Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Backman Fastighetsförmedling AB

Backman Fastighetsförmedling AB

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
2 rum lägenhet på Lodjursstråket 1 - vån 54 Karlastaden, Göteborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Lodjursstråket 1 - vån 54 Karlastaden, Göteborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Lodjursstråket 1 - vån 54 Karlastaden, Göteborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Lodjursstråket 1 - vån 54 Karlastaden, Göteborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Lodjursstråket 1 - vån 54 Karlastaden, Göteborgs kommun - bild 5

Lodjursstråket 1 - vån 54

Lägenhet
Karlastaden, Göteborgs kommun
Backman Fastighetsförmedling AB
6 495 000 kr
52 m²
2 rum
vån 54/73
4 400 kr/mån
124 904 kr/m²

Välkommen till en modern och välplanerad tvåa belägen på våning 54 i Karlatornets ikoniska mittdel, "Twisten". Här bor du högt över stadens puls med en utsikt över Göta Älv. Denna bostad har designats för att erbjuda ett stilrent och exklusivt boende med genomgående hög standard och en harmonisk atmosfär. Hall som sätter tonen Redan vid första steget in möts du av en ljus och välkomnande hall…

Premium
Hiss
Backman Fastighetsförmedling AB
Backman Fastighetsförmedling AB
5 rum villa på Nancys promenad 2 Åsa, Kungsbacka kommun - bild 1
5 rum villa på Nancys promenad 2 Åsa, Kungsbacka kommun - bild 2
5 rum villa på Nancys promenad 2 Åsa, Kungsbacka kommun - bild 3
5 rum villa på Nancys promenad 2 Åsa, Kungsbacka kommun - bild 4
5 rum villa på Nancys promenad 2 Åsa, Kungsbacka kommun - bild 5
Tor 14 maj kl 16:00

Nancys promenad 2

Villa
Åsa, Kungsbacka kommun
Backman Fastighetsförmedling AB
6 495 000 kr
141 + 52 m²
5 rum
898 m² tomt

Välkommen till ett modernt och stilfullt hem där komfort, funktion och livskvalitet möts i perfekt harmoni! Denna smakfullt renoverade 2-plansvilla erbjuder generösa ytor, genomtänkta materialval och ett attraktivt läge i ett lugnt och trivsamt villaområde i Åsa – med närhet till både hav och natur. Här bor du på 898 m² som skapar en härlig dynamik och fina utblickar. På husets baksida finns…

Premium
Backman Fastighetsförmedling AB
Backman Fastighetsförmedling AB
8 rum villa på Killingsholmen 18 Billdal, Göteborgs kommun - bild 1
8 rum villa på Killingsholmen 18 Billdal, Göteborgs kommun - bild 2
8 rum villa på Killingsholmen 18 Billdal, Göteborgs kommun - bild 3
8 rum villa på Killingsholmen 18 Billdal, Göteborgs kommun - bild 4
8 rum villa på Killingsholmen 18 Billdal, Göteborgs kommun - bild 5

Killingsholmen 18

Villa
Billdal, Göteborgs kommun
Backman Fastighetsförmedling AB
Pris på förfrågan
245 + 68 m²
8 rum
2 400 m² tomt

Välkommen till Killingholmen 18 – en exklusiv strandvilla där arkitektur, ljus och hav möts i perfekt harmoni. Redan vid ankomst möts du av en generös altan som löper runt huset och skapar en självklar plats för både avkoppling och sociala tillställningar i soligt läge. Via entréverandan kliver du in i en inbjudande hall där mörkbetsad träpanel ger karaktär och sätter tonen för bostadens…

Premium
Energieffektiv
Backman Fastighetsförmedling AB
Backman Fastighetsförmedling AB
3 rum lägenhet på Virvelvindsgatan 24 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Virvelvindsgatan 24 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Virvelvindsgatan 24 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Virvelvindsgatan 24 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Virvelvindsgatan 24 Centrala Hisingen, Göteborgs kommun - bild 5

Virvelvindsgatan 24

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Backman Fastighetsförmedling AB
2 495 000 kr
70,5 m²
3 rum
vån 4/10
5 681 kr/mån
35 390 kr/m²

Den här trean erbjuder en väl genomtänkt disposition där varje yta utnyttjas till fullo. Det luftiga vardagsrummet är bostadens hjärta, med gott om plats för både soffhörna och matgrupp, en idealisk plats för såväl vardagsliv som umgänge. Från vardagsrummet når du den stora inglasade balkongen, en trivsam yta som förlänger säsongen och ger möjlighet till både avkoppling och praktisk förvaring. …

Premium
Balkong
Hiss
Backman Fastighetsförmedling AB
Backman Fastighetsförmedling AB
4 rum lägenhet på Olivedalsgatan 9 Linnéstaden, Göteborgs kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Olivedalsgatan 9 Linnéstaden, Göteborgs kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Olivedalsgatan 9 Linnéstaden, Göteborgs kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Olivedalsgatan 9 Linnéstaden, Göteborgs kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Olivedalsgatan 9 Linnéstaden, Göteborgs kommun - bild 5
Tor 14 maj kl 14:00

Olivedalsgatan 9

Lägenhet
Linnéstaden, Göteborgs kommun
Backman Fastighetsförmedling AB
7 550 000 kr
99,1 m²
4 rum
vån 4/10
6 594 kr/mån
76 186 kr/m²

Välkommen till Olivedalsgatan 9 – en fantastisk bostad i absolut toppskick! Här bor du i en rymlig och ljus hörnlägenhet med öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, perfekt för både vardagsliv och sociala tillställningar. De stora sällskapsytorna inbjuder till umgänge, matlagning och middagar med vänner. Den inglasade balkongen vetter mot Linnégatan och bjuder på härlig eftermiddagssol –…

Premium
Balkong
Hiss
Backman Fastighetsförmedling AB
Backman Fastighetsförmedling AB
1 rum lägenhet på Kunskapsgatan 19 Pedagogen Park, Mölndals kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Kunskapsgatan 19 Pedagogen Park, Mölndals kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Kunskapsgatan 19 Pedagogen Park, Mölndals kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Kunskapsgatan 19 Pedagogen Park, Mölndals kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Kunskapsgatan 19 Pedagogen Park, Mölndals kommun - bild 5

Kunskapsgatan 19

Lägenhet
Pedagogen Park, Mölndals kommun
Backman Fastighetsförmedling AB
1 695 000 kr
32 m²
1 rum
vån 1/4
3 014 kr/mån
52 969 kr/m²

Modern och stilren 1:a med fransk balkong i nybyggda Pedagogen Park Välkommen till denna smakfullt inredda och nyproducerade 1:a på attraktiva Kunskapsgatan 19 – mitt i hjärtat av Mölndals nya stadsdel, Pedagogen Park! Här bor du bekvämt i en välplanerad bostad om 32 kvm, färdigställd 2023, med högkvalitativa materialval och stilren design. Välplanerat och modernt boende med exklusiva…

Premium
Balkong
Hiss
Backman Fastighetsförmedling AB
Backman Fastighetsförmedling AB
2 rum lägenhet på Lodjursstråket 1 (våning 36, Karlatornet) Karlastaden, Göteborgs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Lodjursstråket 1 (våning 36, Karlatornet) Karlastaden, Göteborgs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Lodjursstråket 1 (våning 36, Karlatornet) Karlastaden, Göteborgs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Lodjursstråket 1 (våning 36, Karlatornet) Karlastaden, Göteborgs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Lodjursstråket 1 (våning 36, Karlatornet) Karlastaden, Göteborgs kommun - bild 5

Lodjursstråket 1 (våning 36, Karlatornet)

Lägenhet
Karlastaden, Göteborgs kommun
Backman Fastighetsförmedling AB
4 490 000 kr
49 m²
2 rum
vån 36/73
4 021 kr/mån
91 633 kr/m²

Välkommen till Karlatornet och denna fantastiska 2.a på våning 36 som står inflyttningsklar. Denna 2:a på 49 kvm erbjuder en enastående bostadsupplevelse på våning 36 i söderläge. Med en hisnande utsikt och magiska solnedgångar, är denna lägenhet det perfekta valet för dig som söker en exklusiv och elegant livsstil. När du öppnar dörren möts du först av en välkomnande hall med platsbyggda…

Premium
Nyproduktion
Hiss
Backman Fastighetsförmedling AB
Backman Fastighetsförmedling AB
Floda, Lerums kommun

Skallsjö 1:66

Tomt
Floda, Lerums kommun
Backman Fastighetsförmedling AB
Pris på förfrågan
6 711 m²
Backman Fastighetsförmedling AB
Backman Fastighetsförmedling AB

Visar alla 8