Hoppa till huvudinnehåll
Bertwig Fastighetsförmedling AB

Bertwig Fastighetsförmedling AB

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
övrig på Ryska gränd 12 Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 1
övrig på Ryska gränd 12 Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 2
övrig på Ryska gränd 12 Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 3
övrig på Ryska gränd 12 Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 4
övrig på Ryska gränd 12 Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 5

Ryska gränd 12

Övrigt
Visby innerstad, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
13 000 000 kr
307 m² tomt

I ett av Visby innerstads mest attraktiva lägen, vid Köttorget intill Stora Torget, erbjuds nu en gedigen hyresfastighet med stort arkitekturhistoriskt värde och bra utvecklingsmöjligheter. Fastigheten är belägen i ett karaktärsfullt kvarter som sträcker sig längs klintkanten och Stora Torget. Bredvid fastigheten ligger den öppna plats som historiskt kallades Köttorget, där handel med kött av…

Premium
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
3 rum fritidshus på Anga Hemmungs 384 Anga - Östra Gotland, Gotlands kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Anga Hemmungs 384 Anga - Östra Gotland, Gotlands kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Anga Hemmungs 384 Anga - Östra Gotland, Gotlands kommun - bild 3
Imorgon kl 14:00

Anga Hemmungs 384

Fritidshus
Anga - Östra Gotland, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
5 900 000 kr
70 m²
3 rum
2 452 m² tomt
Plus
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
tomt på Stenkyrka Stenkyrkehuk 361K Stenkyrkehuk, Gotlands kommun - bild 1
tomt på Stenkyrka Stenkyrkehuk 361K Stenkyrkehuk, Gotlands kommun - bild 2
tomt på Stenkyrka Stenkyrkehuk 361K Stenkyrkehuk, Gotlands kommun - bild 3
tomt på Stenkyrka Stenkyrkehuk 361K Stenkyrkehuk, Gotlands kommun - bild 4
tomt på Stenkyrka Stenkyrkehuk 361K Stenkyrkehuk, Gotlands kommun - bild 5

Stenkyrka Stenkyrkehuk 361K

Tomt
Stenkyrkehuk, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
995 000 kr
1 342 m²

I fantastiskt landskap vid Stenkyrkehuk på norra Gotland finns nu möjlighet att skapa sitt drömboende ca 200 meter från havet utan störande genomfartstrafik. Få obebyggda tomter finns kvar i området och då tomten ligger utanför planlagt område finns stora och flexibla möjligheter att bygga ett hus efter eget tycke och smak. På tomten har det tidigare funnits bygglov för uppförande av ett…

Premium
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
övrig på Säves väg 17-19 Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun - bild 1
övrig på Säves väg 17-19 Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun - bild 2
övrig på Säves väg 17-19 Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun - bild 3
övrig på Säves väg 17-19 Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun - bild 4
övrig på Säves väg 17-19 Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun - bild 5

Säves väg 17-19

Övrigt
Visby - Centralt - Länna, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
16 800 000 kr
1 108 m² tomt

Hyresfastighet med 10 st lägenheter och 4 st parkeringsplatser belägen på ett lugnt läge i centrala Visby - på Länna - med gångavstånd till skolor, centrum, livsmedelsaffär, natur och service. Byggnaden uppfördes ursprungligen 1940 som äldreboende och byggdes om till hyreshus 1970. Två ytterligare lägenheter inreddes i källaren 1996. Huset omfattar två plan, stor oinredd vind samt källare och…

Premium
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Norra Gotland - Hellvi - Kyllaj, Gotlands kommun
Sön 17 maj

Hellvi kyllaj 803

Fritidshus
Norra Gotland - Hellvi - Kyllaj, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
550 000 kr
11 m²
1 rum
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Östergarn - Östra Gotland, Gotlands kommun
Lör 16 maj

Östergarn Stora Hamre 675

Fritidshus
Östergarn - Östra Gotland, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
5 995 000 kr
138 + 12 m²
4 rum
3 217 m² tomt
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
3 rum lägenhet på Snäckgärdsvägen 56 Visby - Snäck, Gotlands kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Snäckgärdsvägen 56 Visby - Snäck, Gotlands kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Snäckgärdsvägen 56 Visby - Snäck, Gotlands kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Snäckgärdsvägen 56 Visby - Snäck, Gotlands kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Snäckgärdsvägen 56 Visby - Snäck, Gotlands kommun - bild 5

Snäckgärdsvägen 56

Lägenhet
Visby - Snäck, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
2 650 000 kr
60 m²
3 rum
vån 3/6
6 010 kr/mån
44 167 kr/m²

Välkomna till denna renoverade lägenhet på våning 3 vid Snäck. Vardagsrum och kök i öppen planlösning med stort glasparti mot havet. Nytt kök i vinkel med vita luckor och gott om förvaring. Två rymliga sovrum. Lägenheten är nyrenoverad med nytt kök samt nya golv och ytskikt, fin stuckatur med spotlights. Duschrum med klinkergolv och kaklade väggar är kvar i original. Från Snäck finns en 3 km…

Premium
Balkong
Hiss
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
3 rum lägenhet på Wallérs plats 4, 2 tr Visby Innerstad, Gotlands kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Wallérs plats 4, 2 tr Visby Innerstad, Gotlands kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Wallérs plats 4, 2 tr Visby Innerstad, Gotlands kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Wallérs plats 4, 2 tr Visby Innerstad, Gotlands kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Wallérs plats 4, 2 tr Visby Innerstad, Gotlands kommun - bild 5

Wallérs plats 4, 2 tr

Lägenhet
Visby Innerstad, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
5 995 000 kr
100,2 m²
3 rum
vån 2/3
7 848 kr/mån
59 830 kr/m²

En fantastisk lägenhet mitt i centrala Visby innerstad om 100,2 kvm med 3,30 m i takhöjd och balkong åt sydväst. Huset är byggt 1905 och är byggnadsminnesmärket. I gatuplanets butiker kan man se de ursprungliga medeltida murarna. Planlösningen inrymmer väl tilltaget vardagsrum med pampig och fungerande kakelugn samt utgång till balkong åt väster. Nyrenoverat kök -21 med plats för matbord,…

Premium
Balkong
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
7 rum vinterbonat fritidshus på Hoburgsvägen 23B Burgsvik Storsudret, Gotlands kommun - bild 1
7 rum vinterbonat fritidshus på Hoburgsvägen 23B Burgsvik Storsudret, Gotlands kommun - bild 2
7 rum vinterbonat fritidshus på Hoburgsvägen 23B Burgsvik Storsudret, Gotlands kommun - bild 3
7 rum vinterbonat fritidshus på Hoburgsvägen 23B Burgsvik Storsudret, Gotlands kommun - bild 4
7 rum vinterbonat fritidshus på Hoburgsvägen 23B Burgsvik Storsudret, Gotlands kommun - bild 5
Lör 16 maj

Hoburgsvägen 23B

Fritidshus
Burgsvik Storsudret, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
4 500 000 kr
229 m²
7 rum
5 880 kr/mån

En otrolig lägenhet med stor villakänsla i centrala Burgsvik på södra Gotland. Här förfogar man över hela huset om hela 229 kvm fördelat på två plan. Privat trädgård om 670 kvm med havsutsikt med stora utrymmen för både lek och avkoppling. På den allmänna delen finns en gemensam pool om 3 x 7 meter och gemensamma solsängar på soldäcket. Ett perfekt boende för den som önskar en stor villa med…

Premium
Uteplats
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
3 rum lägenhet på Västerhejde Hallbrosvägen 28 B Västerhejde, Gotlands kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Västerhejde Hallbrosvägen 28 B Västerhejde, Gotlands kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Västerhejde Hallbrosvägen 28 B Västerhejde, Gotlands kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Västerhejde Hallbrosvägen 28 B Västerhejde, Gotlands kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Västerhejde Hallbrosvägen 28 B Västerhejde, Gotlands kommun - bild 5
Fre 22 maj

Västerhejde Hallbrosvägen 28 B

Lägenhet
Västerhejde, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
2 850 000 kr
81 m²
3 rum
vån 2
4 100 kr/mån
35 185 kr/m²

Exeptionell takvåning i bästa hörnläget i kvarteret med två stora takterrasser om totalt 116 m². Genomgående hög standard och utförande med bland annat stora fönsterpartier med rogivande utsikt, vattenburen golvvärme, platsbyggt italienskt kök från Modulnova. Allrummet har en öppen planlösning mot köket och utgång till den nedre terrassen, ca 35 m², mot söder via skjutdörr. Allrummet går att…

Premium
Balkong
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
7 rum villa på Sanda Havsstigen 12 Södra Västergarn, Gotlands kommun - bild 1
7 rum villa på Sanda Havsstigen 12 Södra Västergarn, Gotlands kommun - bild 2
7 rum villa på Sanda Havsstigen 12 Södra Västergarn, Gotlands kommun - bild 3
7 rum villa på Sanda Havsstigen 12 Södra Västergarn, Gotlands kommun - bild 4
7 rum villa på Sanda Havsstigen 12 Södra Västergarn, Gotlands kommun - bild 5
Lör 16 maj kl 13:00

Sanda Havsstigen 12

Villa
Södra Västergarn, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
14 500 000 kr
247 + 37 m²
7 rum
1 229 m² tomt

Med havet, horisonten och solnedgången ständigt närvarande ligger detta fantastiska hus i utkanten av Västergarn, på Gotlands västkust. Byggt i 2 plan 2006 om 247 m² fördelat på hela 7 representativa rum och kök. På nedervåningen finns kök, matplats, vardagsrum med öppen spis med kasett, TV-rum, sovrum/kontor, badrum kombinerat med tvättstuga, bastu med dusch, garage, teknikrum och groventré.…

Premium
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
2 rum fritidshus på Hellvi Hemkviar 6 Hideviken, Gotlands kommun - bild 1
2 rum fritidshus på Hellvi Hemkviar 6 Hideviken, Gotlands kommun - bild 2
2 rum fritidshus på Hellvi Hemkviar 6 Hideviken, Gotlands kommun - bild 3
2 rum fritidshus på Hellvi Hemkviar 6 Hideviken, Gotlands kommun - bild 4
2 rum fritidshus på Hellvi Hemkviar 6 Hideviken, Gotlands kommun - bild 5

Hellvi Hemkviar 6

Fritidshus
Hideviken, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
2 295 000 kr
42 m²
2 rum
1 610 m² tomt

I mysiga Hellvi intill Hideviken finner vi detta trivsamma fritidshus belägen på en privat hörntomt med ca 400 m till stranden. Stugan är yteffektiv och välplanerad med vardagsrum och kök i en öppen, social planlösning med eldstaden centralt placerad. Här finns även sovrum och badrum. För den som önskar går vardagsrummet enkelt att dela av och återställa det ursprungliga extra sovrummet. Den…

Premium
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Visby - Öster, Gotlands kommun

Irisdalsgatan 46

Lägenhet
Visby - Öster, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
1 795 000 kr
91 m²
3 rum
vån 2/3
5 717 kr/mån
19 725 kr/m²

Bertwig Fastighetsförmedling AB
695 000 kr
2 860 m²
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Visby -  Söder, Gotlands kommun

Byrumsgatan 3

Lägenhet
Visby - Söder, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
1 995 000 kr
64,5 m²
2 rum
vån 3/4
5 651 kr/mån
30 930 kr/m²
Balkong
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Ireviken, Gotlands kommun

Ireviken Svarthällsvägen 25

Tomt
Ireviken, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
1 595 000 kr
2 352 m²
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Ljugarn - Östra Gotland, Gotlands kommun

Enbärsvägen 3

Tomt
Ljugarn - Östra Gotland, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
2 200 000 kr
1 334 m²
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Sundre - Södra Gotland, Gotlands kommun

Sundre

Tomt
Sundre - Södra Gotland, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
600 000 kr
1,1 ha
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Visby - Centralt - Hällarna, Gotlands kommun

Gotenhofsgatan 12

Villa
Visby - Centralt - Hällarna, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
10 500 000 kr
281 + 120 m²
15 rum
1 212 m² tomt
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB

Visar 26 - 44 av 44