- Sök mäklare
- Bjurfors Gävle
- Jens Bengtsson
Om mig
Jens Bengtsson är en av Gävles mest erfarna fastighetsmäklare. Han har varit verksam sedan 1999 och i Gävle sedan 2003. Som Gävlebo med djup lokalkännedom har han förmedlat över 2000 bostäder, både villor och bostadsrätter. Jens främsta kännetecken är hans unika möjlighet till närvaro, medmänsklighet och professionalism genom hela affären. Han har nära till skratt samtidigt som han driver affären framåt. Jens skapar förtroendefulla relationer och leverera resultat på hög nivå över tid.
Mäklarens försäljningar
Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Gräsharen 10
Eskön, Gävle kommun
70 m²
4 rum
Slutpris 1 750 000 kr-5 %
Bjurfors Gävle

Östra Djurviksvägen 7
Hamrångefjärden, Gävle kommun
77 m²
5 rum
Slutpris 1 380 000 kr-8 %
Bjurfors Gävle

Häcklingevägen 45
Häcklinge, Gävle kommun
114+111 m²
4 rum
Slutpris 2 850 000 kr-5 %
Bjurfors Gävle

Vikingavägen 91
Bomhus, Gävle kommun
123 m²
5 rum
Slutpris 2 000 000 kr+3 %
Bjurfors Gävle
Maps Data: Google © 2026
Snögatan 21E
Andersberg, Gävle kommun
119 m²
5 rum
Slutpris 2 100 000 kr+5 %
Bjurfors Gävle

Snögatan 21C
Andersberg, Gävle kommun
119 m²
5 rum
Slutpris 2 595 000 kr±0 %
Bjurfors Gävle
Maps Data: Google © 2026
Furängsvägen 31
Norra Åbyggeby, Gävle kommun
49 m²
2 rum
Slutpris 1 600 000 kr-9 %
Bjurfors Gävle

Hövdingavägen 23B
Bomhus, Gävle kommun
68,5 m²
2 rum
- Uteplats
Slutpris 1 100 000 kr-8 %
16 058 kr/m²
Bjurfors Gävle

Gärdselvägen 31
Höjersdal, Gävle kommun
120+120 m²
5 rum
Slutpris 3 650 000 kr-3 %
Bjurfors Gävle
Maps Data: Google © 2026
Djuphamnsvägen 12
Bönan, Gävle kommun
143+64 m²
6 rum
Slutpris 8 250 000 kr-8 %
Bjurfors Gävle
Maps Data: Google © 2026
Strömbågen 6
Hagaström, Gävle kommun
136+63 m²
6 rum
Slutpris 3 550 000 kr-11 %
Bjurfors Gävle

Norra Öbyvägen 24
Valbo, Gävle kommun
107 m²
4 rum
Slutpris 2 400 000 kr-9 %
Bjurfors Gävle

Brunnsgatan 53A
Söder, Gävle kommun
68,5 m²
3 rum
- Balkong
Slutpris 1 655 000 kr-2 %
24 161 kr/m²
Bjurfors Gävle

Stureborgsvägen 17
Stureborg, Gävle kommun
190 m²
5 rum
Slutpris 5 250 000 kr-2 %
Bjurfors Gävle
Maps Data: Google © 2026
Domarringen 43
Bomhus, Gävle kommun
219+46 m²
7 rum
Slutpris 5 150 000 kr-2 %
Bjurfors Gävle
Maps Data: Google © 2026
Nyponvägen 3D
Fridhem, Gävle kommun
107+53 m²
4 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 2 300 000 kr-2 %
21 495 kr/m²
Bjurfors Gävle
Visar alla 16