum
882 m² tomt

Tillfälle att förvärva ett friköpt hus med härligt lummig trädgård. Här bjuds på vardagsrum med riktigt generösa ytor samt ett magiskt uterum som vetter åt den soliga trädgården, det är sällskapsytorna där man kanske spenderar större delen av tiden. men här finns ju även det mysiga köket och tre sovrum och en takterrass där man kan njuta av både solbad och en härlig utsikt utöver området. Till…

Premium
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Folketshusvägen 15 Klagshamn, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Folketshusvägen 15 Klagshamn, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Folketshusvägen 15 Klagshamn, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Folketshusvägen 15 Klagshamn, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Folketshusvägen 15 Klagshamn, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Folketshusvägen 15

Lägenhet
Klagshamn, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
3 495 000 kr
74 m²
3 rum
vån 5/5
6 195 kr/mån
47 230 kr/m²

Välkommen till Klagshamns kanske allra bästa sida! Här bor ni med ett fantastiskt läge som erbjuder obruten utsikt över både Öresund och Malmös siluett – svårslaget. Lägenheten präglas av ett generöst ljusinsläpp och fri utsikt i tre väderstreck, samtidigt som den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar sociala och inbjudande ytor. Det rymliga master bedroom erbjuder bra förvaring i…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Malmö, Malmö kommun
Mån 18 maj kl 17:00

Vitemöllegatan 5G

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
1 495 000 kr
48,7 m²
2 rum
vån 3/4
3 632 kr/mån
30 698 kr/m²
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Dirigentgatan 2 Lindeborg, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Dirigentgatan 2 Lindeborg, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Dirigentgatan 2 Lindeborg, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Dirigentgatan 2 Lindeborg, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Dirigentgatan 2 Lindeborg, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Dirigentgatan 2

Lägenhet
Lindeborg, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
1 195 000 kr
41 m²
2 rum
vån 4/5
3 632 kr/mån
29 146 kr/m²

Högt upp i huset, på våning fyra, väntar denna ljusa och välplanerade tvåa om 41 kvadratmeter. Här bor du i ett hem där varje kvadratmeter är genomtänkt, med ett fint ljusinsläpp och en trivsam, harmonisk känsla genom hela bostaden. Vardagsrummet är rymligt i förhållande till bostadens storlek och erbjuder plats för både soffgrupp och matplats. De stora fönsterpartierna ger rummet en luftig…

Premium
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
6 rum villa på Malusgatan 4 Virentofta - Husie, Malmö kommun - bild 1
6 rum villa på Malusgatan 4 Virentofta - Husie, Malmö kommun - bild 2
6 rum villa på Malusgatan 4 Virentofta - Husie, Malmö kommun - bild 3
Sön 17 maj kl 14:30

Malusgatan 4

Villa
Virentofta - Husie, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
5 495 000 kr
200 + 48 m²
6 rum
838 m² tomt
Plus
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
5 rum villa på Rådjursvägen 3B Ljunghusen, Vellinge kommun - bild 1
5 rum villa på Rådjursvägen 3B Ljunghusen, Vellinge kommun - bild 2
5 rum villa på Rådjursvägen 3B Ljunghusen, Vellinge kommun - bild 3
5 rum villa på Rådjursvägen 3B Ljunghusen, Vellinge kommun - bild 4
5 rum villa på Rådjursvägen 3B Ljunghusen, Vellinge kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 15:00

Rådjursvägen 3B

Villa
Ljunghusen, Vellinge kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
7 695 000 kr
100 m²
5 rum
1 008 m² tomt

Välkommen till en fastighet i eftertraktade Ljunghusen, där läget och tomtens kvaliteter skapar ett tydligt premiumerbjudande. Här bor du med gångavstånd till skola, service, kommunikationer samt ett urval av restauranger, samtidigt som hav och natur finns inom nära räckhåll. Bostadshuset om ca 100 kvm är välhållet och funktionellt disponerat med tre sovrum, ett större och två mindre, samt ett…

Premium
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
5 rum villa på Lagerbladsvägen 1 Kristineberg - Oxie, Malmö kommun - bild 1
5 rum villa på Lagerbladsvägen 1 Kristineberg - Oxie, Malmö kommun - bild 2
5 rum villa på Lagerbladsvägen 1 Kristineberg - Oxie, Malmö kommun - bild 3
5 rum villa på Lagerbladsvägen 1 Kristineberg - Oxie, Malmö kommun - bild 4
5 rum villa på Lagerbladsvägen 1 Kristineberg - Oxie, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Lagerbladsvägen 1

Villa
Kristineberg - Oxie, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
4 295 000 kr
124 + 14 m²
5 rum
468 m² tomt

Varmt välkommen till ett stilrent och välplanerat hem på attraktiv hörntomt i familjevänliga Kristineberg. Här erbjuds ett modernt och smakfullt renoverat boende. Det är bara att flytta in och börja trivas. Under 2021 genomgick bostaden en omfattande renovering, vilket har skapat ett stilrent hem med en enhetlig och genomtänkt känsla. Planlösningen är både funktionell och inbjudande, med utrymmen…

Premium
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
6 rum villa på Ellenborgsvägen 11 Husie - Ellenborg- Videdal, Malmö kommun - bild 1
6 rum villa på Ellenborgsvägen 11 Husie - Ellenborg- Videdal, Malmö kommun - bild 2
6 rum villa på Ellenborgsvägen 11 Husie - Ellenborg- Videdal, Malmö kommun - bild 3
6 rum villa på Ellenborgsvägen 11 Husie - Ellenborg- Videdal, Malmö kommun - bild 4
6 rum villa på Ellenborgsvägen 11 Husie - Ellenborg- Videdal, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 10:00

Ellenborgsvägen 11

Villa
Husie - Ellenborg- Videdal, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
5 495 000 kr
151 + 125 m²
6 rum
837 m² tomt

Välkommen till ett vackert putsat 1 1/2-planshus med källare där den grå vitputsade fasaden och de vita knutarna skapar ett tidlöst och inbjudande intryck. Ett hem med karaktär och själ där 20-talets charm lever kvar genom vackra originaldetaljer, takhöjd, takstuckatur, spegeldörrar och höga fotlister - tillsammans skapas en harmonisk känsla. På entréplan en välkomnande hall som leder vidare till…

Premium
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Södertorp, Malmö kommun
Mån 18 maj kl 18:00

Arkitektgatan 3

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
2 495 000 kr
84 m²
3 rum
vån 1/3
5 902 kr/mån
29 702 kr/m²
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Husie - Virentofta, Malmö kommun
Sön 17 maj kl 12:30

Vannavägen 33

Villa
Husie - Virentofta, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
5 495 000 kr
103 + 117 m²
4 rum
998 m² tomt
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Arlöv, Burlövs kommun
Imorgon kl 17:30

Timmermansgatan 6

Lägenhet
Arlöv, Burlövs kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
1 450 000 kr
77,7 m²
3 rum
vån 3/3
6 477 kr/mån
18 662 kr/m²
Balkong
Uteplats
Hiss
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Lönnebergagatan 65 Gyllins trädgård - Husie, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Lönnebergagatan 65 Gyllins trädgård - Husie, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Lönnebergagatan 65 Gyllins trädgård - Husie, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Lönnebergagatan 65 Gyllins trädgård - Husie, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Lönnebergagatan 65 Gyllins trädgård - Husie, Malmö kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 19:00

Lönnebergagatan 65

Lägenhet
Gyllins trädgård - Husie, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
2 495 000 kr
76 m²
3 rum
vån 1/6
6 080 kr/mån
32 829 kr/m²

Välplanerad marklägenhet i gavel med ljusa och luftiga ytor samt en lyxigt stor uteplats på ca 19 kvm som verkligen är något alldeles extra. Fina sällskapsytor som blir ännu större genom den härligt öppna planlösningen och den stora uteplatsen som under sommarhalvåret ingår i dessa. Stora fönsterpartier släpper in dagsljuset i stilrent Marbodalskök som ligger öppet mot inbjudande vardagsrum.…

Premium
Uteplats
Hiss
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
4 rum villa på Västra Alstads kyrkoväg 117-0 Västra Alstad - Alstad - Trelleborg, Trelleborgs kommun - bild 1
4 rum villa på Västra Alstads kyrkoväg 117-0 Västra Alstad - Alstad - Trelleborg, Trelleborgs kommun - bild 2
4 rum villa på Västra Alstads kyrkoväg 117-0 Västra Alstad - Alstad - Trelleborg, Trelleborgs kommun - bild 3
4 rum villa på Västra Alstads kyrkoväg 117-0 Västra Alstad - Alstad - Trelleborg, Trelleborgs kommun - bild 4
4 rum villa på Västra Alstads kyrkoväg 117-0 Västra Alstad - Alstad - Trelleborg, Trelleborgs kommun - bild 5

Västra Alstads kyrkoväg 117-0

Villa
Västra Alstad - Alstad - Trelleborg, Trelleborgs kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
2 795 000 kr
91 m²
4 rum
200 m² tomt

På Söderslätt ligger den lilla idylliska kyrkbyn Västra Alstad med anor från medeltiden, omgiven av böljande åkrar och hagar där hästar lugnt spatserar. Här ligger ett charmigt hus där grunden lades redan 1842 när det ägdes av den närbelägna kyrkan. Mycket har dock hänt sedan dess och under de senaste fem åren har här löpande skett omfattande renoveringar som förvandlat det till den pärla det är…

Premium
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Tygelsjö, Malmö kommun

Blåklintsvägen 29

Villa
Tygelsjö, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
5 995 000 kr
111 m²
3 rum
427 m² tomt
Uteplats
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
7 rum villa på Krokusgatan 72 Virentofta - Husie, Malmö kommun - bild 1
7 rum villa på Krokusgatan 72 Virentofta - Husie, Malmö kommun - bild 2
7 rum villa på Krokusgatan 72 Virentofta - Husie, Malmö kommun - bild 3
7 rum villa på Krokusgatan 72 Virentofta - Husie, Malmö kommun - bild 4
7 rum villa på Krokusgatan 72 Virentofta - Husie, Malmö kommun - bild 5

Krokusgatan 72

Villa
Virentofta - Husie, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
6 495 000 kr
150 + 102 m²
7 rum
744 m² tomt

Ett riktigt drömhus med allt du kan önska - och lite till! Här har underbar 30-talscharm med fiskbensparkett, stuckaturer och takhöjd på runt 2,70 m tillsammans med genomtänkta, moderna renoveringar skapat ett boende att falla handlöst för. Härliga sällskapsytor i entréplan med ljus, luft och rymd som ligger i anslutning till ett stilrent, smakfullt och framför allt generöst tilltaget kök. Två…

Premium
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Hyllie, Malmö kommun
Tor 14 maj kl 14:00

Regissörgatan 5

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
2 795 000 kr
94,5 m²
4 rum
vån 8/8
6 220 kr/mån
29 577 kr/m²
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
3 rum radhus på Dikesvägen 6 Arlöv, Burlövs kommun - bild 1
3 rum radhus på Dikesvägen 6 Arlöv, Burlövs kommun - bild 2
3 rum radhus på Dikesvägen 6 Arlöv, Burlövs kommun - bild 3
3 rum radhus på Dikesvägen 6 Arlöv, Burlövs kommun - bild 4
3 rum radhus på Dikesvägen 6 Arlöv, Burlövs kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Dikesvägen 6

Radhus
Arlöv, Burlövs kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
1 995 000 kr
93 m²
3 rum
7 989 kr/mån
21 452 kr/m²

Välkommen till detta trivsamma BRF-radhus i fint skick på populära Tågarp i Arlöv. Här kombineras funktionella ytor med en genomtänkt planlösning och fina utemiljöer på både fram- och baksida. Entréplanet erbjuder ett ljust och inbjudande kök som totalrenoverades 2008, med goda arbetsytor på bänkskiva i sten, integrerade vitvaror och praktiskt skafferi. I köket finns matplatsen vid fönster, och…

Premium
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
6 rum villa på Kungshällagatan 37 Riseberga - Husie, Malmö kommun - bild 1
6 rum villa på Kungshällagatan 37 Riseberga - Husie, Malmö kommun - bild 2
6 rum villa på Kungshällagatan 37 Riseberga - Husie, Malmö kommun - bild 3
6 rum villa på Kungshällagatan 37 Riseberga - Husie, Malmö kommun - bild 4
6 rum villa på Kungshällagatan 37 Riseberga - Husie, Malmö kommun - bild 5

Kungshällagatan 37

Villa
Riseberga - Husie, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
6 695 000 kr
182 + 110 m²
6 rum
927 m² tomt

Tillfälle för er som vill förvärva ett gediget och fint boende med ytor långt utöver det vanliga. Här bjuds på det stora vardagsrummet på entréplan samt allrummet på ovanplan som är helt magiskt. Utöver boarean så har vi den fina källaren med hur mycket plats som helst, och källaren används verkligen av familjen. Läget är underbart, en solig hörntomt på lugna och attraktiva Riseberga. Till bilen…

Premium
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Västra Hamnen, Malmö kommun

Vimpelgatan 21

Lägenhet
Västra Hamnen, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
2 795 000 kr
58 m²
2 rum
vån 5
5 758 kr/mån
48 190 kr/m²
Balkong
Hiss
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Värnhem, Malmö kommun

Sallerupsvägen 8

Lägenhet
Värnhem, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
3 195 000 kr
97 m²
3 rum
vån 2
6 563 kr/mån
32 938 kr/m²
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Husie - Trollängen, Malmö kommun

Betulastigen 71

Radhus
Husie - Trollängen, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
3 795 000 kr
130 + 7 m²
6 rum
436 m² tomt
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Västra Skrävlingevägen 137 Gula Höja - Husie, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Västra Skrävlingevägen 137 Gula Höja - Husie, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Västra Skrävlingevägen 137 Gula Höja - Husie, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Västra Skrävlingevägen 137 Gula Höja - Husie, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Västra Skrävlingevägen 137 Gula Höja - Husie, Malmö kommun - bild 5

Västra Skrävlingevägen 137

Lägenhet
Gula Höja - Husie, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
1 195 000 kr
59 m²
2 rum
vån 3/3
3 946 kr/mån
20 254 kr/m²

Välkommen till en trivsam lägenhet med genomgående och optimal planlösning. Bostaden erbjuder ett generöst vardagsrum med utgång till den trivsamma inglasade balkongen, ett modernt kök med matplats vid fönster samt ett rofyllt rymligt sovrum med platsbyggda garderober. Det helkaklade stilrena badrummet renoverades 2019. Hallen är välkomnande med praktiska förvaringslösningar. Här bor du i ett…

Premium
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
3 rum villa på Sandvägen 53B Genarp, Lunds kommun - bild 1
3 rum villa på Sandvägen 53B Genarp, Lunds kommun - bild 2
3 rum villa på Sandvägen 53B Genarp, Lunds kommun - bild 3
3 rum villa på Sandvägen 53B Genarp, Lunds kommun - bild 4
3 rum villa på Sandvägen 53B Genarp, Lunds kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:30

Sandvägen 53B

Villa
Genarp, Lunds kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
3 995 000 kr
100 + 15 m²
3 rum
1 059 m² tomt

Nu kommer ett tillfälle att bli ägare till ett 1-plans hus (100 kvm + 20 kvm gästhus från 2023!) på stor, naturnära tomt (1059 kvm) i Genarps lummiga södra del. På kort gångavstånd finns naturreservatet Risen, liksom ortens mycket populära friluftsbad. Genarp är välkänt för sina magiska naturområden och orten erbjuder dessutom en väldigt trygg miljö för både barn och djur. Huset är i mycket fint…

Premium
Uteplats
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
6 rum radhus på Hermods plats 6 Klagshamn, Malmö kommun - bild 1
6 rum radhus på Hermods plats 6 Klagshamn, Malmö kommun - bild 2