Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Boporten

Boporten

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Rådhusesplanaden 16A, Centrum, Umeå kommun
  • Såld 23 maj. 2025

Rådhusesplanaden 16A

Lägenhet
Centrum, Umeå kommun
Boporten

114,5 m²

5 rum

6 098 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 395 000 kr±0 %

38 384 kr/m²

Boporten
Boporten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 maj. 2025

Paradisgränd 54

Radhus
Umedalen, Umeå kommun
Boporten

101 m²

4 rum

7 857 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr-5 %

26 238 kr/m²

Boporten
Boporten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2025

Solvändan 6C

Lägenhet
Haga, Umeå kommun
Boporten

53 m²

2 rum

3 298 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr+6 %

37 736 kr/m²

Boporten
Boporten
Långstrand 6, Sävar, Umeå kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Långstrand 6

Fritidshus
Sävar, Umeå kommun
Boporten

84 m²

3 rum

2 790 m²

Slutpris 1 000 000 kr-31 %
Boporten
Boporten
Sillviken 77, Sillviken, Umeå kommun
  • Såld 21 maj. 2025

Sillviken 77

Fritidshus
Sillviken, Umeå kommun
Boporten

53+40 m²

2 rum

2 269 m²

Slutpris 3 050 000 kr-5 %
Boporten
Boporten
Sandåkersgatan 10, Sandåkern, Umeå kommun
  • Såld 16 maj. 2025

Sandåkersgatan 10

Lägenhet
Sandåkern, Umeå kommun
Boporten

79,5 m²

3 rum

4 880 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr-5 %

35 849 kr/m²

Boporten
Boporten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2025

Hissjövägen 44

Lägenhet
Haga, Umeå kommun
Boporten

53,4 m²

3 rum

3 624 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 720 000 kr-4 %

32 210 kr/m²

Boporten
Boporten
Västra Selet 9, Selet, Vännäs kommun
  • Såld 13 maj. 2025

Västra Selet 9

Villa
Selet, Vännäs kommun
Boporten

96+96 m²

1 444 m²

Slutpris 1 650 000 kr-3 %
Boporten
Boporten
Kavaljersvägen 2D, Umedalen, Umeå kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Kavaljersvägen 2D

Radhus
Umedalen, Umeå kommun
Boporten

108 m²

4 rum

300 m²

Slutpris 3 650 000 kr-4 %
Boporten
Boporten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2025

Stenmarksvägen 11A

Lägenhet
Haga, Umeå kommun
Boporten

62 m²

2 rum

4 234 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

32 177 kr/m²

Boporten
Boporten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2025

Bärnstensvägen 10

Lägenhet
Carlshem, Umeå kommun
Boporten

75 m²

3 rum

5 447 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 725 000 kr+2 %

23 000 kr/m²

Boporten
Boporten
Älvans väg 17C, Tomtebo, Umeå kommun
  • Såld 6 maj. 2025

Älvans väg 17C

Radhus
Tomtebo, Umeå kommun
Boporten

97 m²

4 rum

162 m²

Slutpris 3 295 000 kr-2 %
Boporten
Boporten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2025

Kungsgatan 112A

Lägenhet
Öst på stan, Umeå kommun
Boporten

64,3 m²

2 rum

4 190 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 080 000 kr+4 %

32 348 kr/m²

Boporten
Boporten
Östra Kyrkogatan 107, Haga, Umeå kommun
  • Såld 5 maj. 2025

Östra Kyrkogatan 107

Villa
Haga, Umeå kommun
Boporten

188+86 m²

7 rum

864 m²

Slutpris 7 700 000 kr±0 %
Boporten
Boporten
Lagmansgatan 32, Grubbe, Umeå kommun
  • Såld 1 maj. 2025

Lagmansgatan 32

Lägenhet
Grubbe, Umeå kommun
Boporten

97 m²

4 rum

6 432 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 295 000 kr-6 %

33 969 kr/m²

Boporten
Boporten

Visar 226 - 240 av 240