- Sök mäklare
- Bjurfors Lund
- Kristoffer Cedergren fd Karlsson
Finalist
Årets Mäklarkedja
Guldhemmet 2025
Om mig
Kristoffer har fått förtroendet från flest bostadsägare av alla mäklare i Lund i flera år och förmedlade bostäder till ett värde av ca 237 miljoner. Kristoffer har även fått den stora äran att ta emot den prestigefyllda utmärkelsen "Årets Mäklare". Han jobbar nästan uteslutande på rekommendationer från tidigare kunder. Kristoffer har sedan 2008 varit fastighetsmäklare på Bjurfors med specialisering på villor och bostadsrätter i Lund med omnejd.
Mäklarens försäljningar
Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Södra Esplanaden 13B
Lund - Centrum, Lunds kommun
59 m²
2,5 rum
Slutpris 3 450 000 kr-3 %
58 475 kr/m²
Bjurfors Lund

Musikantvägen 2A
Östra Torn, Lunds kommun
80 m²
3 rum
- Balkong
Slutpris 2 030 000 kr-3 %
25 375 kr/m²
Bjurfors Lund Väster

Trollebergsvägen 49B
Lund - Centrum, Lunds kommun
51 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 2 800 000 kr-7 %
54 902 kr/m²
Bjurfors Lund

Ekologvägen 9
Råbylund, Lunds kommun
225 m²
9 rum
Slutpris 7 550 000 kr-1 %
Bjurfors Lund

Grönegatan 19A
Lund, Lunds kommun
44,6 m²
2 rum
Slutpris 2 780 000 kr+7 %
62 332 kr/m²
Bjurfors Lund Väster
Maps Data: Google © 2026
Måsvägen 4B
Väster, Lunds kommun
141,8 m²
6 rum
- Balkong
Slutpris 3 900 000 kr-6 %
27 504 kr/m²
Bjurfors Lund Väster

Spolegatan 22
Lund - Centrum, Lunds kommun
60 m²
2 rum
- Hiss
Slutpris 2 575 000 kr+1 %
42 917 kr/m²
Bjurfors Lund

Flormansgatan 8
Lund - Centrum, Lunds kommun
52,3 m²
1,5 rum
- Balkong
Slutpris 2 725 000 kr+1 %
52 103 kr/m²
Bjurfors Lund

Tågmästaregatan 3
Väster, Lunds kommun
42,5 m²
1 rum
- Balkong
Slutpris 2 295 000 kr±0 %
54 000 kr/m²
Bjurfors Lund

Bankgatan 13
Lund - Centrum, Lunds kommun
65 m²
2,5 rum
- Balkong
Slutpris 2 850 000 kr-7 %
43 846 kr/m²
Bjurfors Lund Väster

Östen undéns gata 178
Värpinge, Lunds kommun
84 m²
3 rum
- Balkong
Slutpris 2 400 000 kr-2 %
28 571 kr/m²
Bjurfors Lund Väster

Oraniegatan 5
Värpinge, Lunds kommun
152+28 m²
6 rum
Slutpris 7 300 000 kr-3 %
Bjurfors Lund Väster
Maps Data: Google © 2026
Doppingvägen 10B
Klosters Fälad, Lunds kommun
76,5 m²
3 rum
- Balkong
Slutpris 1 650 000 kr-8 %
21 569 kr/m²
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Parternas gränd 3
Lund, Lunds kommun
66 m²
3 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 860 000 kr-5 %
28 182 kr/m²
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Tullgatan 7A
Lund - Centrum, Lunds kommun
38,5 m²
1 rum
Slutpris 1 900 000 kr-7 %
49 351 kr/m²
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Parternas gränd 13
Norra Fäladen, Lunds kommun
39 m²
1 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 470 000 kr-2 %
37 692 kr/m²
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Qvantenborgsvägen 10B
Kobjer, Lunds kommun
60,5 m²
2 rum
- Balkong
Slutpris 2 200 000 kr+2 %
36 364 kr/m²
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Mittlinjen 7B
Arenaparken, Lunds kommun
61,5 m²
2 rum
- Uteplats
Slutpris 2 500 000 kr-7 %
40 650 kr/m²
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Råbylundsvägen 63
Råbylund, Lunds kommun
107 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 4 000 000 kr-2 %
37 383 kr/m²
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Fågelsträcksvägen 18
Stångby, Lunds kommun
50 m²
2 rum
- Uteplats
Slutpris 1 995 000 kr±0 %
39 900 kr/m²
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Tärnvägen 7
Väster, Lunds kommun
150 m²
6 rum
- Balkong
- Uteplats
- Hiss
Slutpris 6 850 000 kr-2 %
45 667 kr/m²
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Sunnanväg 18M
Klostergården, Lunds kommun
78,5 m²
3 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 995 000 kr-5 %
25 414 kr/m²
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Klarinettgränden 5C
Östra Lund, Lunds kommun
80 m²
3 rum
- Balkong
Slutpris 2 100 000 kr+5 %
26 250 kr/m²
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Dialoggränden 9A
Brunnshög, Lunds kommun
119,5 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 4 100 000 kr-11 %
34 310 kr/m²
Bjurfors Lund Väster
Maps Data: Google © 2026
Allégatan 19 C
Södra Sandby, Lunds kommun
117,4 m²
4 rum
Slutpris 2 375 000 kr-3 %
20 230 kr/m²
Bjurfors Lund
Visar 26 - 50 av 72