Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Boporten
Mäklare Caroline Kollberg

Caroline Kollberg

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar
4 rum lägenhet på Kålhagsvägen 28D Tomtebo, Umeå kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Kålhagsvägen 28D Tomtebo, Umeå kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Kålhagsvägen 28D Tomtebo, Umeå kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Kålhagsvägen 28D Tomtebo, Umeå kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Kålhagsvägen 28D Tomtebo, Umeå kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 16:30

Kålhagsvägen 28D

Lägenhet
Tomtebo, Umeå kommun
Boporten
2 895 000 kr
91 m²
4 rum
vån 5/5
7 167 kr/mån
31 813 kr/m²

Välkommen till denna ljusa och moderna fyrarummare på Kålhagsvägen 28D! Här bor du högst upp i huset, på våning 5 av 5, i en stilren bostad om 91 välplanerade kvadratmeter från 2023. Lägenheten erbjuder ett smakfullt kök i öppen och social planlösning mot vardagsrum och matplats. Här finns gott om arbetsytor i en praktisk utformning, ljusa skåpluckor samt vita vitvaror som smälter väl in i…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Boporten
Boporten
tomt på Ostnäs 423 Ostnäs, Umeå kommun - bild 1
tomt på Ostnäs 423 Ostnäs, Umeå kommun - bild 2
tomt på Ostnäs 423 Ostnäs, Umeå kommun - bild 3
tomt på Ostnäs 423 Ostnäs, Umeå kommun - bild 4
tomt på Ostnäs 423 Ostnäs, Umeå kommun - bild 5

Ostnäs 423

Tomt
Ostnäs, Umeå kommun
Boporten
495 000 kr
1 906 m²

Idylliskt belägna tomter i Ytterbodafjärden, södra Ostnäs! Är det dags att förverkliga nybyggardrömmen där ni kan sätta er helt personliga prägel på både husets och tomtens utformning? Placering samt utformning är i så stor utsträckning som möjligt anpassat till befintlig terräng. Detta för att bevara områdets fantastiska naturvärden och idylliska karaktär. Tomterna är omgivna av underbar…

Premium
Boporten
Boporten
3 rum lägenhet på Sandåkersgatan 7 Sandåkern, Umeå kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Sandåkersgatan 7 Sandåkern, Umeå kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Sandåkersgatan 7 Sandåkern, Umeå kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Sandåkersgatan 7 Sandåkern, Umeå kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Sandåkersgatan 7 Sandåkern, Umeå kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:00

Sandåkersgatan 7

Lägenhet
Sandåkern, Umeå kommun
Boporten
2 300 000 kr
72 m²
3 rum
vån 1/4
4 886 kr/mån
31 944 kr/m²

Drömmer du om ett bekvämt och lättskött boende i markplan? Då kan denna trivsamma trea på 72 kvm vara helt rätt för dig! Här erbjuds en välplanerad bostad med inglasat uterum, möjlighet att skapa en extra uteplats utanför köksfönstret på loftgången med härlig förmiddagssol, smarta förvaringslösningar och moderna bekvämligheter – allt beläget i ett lugnt och omtyckt område. Hallen välkomnar med…

Premium
Uteplats
Hiss
Energieffektiv
Boporten
Boporten
3 rum lägenhet på Hissjövägen 40 Haga, Umeå kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Hissjövägen 40 Haga, Umeå kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Hissjövägen 40 Haga, Umeå kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Hissjövägen 40 Haga, Umeå kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Hissjövägen 40 Haga, Umeå kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 17:00

Hissjövägen 40

Lägenhet
Haga, Umeå kommun
Boporten
1 995 000 kr
52,5 m²
3 rum
vån 1/3
5 116 kr/mån
38 000 kr/m²

Välkommen till Hissjövägen 40 – en välplanerad och trivsam trea om 52,5 kvm i populära Haga! Här bor du bekvämt i markplan med en stor och härlig uteplats/altan som blir en naturlig förlängning av bostaden under årets varmare månader. En perfekt plats för morgonkaffet i solen, middagar med familj och vänner eller lugna kvällar utomhus. Tack vare läget i markplan får bostaden en extra…

Premium
Uteplats
Hiss
Boporten
Boporten
2 rum lägenhet på Hjältevägen 56 Umeå, Umeå kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hjältevägen 56 Umeå, Umeå kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hjältevägen 56 Umeå, Umeå kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hjältevägen 56 Umeå, Umeå kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hjältevägen 56 Umeå, Umeå kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 15:00

Hjältevägen 56

Lägenhet
Umeå, Umeå kommun
Boporten
1 450 000 kr
48,6 m²
2 rum
vån 2/2
4 515 kr/mån
29 835 kr/m²

Välkommen till Hjältevägen 56 – en modern och smakfull bostad där ljus, rymd och livskvalitet möts i perfekt harmoni. Här bor du bekvämt en trappa upp i ett lugnt tvåvåningshus med ett fantastiskt ljusinsläpp och en genomgående fräsch känsla som gör det enkelt att trivas från första stund. Den smart planerade bostaden om 48,6 kvm erbjuder ett hem där varje kvadratmeter är väl utnyttjad. Den…

Premium
Balkong
Boporten
Boporten
3 rum lägenhet på Loftvägen 2B Tomtebo, Umeå kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Loftvägen 2B Tomtebo, Umeå kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Loftvägen 2B Tomtebo, Umeå kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Loftvägen 2B Tomtebo, Umeå kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Loftvägen 2B Tomtebo, Umeå kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 17:00

Loftvägen 2B

Lägenhet
Tomtebo, Umeå kommun
Boporten
1 675 000 kr
59,5 m²
3 rum
vån 1/2
4 955 kr/mån
28 151 kr/m²

Välkommen till Loftvägen 2B och populära Brf BoKlok Tomtebo! Här erbjuds en stilren och smart planerad gavellägenhet i markplan med ett fantastiskt ljusinsläpp från flera väderstreck och en härlig känsla av rymd. Bostaden är ursprungligen en 3:a men idag omgjord till en rymlig 2:a, där man valt att ta ner en vägg för att skapa ett större och luftigare vardagsrum med generösa sociala ytor. Här…

Premium
Uteplats
Boporten
Boporten
1 rum lägenhet på Mariehemsvägen 92 Mariehem, Umeå kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Mariehemsvägen 92 Mariehem, Umeå kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Mariehemsvägen 92 Mariehem, Umeå kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Mariehemsvägen 92 Mariehem, Umeå kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Mariehemsvägen 92 Mariehem, Umeå kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 18:00

Mariehemsvägen 92

Lägenhet
Mariehem, Umeå kommun
Boporten
1 400 000 kr
34,5 m²
1 rum
vån 1/10
2 774 kr/mån
40 580 kr/m²

Välkommen till Mariehemsvägen 92 och denna trivsamma och välplanerade etta belägen på första våningen. Här erbjuds ett hem som kombinerar funktionalitet med en hemtrevlig känsla, där varje kvadratmeter är noggrant genomtänkt för att skapa en luftig och praktisk bostad. Redan i hallen möts du av en inbjudande entré med goda förvaringsmöjligheter som gör det enkelt att hålla ordning och skapa…

Premium
Hiss
Energieffektiv
Boporten
Boporten
2 rum lägenhet på Mariehemsvägen 43E Mariehem, Umeå kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Mariehemsvägen 43E Mariehem, Umeå kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Mariehemsvägen 43E Mariehem, Umeå kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Mariehemsvägen 43E Mariehem, Umeå kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Mariehemsvägen 43E Mariehem, Umeå kommun - bild 5

Mariehemsvägen 43E

Lägenhet
Mariehem, Umeå kommun
Boporten
1 350 000 kr
34 m²
2 rum
vån 3/5
2 836 kr/mån
39 706 kr/m²

Välkommen till en ljus och modern tvåa om 34 kvm med smart planlösning och balkong i omtyckta BRF Fågeln 1! Här bor du bekvämt på tredje våningen i ett modernt hus med hiss, i ett hem där varje kvadratmeter är genomtänkt. Redan i hallen möts du av ett luftigt och välkomnande intryck med praktiskt klinkergolv som övergår i vacker ekparkett längre in i bostaden. Här finns gott om förvaring i…

Premium
Balkong
Hiss
Boporten
Boporten
2 rum lägenhet på Balettgränd 5A Umedalen, Umeå kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Balettgränd 5A Umedalen, Umeå kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Balettgränd 5A Umedalen, Umeå kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Balettgränd 5A Umedalen, Umeå kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Balettgränd 5A Umedalen, Umeå kommun - bild 5
Tor 21 maj kl 16:00

Balettgränd 5A

Lägenhet
Umedalen, Umeå kommun
Boporten
1 350 000 kr
49 m²
2 rum
vån 1/2
5 341 kr/mån
27 551 kr/m²

Välkommen till en trivsam 2:a på markplan på eftertraktade Balettgränd 5A i Umedalen! Denna ljusa och välplanerade lägenhet om 49 kvm erbjuder en perfekt kombination av funktionalitet och komfort. Med sitt markplansläge och egen uteplats, bjuder bostaden på en härlig möjlighet att njuta av friska luften och lugnet i området. Lägenheten, som är en del av en välskött bostadsrättsförening,…

Premium
Uteplats
Boporten
Boporten
2 rum lägenhet på Nygatan 42 Öst på stan, Umeå kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Nygatan 42 Öst på stan, Umeå kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Nygatan 42 Öst på stan, Umeå kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Nygatan 42 Öst på stan, Umeå kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Nygatan 42 Öst på stan, Umeå kommun - bild 5

Nygatan 42

Lägenhet
Öst på stan, Umeå kommun
Boporten
1 995 000 kr
51 m²
2 rum
vån 1/3
2 955 kr/mån
39 118 kr/m²

Välkommen till denna trivsamma och välplanerade 2:a om 51 kvm med ett attraktivt och centralt läge på Nygatan 42. Här bor du mitt i stadens hjärta med närhet till allt, samtidigt som läget är lugnt och behagligt. Området präglas av charmiga stadskvarter med ett rikt utbud av caféer, restauranger, butiker och service inom kort promenadavstånd. Kommunikationerna är utmärkta och för den som…

Premium
Balkong
Boporten
Boporten
4 rum villa på Ostnäs 427 Ostnäs, Umeå kommun - bild 1
4 rum villa på Ostnäs 427 Ostnäs, Umeå kommun - bild 2
4 rum villa på Ostnäs 427 Ostnäs, Umeå kommun - bild 3
4 rum villa på Ostnäs 427 Ostnäs, Umeå kommun - bild 4
4 rum villa på Ostnäs 427 Ostnäs, Umeå kommun - bild 5

Ostnäs 427

Villa
Ostnäs, Umeå kommun
Boporten
3 500 000 kr
98 + 67 m²
4 rum
1 840 m² tomt

Denna nyproducerade villa är belägen i en idyllisk del av Ostnäs med närhet till naturen och fina promenadstråk. Här erbjuds ett modernt och bekvämt boende med en genomtänkt planlösning och högkvalitativa materialval. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en luftig och social miljö, perfekt för både vardagsliv & festligheter. De stora fönsterpartiet ger ett fantastiskt…

Premium
Boporten
Boporten
3 rum lägenhet på Nygatan 80 Öst på stan, Umeå kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Nygatan 80 Öst på stan, Umeå kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Nygatan 80 Öst på stan, Umeå kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Nygatan 80 Öst på stan, Umeå kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Nygatan 80 Öst på stan, Umeå kommun - bild 5

Nygatan 80

Lägenhet
Öst på stan, Umeå kommun
Boporten
4 350 000 kr
77 m²
3 rum
vån 3
4 630 kr/mån
56 494 kr/m²

Välkommen till denna ljusa & moderna 3 rummare på Nygatan 80 i hjärtat av Umeå. Denna lägenhet färdigställdes 2023 och erbjuder 77 välplanerade kvadratmetrar samt en generös balkong på 16 kvm. Bostaden erbjuder ett stilrent och bekvämt boende med hög standard och smakfulla materialval. Här bor du med gångavstånd till centrum, samtidigt som du har närhet till grönområden och goda…

Premium
Balkong
Hiss
Boporten
Boporten
5 rum radhus på Plommonvägen 2 Böleäng, Umeå kommun - bild 1
5 rum radhus på Plommonvägen 2 Böleäng, Umeå kommun - bild 2
5 rum radhus på Plommonvägen 2 Böleäng, Umeå kommun - bild 3
5 rum radhus på Plommonvägen 2 Böleäng, Umeå kommun - bild 4
5 rum radhus på Plommonvägen 2 Böleäng, Umeå kommun - bild 5
Mån 1 jun kl 16:30

Plommonvägen 2

Radhus
Böleäng, Umeå kommun
Boporten
3 900 000 kr
110 m²
5 rum
199 m² tomt

Välkommen till Plommonvägen 2! Här får du chansen att njuta av livet i ett gavelradhus på omtyckta och familjevänliga Böläng! Med sina rymliga 110 kvm fördelade på två våningsplan är detta radhus ett perfekt hem för både den växande familjen och dig som bara älskar gott om plats. Du kliver in i en välkomnande hall som leder vidare till ett charmigt kök med gott om ytor för matlagning &…

Premium
Boporten
Boporten

Visar alla 13