Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Bjurfors Malmö Södra Innerstaden

Bjurfors Malmö Södra Innerstaden

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
Ellstorp, Malmö kommun
Tis 19 maj kl 18:00

Sallerupsvägen 30

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
1 050 000 kr
35 m²
1 rum
vån 2/6
3 224 kr/mån
30 000 kr/m²
Balkong
Hiss
1 rum lägenhet på Ellstorpsgatan 2A Ellstorp, Malmö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Ellstorpsgatan 2A Ellstorp, Malmö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Ellstorpsgatan 2A Ellstorp, Malmö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Ellstorpsgatan 2A Ellstorp, Malmö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Ellstorpsgatan 2A Ellstorp, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 16:00

Ellstorpsgatan 2A

Lägenhet
Ellstorp, Malmö kommun
995 000 kr
34 m²
1 rum
vån 4/6
3 614 kr/mån
29 265 kr/m²

Välkommen till Ellstorpsgatan 2A Här erbjuds en ljus och hemtrevlig lägenhet med balkong i soligt västerläge, en bra planlösning som gör den lättmöblerad och ger en omfångsrik känsla. Kombinationen av smart disponerade ytor och fint ljusinsläpp gör att bostaden känns trivsam och upplevs större än vad kvadratmetrarna anger. Köket är generöst tilltaget och erbjuder gott om arbetsytor och…

Premium
Balkong
Hiss
2 rum lägenhet på Roslins väg 12A Ribersborg, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Roslins väg 12A Ribersborg, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Roslins väg 12A Ribersborg, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Roslins väg 12A Ribersborg, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Roslins väg 12A Ribersborg, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 16:30

Roslins väg 12A

Lägenhet
Ribersborg, Malmö kommun
2 495 000 kr
64 m²
2 rum
vån 1,5/4
6 802 kr/mån
38 984 kr/m²

Välkommen till Roslins Väg 12A! Med bara några hundra meter till havet, och på bekvämt gångavstånd till både gröna parker och city, är Ribersborg ett av Malmös mest eftertraktade områden. På populära och grönskande Roslins väg presenteras nu en ljus och luftig tvårummare med högt i tak, vackra originaldetaljer såsom fiskbensparkett och eleganta stuckaturer. Bostaden är genomgående i fint…

Premium
Balkong
1 rum lägenhet på Simrishamnsgatan 3D Möllevången, Malmö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Simrishamnsgatan 3D Möllevången, Malmö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Simrishamnsgatan 3D Möllevången, Malmö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Simrishamnsgatan 3D Möllevången, Malmö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Simrishamnsgatan 3D Möllevången, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:30

Simrishamnsgatan 3D

Lägenhet
Möllevången, Malmö kommun
1 150 000 kr
31 m²
1 rum
vån 4/5
3 837 kr/mån
37 097 kr/m²

Morgonsolen sveper in genom fönstren med utsikt över kvarterets innergårdar med sekelskiftesfasader och träd. I ett hus från 1907 hittar vi denna ombonade etta som har allt du söker i ett första boende mitt på Möllan. Ett gammalt rundat trapphus tar oss upp till en väldisponerad bostad med gott om förvaring, härligt ljusinsläpp och separat kök. Närheten till Möllan och Folkets Parks…

Premium
2 rum lägenhet på Saarisvägen 1A Kirseberg/Midhem, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Saarisvägen 1A Kirseberg/Midhem, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Saarisvägen 1A Kirseberg/Midhem, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Saarisvägen 1A Kirseberg/Midhem, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Saarisvägen 1A Kirseberg/Midhem, Malmö kommun - bild 5

Saarisvägen 1A

Lägenhet
Kirseberg/Midhem, Malmö kommun
1 195 000 kr
53 m²
2 rum
vån 3/4
5 550 kr/mån
22 547 kr/m²

Välkommen till denna charmiga och mycket välplanerade hörnlägenhet om två rum och kök – ett hem som erbjuder generöst ljusinsläpp, vackra golv och en planlösning som verkligen tar tillvara på varje kvadratmeter. Redan i hallen möts du av en ljus och inbjudande känsla. Här ligger fiskbensparkett som löper genom bostaden, skapar ett enhetligt och stilrent intryck. Hallen erbjuder gott om plats för…

Premium
Balkong
Hiss
2 rum lägenhet på Nobelvägen 38 U2 Folkets Park, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Nobelvägen 38 U2 Folkets Park, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Nobelvägen 38 U2 Folkets Park, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Nobelvägen 38 U2 Folkets Park, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Nobelvägen 38 U2 Folkets Park, Malmö kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 18:00

Nobelvägen 38 U2

Lägenhet
Folkets Park, Malmö kommun
1 695 000 kr
47 m²
2 rum
vån 2/4
3 690 kr/mån
36 064 kr/m²

Välkommen till denna välplanerade genomgångsbostad som kombinerar charmiga originaldetaljer från byggåret med en smart och yteffektiv planlösning. Här möts du av ett socialt kök med plats för matbord, perfekt för både vardag och umgänge. Vardagsrummet erbjuder gott om utrymme för en bekväm soffgrupp, medan bostadens ljusa planlösning förstärks av stora fönsterpartier. Rymligt sovrum med plats för…

Premium
2 rum lägenhet på Möllevångstorget 7 Möllevången, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Möllevångstorget 7 Möllevången, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Möllevångstorget 7 Möllevången, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Möllevångstorget 7 Möllevången, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Möllevångstorget 7 Möllevången, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Möllevångstorget 7

Lägenhet
Möllevången, Malmö kommun
2 995 000 kr
73 m²
2 rum
vån 5/5
4 360 kr/mån
41 027 kr/m²

Nu presenteras denna bostad högst upp i huset mitt i hjärtat av Möllan med låg avgift samt hiss från markplan. Socialt kök med plats för matbord, rymligt vardagsrum samt ett sovrum med gott om plats för stor säng och förvaring i garderober. Utöver detta finns det ett ljust badrum och förvaringsmöjligheter i klädkammare. Bostaden säljs av föreningen och är en av deras tidigare hyresrätter som nu…

Premium
Hiss
2 rum lägenhet på Baskemöllegatan 3A Östra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Baskemöllegatan 3A Östra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Baskemöllegatan 3A Östra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Baskemöllegatan 3A Östra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Baskemöllegatan 3A Östra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 5

Baskemöllegatan 3A

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
1 450 000 kr
57,3 m²
2 rum
vån 3/4
4 306 kr/mån
25 305 kr/m²

Välkommen till välskött förening och denna fastighet som präglas av 40-talets tilltalande karaktärsdrag. En trivsam och ljus bostad belägen på tredje våningen i mysiga kvarter. Här erbjuds optimal och genomgående planlösning, balkong i sydost, dubbla klädkammare, sovrum samt renoverat kök med matplats. Här bor du på perfekt läge med god service i närområdet, bekvämt gång- och cykelavstånd till…

Premium
Balkong
2 rum lägenhet på Spånehusvägen 67 Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Spånehusvägen 67 Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Spånehusvägen 67 Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Spånehusvägen 67 Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Spånehusvägen 67 Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:30

Spånehusvägen 67

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
1 995 000 kr
64,5 m²
2 rum
vån 1/6
5 118 kr/mån
30 930 kr/m²

På attraktivt läge finner du denna ljusa och välplanerade tvårummare om 65 kvm. Här möts du av en smakfullt renoverad bostad med varma toner av beige. Bostaden erbjuder ett stilrent kök med bra förvaringsmöjligheter, ett rymligt sovrum samt ett ljust vardagsrum med plats för både soffa och mediamöbler. Genomgående vackert golv. På Spånehusvägen 67 bor du i ett omtyckt och eftertraktat område…

Premium
Balkong
Hiss
2 rum lägenhet på Amiralsgatan 47 Folkets Park, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Amiralsgatan 47 Folkets Park, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Amiralsgatan 47 Folkets Park, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Amiralsgatan 47 Folkets Park, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Amiralsgatan 47 Folkets Park, Malmö kommun - bild 5
Imorgon kl 17:30

Amiralsgatan 47

Lägenhet
Folkets Park, Malmö kommun
1 995 000 kr
50 m²
2 rum
vån 2/4
4 047 kr/mån
39 900 kr/m²

Redan på avstånd utmärker sig den här unika byggnaden som bär historia och en anrik status i de centrala delarna av Malmö. År 2016 beslutades det att byggnaden skulle få ta nästa steg i historien och bli en bostadsrättsförening med 29 unika hem. Här bor du i en optimalt planerad lägenhet om 50m². Bostaden i två plan fördelar sig över kök och vardagsrum i öppen planlösning. Trappan leder upp…

Premium
Hiss
2 rum lägenhet på Vårgatan 17 Värnhem, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vårgatan 17 Värnhem, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vårgatan 17 Värnhem, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Vårgatan 17 Värnhem, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Vårgatan 17 Värnhem, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Vårgatan 17

Lägenhet
Värnhem, Malmö kommun
1 995 000 kr
57 m²
2 rum
vån 3/4
4 064 kr/mån
35 000 kr/m²

Välkommen till lugna Vårgatan! Genom den gröna porten kommer vi in genom trapphuset och ut på föreningens underbara innergård som är en helt stängd oas. Bostaden har en härlig rymd och en möblerbar halva, perfekt för matsalsbord! Här finns också ett smakfullt renoverat kök med fönsterparti med utsikt mot innergården och även sovrummet ligger med fönster på lugnt gårdsläge. Stort vardagsrum…

Premium
5 rum lägenhet på Östervärnsgatan 12 A Östervärn, Malmö kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Östervärnsgatan 12 A Östervärn, Malmö kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Östervärnsgatan 12 A Östervärn, Malmö kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Östervärnsgatan 12 A Östervärn, Malmö kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Östervärnsgatan 12 A Östervärn, Malmö kommun - bild 5

Östervärnsgatan 12 A

Lägenhet
Östervärn, Malmö kommun
3 495 000 kr
109 m²
5 rum
vån 3/4
8 375 kr/mån
32 064 kr/m²

På tredje våningen i eftertraktat hörnläge välkomnas du till denna rymliga och ljusa femrummare med fönster i tre väderstreck och en genomgående planlösning som skapar generös rymd. Klassisk charm möter genomtänkta förbättringar där både funktion och estetik har förädlats över tid. Bostaden har löpande uppdaterats med förnyade ytskikt, slipade och lackade golv, en omdisponerad planlösning som…

Premium
Balkong
2 rum lägenhet på Föreningsgatan 47B Rörsjöstaden, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Föreningsgatan 47B Rörsjöstaden, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Föreningsgatan 47B Rörsjöstaden, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Föreningsgatan 47B Rörsjöstaden, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Föreningsgatan 47B Rörsjöstaden, Malmö kommun - bild 5

Föreningsgatan 47B

Lägenhet
Rörsjöstaden, Malmö kommun
1 495 000 kr
47,7 m²
2 rum
vån 1/4
3 414 kr/mån
31 329 kr/m²

Nu erbjuds en lokal i trevliga Rörsjöstaden - perfekt för salong, kontor eller ateljé! (observera att det inte är tillåtet att bo i lokalen/göra om den till bostad) På optimalt cityläge erbjuds nu en lokal i BF Kornetten upa! Adressen är Föreningsgatan 47B, och lokalen om 47 kvm erbjuder stora fönsterpartier med fint ljusinsläpp. Här bedrivs idag en skönhetssalong men det finns goda…

Premium
Östra Sorgenfri, Malmö kommun

Torekovsgatan 11C

Lägenhet
Östra Sorgenfri, Malmö kommun
1 100 000 kr
36 m²
1 rum
vån 1/4
2 825 kr/mån
30 556 kr/m²
Balkong
2 rum lägenhet på Simrishamnsgatan 3B Möllevången, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Simrishamnsgatan 3B Möllevången, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Simrishamnsgatan 3B Möllevången, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Simrishamnsgatan 3B Möllevången, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Simrishamnsgatan 3B Möllevången, Malmö kommun - bild 5
Imorgon kl 17:00

Simrishamnsgatan 3B

Lägenhet
Möllevången, Malmö kommun
1 495 000 kr
56 m²
2 rum
vån 5/5
5 966 kr/mån
26 696 kr/m²

Simrishamnsgatan 3B ligger som närmsta grannhus till Möllevångstorgets nordöstra hörna, ett stenkast från torghandelns myller. En fin gata med idel sekelskiftesfastigheter. Bakom porten mot innergården finner vi en soldränkt liten bakgård där vi möts av en härlig känsla av stillsamhet. Innergården erbjuder utrymme för cykelförvaring och intill en vacker äldre tegelmur lämnas vi sittyta och…

Premium
1 rum lägenhet på Karlskronaplan 6 Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Karlskronaplan 6 Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Karlskronaplan 6 Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Karlskronaplan 6 Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Karlskronaplan 6 Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 5
Imorgon kl 17:00

Karlskronaplan 6

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
1 395 000 kr
43 m²
1 rum
vån 4/4
3 721 kr/mån
32 442 kr/m²

Från föreningens välskötta och mysiga innergård når vi denna charmiga 30-talslägenhet på lugna Västra Sorgenfri. En välplanerad och ljus lägenhet med vacker fiskbensparkett, härlig takhöjd och lamprosett. Lägenheten erbjuder en rymlig halva med plats för säng och gott om plats för både sällskapsdel och matplats i vardagsrummet. Modernt och stilrent kök och badrum samt fri utsikt över…

Premium
Slussen, Malmö kommun
Sön 17 maj kl 11:10

Drottninggatan 1AC

Lägenhet
Slussen, Malmö kommun
1 950 000 kr
39 m²
2 rum
vån 4/10
3 350 kr/mån
50 000 kr/m²
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Skanör, Vellinge kommun

Svalvägen 2

Villa
Skanör, Vellinge kommun
7 995 000 kr
157 + 20 m²
6 rum
717 m² tomt
Dalaplan, Malmö kommun
Sön 17 maj kl 14:30

Dalaplan 2B

Lägenhet
Dalaplan, Malmö kommun
1 395 000 kr
50 m²
2 rum
vån 3/4
3 781 kr/mån
27 900 kr/m²
1 rum lägenhet på Göingeplan 10A Nobeltorget, Malmö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Göingeplan 10A Nobeltorget, Malmö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Göingeplan 10A Nobeltorget, Malmö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Göingeplan 10A Nobeltorget, Malmö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Göingeplan 10A Nobeltorget, Malmö kommun - bild 5
Imorgon kl 17:30

Göingeplan 10A

Lägenhet
Nobeltorget, Malmö kommun
1 395 000 kr
43 m²
1 rum
vån 2/4
3 897 kr/mån
32 442 kr/m²

Välkommen till denna rymliga etta om 43 kvm med fina detaljer från byggåret 1936. Ljus och luftig med stort separat kök, stort allrum med plats för både säng, skrivbordshörna och soffgrupp. Nyrenoverat badrum i samband med föreningens stambyte. Balkongen är pricken över i, vilket få ettor i området har. Vackra detaljer med brädgolv, generös takhöjd och lamprosett ger det rätta 30-talskänslan. …

Premium
Balkong
1 rum lägenhet på Eslövsgatan 1C Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Eslövsgatan 1C Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Eslövsgatan 1C Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Eslövsgatan 1C Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Eslövsgatan 1C Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:30

Eslövsgatan 1C

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
995 000 kr
31 m²
1 rum
vån 2/4
4 276 kr/mån
32 097 kr/m²

Välkommen till mysiga Eslövsgatan. Här finns brädgolv, lamprosett och generös takhöjd som ger oss den rätta känslan av 30-tal. Fint renoverat kök och badrum samt plats för säng i den praktiska sovalkoven. Vardagsrummet bjuder på ett stort fönster samt gott om plats för såväl soffhörna som matbord. Till bostaden hör både ett vinds- och ett källarförråd. Här bor du på ett attraktivt läge…

Premium

Visar alla 21