- Sök mäklare
- Bjurfors Kalmar
- Kim Gjukaj
Finalist
Årets Mäklarkedja
Guldhemmet 2025
Om mig
Kim Gjukaj, som är född och uppvuxen i Kalmar har god lokalkännedom och ett stort kontaktnät. Kim blev bland annat topp tre i Hemnets gala för alla Sveriges fastighetsmäklare i titeln ¨Årets stjärnskott 2021¨. Han har flera års erfarenhet av försäljning och värdering av bostadsrätter, villor, fritidshus, eller hyresfastigheter. Kundrecensioner vittnar om att han är engagerad, trygg, förtroendeingivande och ärlig. Kim är franchisetagare på Bjurfors Kalmar.
Mäklarens försäljningar
Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.
Maps Data: Google © 2026
Sagovägen 13
Berga, Kalmar kommun
79,5 m²
3 rum
- Balkong
Slutpris 590 000 kr-8 %
7 421 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Klockhusgatan 3A
Skälby, Kalmar kommun
71,5 m²
3 rum
- Balkong
Slutpris 1 375 000 kr-5 %
19 231 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Hallongränd 3
Lindsdal, Kalmar kommun
133 m²
6 rum
Slutpris 3 150 000 kr-4 %
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Gröngatan 6
Färjestaden, Mörbylånga kommun
164+113 m²
6 rum
Slutpris 4 950 000 kr+4 %
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Bergagårdsvägen 14
Djurängen, Kalmar kommun
73 m²
3 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 700 000 kr-3 %
23 288 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Vänskapens väg 21C
Ljusstaden, Kalmar kommun
83 m²
3 rum
- Balkong
Slutpris 1 500 000 kr-9 %
18 072 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Södra Långgatan 13
Kvarnholmen, Kalmar kommun
158,9 m²
5 rum
- Balkong
Slutpris 4 000 000 kr-8 %
25 173 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Södra Långgatan 15
Kvarnholmen, Kalmar kommun
101,2 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 2 500 000 kr±0 %
24 704 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Stamvägen 33
Djurängen, Kalmar kommun
55 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 160 000 kr-7 %
21 091 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Djurängsvägen 78B
Djurängen, Kalmar kommun
58 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 810 000 kr-5 %
13 966 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Gustaf Adolfs väg 4
Oxhagen, Kalmar kommun
95 m²
4 rum
- Balkong
Slutpris 1 160 000 kr-3 %
12 211 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Södra Långgatan 63
Kvarnholmen, Kalmar kommun
63 m²
2 rum
- Hiss
Slutpris 1 320 000 kr-12 %
20 952 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Kaptensgatan 5A
Getingen, Kalmar kommun
69,5 m²
3 rum
- Balkong
Slutpris 1 500 000 kr-3 %
21 583 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Hummerstigen 2
Färjestaden, Mörbylånga kommun
178 m²
7 rum
Slutpris 3 400 000 kr-1 %
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Sagovägen 19
Berga, Kalmar kommun
63 m²
2 rum
- Balkong
Slutpris 790 000 kr±0 %
12 540 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Skogsängsvägen 5
Färjestaden, Mörbylånga kommun
146 m²
6 rum
Slutpris 4 410 000 kr-2 %
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Djurängsvägen 86C
Djurängen, Kalmar kommun
39 m²
1 rum
- Hiss
Slutpris 360 000 kr-20 %
9 231 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Stensbergsvägen 40A
Södra området, Kalmar kommun
47 m²
2 rum
- Balkong
Slutpris 800 000 kr-16 %
17 021 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Falkenbergsvägen 27
Södra området, Kalmar kommun
36,5 m²
1 rum
Slutpris 690 000 kr-13 %
18 904 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Strömgatan 10A
Kvarnholmen, Kalmar kommun
68,8 m²
3 rum
- Balkong
Slutpris 3 200 000 kr-2 %
46 512 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Röda gatan 6D
Berga, Kalmar kommun
80 m²
3 rum
- Balkong
Slutpris 695 000 kr-7 %
8 688 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Ostindievägen 8
Karlssons Äng, Kalmar kommun
45 m²
2 rum
- Balkong
- Hiss
Slutpris 1 075 000 kr±0 %
23 889 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Skepparegatan 12
Getingen, Kalmar kommun
154+120 m²
8 rum
Slutpris 6 500 000 kr
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Briggvägen 3
Ekenäs, Kalmar kommun
153+50 m²
5 rum
Slutpris 3 900 000 kr-2 %
Bjurfors Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Djurängsvägen 41B
Djurängen, Kalmar kommun
44 m²
1 rum
Slutpris 700 000 kr-7 %
15 909 kr/m²
Bjurfors Kalmar
Visar 1 - 25 av 47