Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Ida Jönsson

Ida Jönsson

Om mig

Mitt stora intresse för byggnadsteknik ledde mig in på mäklarbanan. Efter min kandidatexamen inom fastighetsvetenskap kändes det därför naturligt att bygga på min utbildning med en mäklarexamen. Efter några år som anställd fastighetsmäklare startade jag Bostad ida’ Fastighetsförmedling 2012 här i Tomelilla, där jag har mina rötter. Tillsammans med mina duktiga kollegor har vi utvecklat vårt framgångsrika koncept och är idag marknadsledande i Tomelilla kommun.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Västra Vinkelgatan 6, Tomelilla, Tomelilla kommun
  • Såld 3 maj. 2026

Västra Vinkelgatan 6

Villa
Tomelilla, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

95+95 m²

4 rum

727 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 275 000 kr-3 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Hantverkaregatan 11, Tomelilla, Tomelilla kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Hantverkaregatan 11

Villa
Tomelilla, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

105 m²

4 rum

830 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr-5 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Färgaregatan 1, Lindesborg, Tomelilla kommun
  • Såld 11 apr. 2026

Färgaregatan 1

Villa
Lindesborg, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

128+57 m²

5 rum

728 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 250 000 kr+5 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Hedeberga 206, Hedeberga, Tomelilla kommun
  • Såld 11 apr. 2026

Hedeberga 206

Gård/Skog
Hedeberga, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

170+14 m²

6 rum

2,8 ha
  • Uteplats

Slutpris 5 425 000 kr-3 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2026

Färgaregatan 1

Villa
Tomelilla, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

128+57 m²

5 rum

728 m²

Slutpris 3 250 000 kr+5 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2026

Kvarngården Spjutstorp 7101

Villa
Spjutstorp, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

120+120 m²

4 rum

5 680 m²

Slutpris 2 000 000 kr-20 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Omma Byaväg 297, Omma, Sjöbo kommun
  • Såld 18 feb. 2026

Omma Byaväg 297

Villa
Omma, Sjöbo kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

90 m²

3 rum

7 170 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 350 000 kr+18 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Onslunda 2945, Österlen, Tomelilla kommun
  • Såld 17 feb. 2026

Onslunda 2945

Villa
Österlen, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

80 m²

3 rum

1 125 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 400 000 kr+8 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Byskillnadsgatan 1 D, Centrum, Tomelilla kommun
  • Såld 11 nov. 2025

Byskillnadsgatan 1 D

Radhus
Centrum, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

124 m²

4 rum

260 m²

Slutpris 1 410 000 kr-6 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Eljaröd 1107, Eljaröd, Tomelilla kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Eljaröd 1107

Villa
Eljaröd, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

76+50 m²

4 rum

1 000 m²

Slutpris 1 000 000 kr+33 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Mejerigatan 4 & 6, Lövestad, Sjöbo kommun
  • Såld 29 sep. 2025

Mejerigatan 4 & 6

Villa
Lövestad, Sjöbo kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

130+96 m²

4 001 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr-14 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Cirkelgatan 4, Norreplan, Tomelilla kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Cirkelgatan 4

Villa
Norreplan, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

87+18 m²

4 rum

800 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr+36 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Skolgatan 39, Sjöbo, Sjöbo kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Skolgatan 39

Villa
Sjöbo, Sjöbo kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

48+41 m²

3 rum

387 m²

Slutpris 1 300 000 kr-10 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Studentgatan 38, Professorsstaden, Lunds kommun
  • Såld 28 jul. 2025

Studentgatan 38

Lägenhet
Professorsstaden, Lunds kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

38 m²

1 rum

2 454 kr/mån

Slutpris 2 250 000 kr-6 %

59 211 kr/m²

Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Ullstorpsvägen 1, Tomelilla, Tomelilla kommun
  • Såld 20 jun. 2025

Ullstorpsvägen 1

Villa
Tomelilla, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

81+81 m²

4 rum

655 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 550 000 kr-9 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Ängslyckevägen 19, Österlen, Tomelilla kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Ängslyckevägen 19

Villa
Österlen, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

126+108 m²

5 rum

919 m²
  • Uteplats

Slutpris 760 000 kr-4 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Videgatan 12, Skogsbacken, Tomelilla kommun
  • Såld 6 jun. 2025

Videgatan 12

Villa
Skogsbacken, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

110+178 m²

4 rum

850 m²

Slutpris 2 850 000 kr±0 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Ödemarksvägen 12B, Centrum, Tomelilla kommun
  • Såld 16 maj. 2025

Ödemarksvägen 12B

Radhus
Centrum, Tomelilla kommun
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

134+22 m²

5 rum

480 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 550 000 kr+6 %
Bostad ida´ Fastighetsförmedling
Bostad ida´ Fastighetsförmedling

Visar alla 18