Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Mäklare Joakim Ohlsson

Joakim Ohlsson

Om mig

Med över tio års erfarenhet som fastighetsmäklare, främst i Hägersten/Liljeholmen, har jag hjälpt hundratals kunder till trygga och framgångsrika affärer. De flesta hittar till mig via rekommendationer – ett förtroende jag värderar högt. Som engagerad och driven mäklare fokuserar jag alltid på tydlig kommunikation och bästa möjliga resultat. Jag arbetar med Hägersten/Liljeholmen som fokusområde men förmedlar bostäder i hela Stockholm. Hör av dig om du funderar på att förändra ditt boende!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Bäckvägen 151, Hägerstensåsen/Telefonplan, Stockholms kommun
  • Såld 9 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Bäckvägen 151

Lägenhet
Hägerstensåsen/Telefonplan, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

48 m²

2 rum

3 436 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 925 000 kr+9 %

60 938 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Valborgsmässovägen 20A, Midsommarkransen, Stockholms kommun
  • Såld 5 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Valborgsmässovägen 20A

Lägenhet
Midsommarkransen, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

38 m²

2 rum

3 409 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 980 000 kr+11 %

78 421 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Lotterivägen 14, 2tr, Hägerstensåsen, Stockholms kommun
  • Såld 4 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Lotterivägen 14, 2tr

Lägenhet
Hägerstensåsen, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

56 m²

2 rum

4 260 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 420 000 kr+7 %

61 071 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Selmedalsringen 10

Lägenhet
Hägersten, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

111 m²

4 rum

7 617 kr/mån

Slutpris 8 260 000 kr

74 414 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Ormbergsvägen 9

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

57 m²

2,5 rum

4 592 kr/mån

Slutpris 5 000 000 kr

87 719 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Selmedalsringen 10, Hägerstenshamnen, Stockholms kommun
  • Såld 15 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Selmedalsringen 10

Lägenhet
Hägerstenshamnen, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

111 m²

4 rum

7 617 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 350 000 kr+19 %

75 225 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Riksdalervägen 24, Hägerstensåsen, Stockholms kommun
  • Såld 12 mar. 2026
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Riksdalervägen 24

Lägenhet
Hägerstensåsen, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

51 m²

2 rum

4 214 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 400 000 kr+6 %

66 667 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Sjöbjörnsvägen 8, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 26 dec. 2025
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Sjöbjörnsvägen 8

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

30 m²

1 rum

2 056 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 650 000 kr+6 %

88 333 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Inteckningsvägen 97, Hägerstensåsen, Stockholms kommun
  • Såld 16 dec. 2025
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Inteckningsvägen 97

Lägenhet
Hägerstensåsen, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

52 m²

2 rum

4 576 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 050 000 kr+9 %

58 654 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Sparbanksvägen 80, Hägerstensåsen, Stockholms kommun
  • Såld 12 dec. 2025
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Sparbanksvägen 80

Lägenhet
Hägerstensåsen, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

45 m²

2 rum

3 739 kr/mån

Slutpris 2 350 000 kr+2 %

52 222 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Flygelgatan 4, Midsommarkransen/Telefonplan, Stockholms kommun
  • Såld 27 nov. 2025
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Flygelgatan 4

Lägenhet
Midsommarkransen/Telefonplan, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

36,4 m²

2 rum

3 191 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr+8 %

79 670 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Svandammsvägen 10, Midsommarkransen, Stockholms kommun
  • Såld 4 nov. 2025
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Svandammsvägen 10

Lägenhet
Midsommarkransen, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

44 m²

2 rum

3 448 kr/mån

Slutpris 3 400 000 kr+14 %

77 273 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Valborgsmässovägen 20c, Midsommarkransen, Stockholms kommun
  • Såld 23 okt. 2025
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Valborgsmässovägen 20c

Lägenhet
Midsommarkransen, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

32 m²

1,5 rum

2 605 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr±0 %

71 875 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Marieviksgatan 42

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

65 m²

3 rum

3 861 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 200 000 kr+6 %

80 000 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Sjöviksvägen 76, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 12 sep. 2025
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Sjöviksvägen 76

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

62 m²

3 rum

4 384 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 550 000 kr-1 %

73 387 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2025
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Sparbanksvägen 66

Lägenhet
Hägerstensåsen, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

56 m²

3 rum

4 196 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 395 000 kr±0 %

60 625 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2025
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Årstaskogs väg 7C

Lägenhet
Årstaberg/Liljeholmskajen, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

96 m²

4 rum

5 641 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 850 000 kr+1 %

71 354 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2025
profilfoto på mäklare
JoakimOhlsson

Marieviksgatan 38

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

64 m²

3 rum

3 820 kr/mån

Slutpris 4 600 000 kr+2 %

71 875 kr/m²

BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen
BOSTHLM Hägersten/Liljeholmen

Visar alla 18