Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Hjalmar Bertwig

Hjalmar Bertwig

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar
Visby - Öster, Gotlands kommun
Fre 22 maj

Österväg 18A

Lägenhet
Visby - Öster, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
1 350 000 kr
29,1 m²
1 rum
vån 1/3
1 585 kr/mån
46 392 kr/m²
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
2 rum lägenhet på Snäckbacken 38B Visby - Snäck, Gotlands kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Snäckbacken 38B Visby - Snäck, Gotlands kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Snäckbacken 38B Visby - Snäck, Gotlands kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Snäckbacken 38B Visby - Snäck, Gotlands kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Snäckbacken 38B Visby - Snäck, Gotlands kommun - bild 5
Idag

Snäckbacken 38B

Lägenhet
Visby - Snäck, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
2 695 000 kr
65 m²
2 rum
vån 1/5
5 022 kr/mån
41 462 kr/m²

Attraktiv bostad i populära Snäck strax norr om Visby, med ett fantastiskt läge endast ett stenkast från havet och omgiven av vackra naturområden och promenadstråk längs kusten. Lägenheten har ett lugnt och ostört läge i föreningen med markplansläge och vacker utsikt mot havet, vilket skapar en harmonisk och avkopplande boendemiljö. En stor fördel är att du har både ett inglasat uterum och en…

Premium
Uteplats
Hiss
Energieffektiv
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
2,5 rum fritidshus på Västerhejde Ygnevägen 45 Västerhejde - Ygne, Gotlands kommun - bild 1
2,5 rum fritidshus på Västerhejde Ygnevägen 45 Västerhejde - Ygne, Gotlands kommun - bild 2
2,5 rum fritidshus på Västerhejde Ygnevägen 45 Västerhejde - Ygne, Gotlands kommun - bild 3
2,5 rum fritidshus på Västerhejde Ygnevägen 45 Västerhejde - Ygne, Gotlands kommun - bild 4
2,5 rum fritidshus på Västerhejde Ygnevägen 45 Västerhejde - Ygne, Gotlands kommun - bild 5
Idag

Västerhejde Ygnevägen 45

Fritidshus
Västerhejde - Ygne, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
1 250 000 kr
39 + 48 m²
2,5 rum
2 263 m² tomt

På stor och naturskön tomt nära Visby och havet, ligger denna helt insynsskyddade fastighet. Här är lätt att finna lugn och ro med fina naturområden invid fastigheten och vacker kuststräcka som nås genom en kortare promenad. Fastigheten är bebyggd med enklare stuga med renoveringsbehov som inrymmer allrum med öppen spis och sovalkov, ett sovrum, kök samt duschrum med separett och handfat. Här…

Premium
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
6 rum fritidshus på Burs Lilla Gläves 722 Burs - Södra Gotland, Gotlands kommun - bild 1
6 rum fritidshus på Burs Lilla Gläves 722 Burs - Södra Gotland, Gotlands kommun - bild 2
6 rum fritidshus på Burs Lilla Gläves 722 Burs - Södra Gotland, Gotlands kommun - bild 3
6 rum fritidshus på Burs Lilla Gläves 722 Burs - Södra Gotland, Gotlands kommun - bild 4
6 rum fritidshus på Burs Lilla Gläves 722 Burs - Södra Gotland, Gotlands kommun - bild 5
Lör 16 maj

Burs Lilla Gläves 722

Fritidshus
Burs - Södra Gotland, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
3 250 000 kr
165 m²
6 rum
1,1 ha tomt

Charmigt gotländskt kalkstenhus med dokumenterad gårdshistoria från 1600-talet. Huset bedöms ha äldre stomme med om- och tillbyggnader genom 1800- och 1900-talet och uppvisar en tidlös byggnadscharm. Bostaden ligger väl inbäddad i en underbart prunkande trädgård vilket tillsammans blir till en genuin gotländsk sommaridyll. Byggnaden erbjuder charm och karaktär där gedigna trägolv och djupa…

Premium
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
5 rum vinterbonat fritidshus på Eke Alveskogs 214 Eke, Gotlands kommun - bild 1
5 rum vinterbonat fritidshus på Eke Alveskogs 214 Eke, Gotlands kommun - bild 2
5 rum vinterbonat fritidshus på Eke Alveskogs 214 Eke, Gotlands kommun - bild 3
5 rum vinterbonat fritidshus på Eke Alveskogs 214 Eke, Gotlands kommun - bild 4
5 rum vinterbonat fritidshus på Eke Alveskogs 214 Eke, Gotlands kommun - bild 5
Lör 16 maj

Eke Alveskogs 214

Fritidshus
Eke, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
6 500 000 kr
130 + 55 m²
5 rum
1,6 ha tomt

Ett sällsynt vackert Gotlandshus byggt på 1700-talet i Eke på sydöstra Gotland beläget längs med en vackert slingrande landsväg på den Gotländska landsbygden. Byggnadens placering är väl indragen från vägen och är i mycket bra skick. Bostaden har på senare år genomgått stora renoveringar och den gamla stilen och byggnadstraditionen har anammats på bästa sätt med smakfulla färg- och…

Premium
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
2 rum lägenhet på Mellangatan 52 Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Mellangatan 52 Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Mellangatan 52 Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Mellangatan 52 Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Mellangatan 52 Visby innerstad, Gotlands kommun - bild 5
Fre 22 maj

Mellangatan 52

Lägenhet
Visby innerstad, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
3 300 000 kr
56 m²
2 rum
vån 3/4
3 988 kr/mån
58 929 kr/m²

Ljus och välplanerad bostad i fastighet byggd sent 1800-tal med strålande havsutsikt och centralt läge i Visby innerstad. Mycket fint skick med totalrenoverade ytskikt, moderna kök och badrum som renoverades 2018, generös takhöjd och stora fönster med ett vackert ljusinläpp. Fin utsikt över innerstadens takåsar och i väster kan du njuta av vackra solnedgångar över havet. Lägenheten är belägen en…

Premium
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
4 rum lägenhet på Snäckgärdsvägen 60 Visby - Snäck, Gotlands kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Snäckgärdsvägen 60 Visby - Snäck, Gotlands kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Snäckgärdsvägen 60 Visby - Snäck, Gotlands kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Snäckgärdsvägen 60 Visby - Snäck, Gotlands kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Snäckgärdsvägen 60 Visby - Snäck, Gotlands kommun - bild 5
Idag

Snäckgärdsvägen 60

Lägenhet
Visby - Snäck, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
4 995 000 kr
109 m²
4 rum
vån 3/5
6 872 kr/mån
45 826 kr/m²

Spektakulär bostad precis vid havet och med vidsträckt utsikt ut över havet och horisonten med ett attraktivt läge i populära Snäck i norra delen av Visby. Bostaden erbjuder en generös boyta om 109 kvm med två balkonger, varav en inglasad med en storslagen havsutsikt i väster där du kan njuta av solnedgångarna över Östersjön. Den andra balkongen vetter mot öster och fångar morgonsolen. …

Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Visby -  Söder, Gotlands kommun

Byrumsgatan 3

Lägenhet
Visby - Söder, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
1 995 000 kr
64,5 m²
2 rum
vån 3/4
5 651 kr/mån
30 930 kr/m²
Balkong
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB

Visar alla 8