Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Therese Backman

Therese Backman

Om mig

Therese Backman började som fastighetsmäklare i Härnösand 2011. Sedan 2013 är hon verksam i Luleå. Thereses passion, noggrannhet och ambition i yrket genomsyras i varje utförd affär och ger på så vis de bästa möjliga förutsättningar för en framgångsrik försäljning. Hon arbetar ständigt med att ge det lilla extra för att överträffa sina egna samt sina kunders förväntningar. Hennes erfarenhet, driv och sociala förmåga gör henne väl rustad för att ta sig an din lyckade bostadsaffär.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Storåkersvägen 1

Villa
Kyrkbyn - Gammelstad, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

130+21 m²

5 rum

1 173 m²

Slutpris 3 300 000 kr+10 %
Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Lingonstigen 46

Lägenhet
Kallkällan, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

102 m²

4 rum

5 567 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 200 000 kr+2 %

21 569 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Stationsgatan 11

Lägenhet
Centrum, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

109 m²

5 rum

5 427 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 700 000 kr+6 %

33 945 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Jaktviksvägen 42

Villa
Kallax, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

6 rum

1 475 m²

Slutpris 3 995 000 kr±0 %
Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Tjärhovsgatan 18B

Lägenhet
Gültzauudden, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

36 m²

1 rum

3 378 kr/mån

Slutpris 1 250 000 kr-3 %

34 722 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Rökvägen 27

Villa
Luleå, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

123+6 m²

4 rum

806 m²

Slutpris 4 250 000 kr+13 %
Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Södra Kungsgatan 8

Lägenhet
Centrum, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

60 m²

2 rum

3 787 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 170 000 kr+9 %

36 167 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Timmermansgatan 3

Lägenhet
Centrum, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

52 m²

2 rum

3 461 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr+7 %

32 692 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2026

Mjölkuddsvägen 21

Lägenhet
Mjölkudden, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

76,5 m²

3 rum

3 741 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr+3 %

25 490 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2026

Stationsgatan 14A

Lägenhet
Centrum, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

85 m²

4 rum

4 921 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 800 000 kr+12 %

32 941 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 feb. 2026

Krongårdsringen 8

Lägenhet
Örnäset, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

62,5 m²

2 rum

4 459 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr-2 %

16 800 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 feb. 2026

Laxgatan 26A

Lägenhet
Svartöstaden, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

35 m²

1 rum

3 047 kr/mån

Slutpris 650 000 kr±0 %

18 571 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2025

Sandviksgatan 23

Lägenhet
Centrum, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

41 m²

1 rum

3 437 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 850 000 kr-3 %

20 732 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2025

Börjelsvägen 567

Villa
Börjelslandet, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

87+73 m²

3 rum

2 353 m²

Slutpris 1 495 000 kr±0 %
Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2025

Södra Kungsgatan 26

Lägenhet
Centrum, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

81,5 m²

3 rum

4 240 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr+11 %

38 037 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2025

Teknikergatan 7

Lägenhet
Skurholmen, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

80 m²

3 rum

5 987 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr-4 %

14 375 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 nov. 2025

Timmermansgatan 50

Lägenhet
Centrum, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

110 m²

5 rum

5 902 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 5 161 000 kr-2 %

46 918 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2025

Snövägen 407

Lägenhet
Björkskatan, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

64 m²

2 rum

4 010 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 780 000 kr+6 %

27 813 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 okt. 2025

Hannosviken 78

Tomt
Hindersön, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

750 m²

Slutpris 110 000 kr-8 %
Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2025

Mejselgränd 5

Radhus
Mjölkudden, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

117+16 m²

4 rum

467 m²

Slutpris 3 600 000 kr-1 %
Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 sep. 2025

Snövägen 413

Lägenhet
Björkskatan, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

75,5 m²

3 rum

4 487 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 925 000 kr+15 %

25 497 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2025

Kolkgatan 12

Radhus
Bredviken, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

93+40 m²

4 rum

482 m²

Slutpris 3 000 000 kr+7 %
Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 sep. 2025

Backgatan 11

Lägenhet
Östermalm, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

73 m²

3 rum

6 224 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr-2 %

21 233 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2025

Snövägen 66

Lägenhet
Björkskatan, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

47 m²

1 rum

2 903 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 100 000 kr±0 %

23 404 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2025

Sjögatan 7A

Lägenhet
Bergviken, Luleå kommun
Bjurfors Luleå

57 m²

2 rum

3 187 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

24 561 kr/m²

Bjurfors Luleå
Bjurfors Luleå

Visar 1 - 25 av 43