Hoppa till huvudinnehåll
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan

Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
2 rum lägenhet på Bondegatan 18 Södermalm, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Bondegatan 18 Södermalm, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Bondegatan 18 Södermalm, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Bondegatan 18 Södermalm, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Bondegatan 18 Södermalm, Stockholms kommun - bild 5
Imorgon kl 17:00

Bondegatan 18

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
7 295 000 kr
70 m²
2 rum
vån 1/5
4 073 kr/mån
104 214 kr/m²

• Balkong i insynsfritt söderläge • Öppen spis • Nyrenoverat badrum & kök 2023 • Walk-in-closet • Nyslipade originalgolv • 265 cm takhöjd • Mitt i hjärtat av SoFo • Solid äkta brf med ägd mark • Låg avgift & belåning • Bokningsbara takterrasser i brf • Goda lokalintäkter 2:a möjlig 3:a – med alla rätt: balkong mot innergård, insynsfritt läge, nytt kök och badrum från 2023, öppenspis…

Premium
Balkong
Hiss
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
1,5 rum lägenhet på Fredmansgatan 6B Södermalm, Stockholms kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Fredmansgatan 6B Södermalm, Stockholms kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Fredmansgatan 6B Södermalm, Stockholms kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Fredmansgatan 6B Södermalm, Stockholms kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Fredmansgatan 6B Södermalm, Stockholms kommun - bild 5
Imorgon kl 18:20

Fredmansgatan 6B

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
4 295 000 kr
37 m²
1,5 rum
vån 0,5/5
2 197 kr/mån
116 081 kr/m²

• Unik ateljékänsla i sekelskiftesfastighet • 3,2 m takhöjd & stora fönsterpartier • Industriellcharm möter modernt • Social planlösning med privat sovdel • Renoverat badrum med golvvärme 2019 • Renoverat stilrent kök 2019 • Solid Bf med ägd mark • Låg belåning & avgift • Stort vindsförråd tillhör lägenheten • Toppläge intill Mariatorget & Slussen Unik ateljéstudio där historiska…

Premium
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
3 rum lägenhet på Maria bangata 2B Martiatorget, Stockholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Maria bangata 2B Martiatorget, Stockholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Maria bangata 2B Martiatorget, Stockholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Maria bangata 2B Martiatorget, Stockholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Maria bangata 2B Martiatorget, Stockholms kommun - bild 5
Imorgon kl 19:20

Maria bangata 2B

Lägenhet
Martiatorget, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
5 495 000 kr
46 m²
3 rum
vån 4/6
2 799 kr/mån
119 457 kr/m²

• Kungsbalkong i söder mot park • Designad av Note Design Studio • Nybyggt 2018 • Optimalt planerad 3:a • Höga fönster i japansk stil • Exklusiva materialval • Asplund-garderober • Takterrass & vinkällare i brf • Solid äkta Brf med ägd mark • Närhet till kommunikationer Söders mest optimala 3:a i gavel med kungsbalkong i absolut toppskick nybyggd 2018! Välkommen till en av…

Premium
Balkong
Hiss
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
3 rum lägenhet på Metargatan 14 Södermalm/Sofia, Stockholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Metargatan 14 Södermalm/Sofia, Stockholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Metargatan 14 Södermalm/Sofia, Stockholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Metargatan 14 Södermalm/Sofia, Stockholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Metargatan 14 Södermalm/Sofia, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Metargatan 14

Lägenhet
Södermalm/Sofia, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
9 750 000 kr
82 m²
3 rum
vån 2
6 192 kr/mån
118 902 kr/m²

Välkommen till denna stilfulla bostad anno 1925 i toppskick intill i finaste läge i Blecktornsområdet på Södermalm. Här erbjuds en bostad högt upp i huset i ett rofyllt kvarter med mycket charm och pittoreskt karaktär och småstadslik känsla mitt i stan. Bostaden är välplanerad med ett vardagsrum med generöst ljusinsläpp i en social och öppen planlösning med köket. Här är flera originaldetaljer…

Premium
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
2 rum lägenhet på Sandhamnsgatan 57A Gärdet, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Sandhamnsgatan 57A Gärdet, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Sandhamnsgatan 57A Gärdet, Stockholms kommun - bild 3
Sön 17 maj kl 12:00

Sandhamnsgatan 57A

Lägenhet
Gärdet, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
6 295 000 kr
74 m²
2 rum
vån 1/5
4 630 kr/mån
85 068 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Södermalm, Stockholms kommun
Budgivning pågår

Brännerigatan 5

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Pris på förfrågan
47,5 m²
2 rum
vån 3/4
2 951 kr/mån
Hiss
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
1 rum lägenhet på Katarina Bangata 61 Stockholm, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Katarina Bangata 61 Stockholm, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Katarina Bangata 61 Stockholm, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Katarina Bangata 61 Stockholm, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Katarina Bangata 61 Stockholm, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Katarina Bangata 61

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
2 495 000 kr
22 m²
1 rum
vån 6/6
1 339 kr/mån
113 409 kr/m²

• Högst upp i huset med fritt läge • Kungsbalkong med utsikt över takåsar • Fiskbensparkett och fina originaldetaljer • Bevarat kök med charm och karaktär • Solid BRF med ägd mark & låg avgift • Låg belåning & goda lokalintäkter • Lugnt gårdsläge mitt i SoFo • Nära grönområden och stadspuls Magisk färgglad 30-tals 1:a högst upp i huset med Kungsbalkong i solid Brf! Välkommen till en…

Premium
Balkong
Hiss
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
1 rum lägenhet på Lundagatan 48B Södermalm/Högalid, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Lundagatan 48B Södermalm/Högalid, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Lundagatan 48B Södermalm/Högalid, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Lundagatan 48B Södermalm/Högalid, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Lundagatan 48B Södermalm/Högalid, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Lundagatan 48B

Lägenhet
Södermalm/Högalid, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
2 995 000 kr
30 m²
1 rum
vån 1/4
1 984 kr/mån
99 833 kr/m²

Välkommen till denna tidlösa 30-talsbostad – en ljus hörnlägenhet med tre fönster i två väderstreck som skapar ett generöst ljusinsläpp och en luftig känsla. Bostaden är en yteffektiv 1:a med möjlighet att disponera som mini-2:a (se alternativ planlösning). Här möts originalcharm från funkisepoken, såsom spröjsade fönster, med en modern och stilren industrikaraktär genom slipat och putsat…

Premium
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
1 rum lägenhet på Götgatan 92A Södermalm, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Götgatan 92A Södermalm, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Götgatan 92A Södermalm, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Götgatan 92A Södermalm, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Götgatan 92A Södermalm, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Götgatan 92A

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
4 595 000 kr
46 m²
1 rum
vån 6/6
1 672 kr/mån
99 891 kr/m²

Välkommen till denna smakfulla och unika bostad där klassisk charm möter modern funktionalitet på bästa sätt. Här bor du i ett hem med genomgående fina materialval, generösa ljusinsläpp från tidstypiska fönsterpartier och en varm, inbjudande atmosfär. Vardagsrummet erbjuder ett härligt ljusinsläpp från de spröjsade fönsterpartierna, vackra trägolv, takrosett och erbjuder generöst utrymme.…

Premium
Hiss
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
1 rum lägenhet på Slipgatan 5 Södermalm/Hornstull, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Slipgatan 5 Södermalm/Hornstull, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Slipgatan 5 Södermalm/Hornstull, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Slipgatan 5 Södermalm/Hornstull, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Slipgatan 5 Södermalm/Hornstull, Stockholms kommun - bild 5

Slipgatan 5

Lägenhet
Södermalm/Hornstull, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
2 995 000 kr
32 m²
1 rum
vån 2
2 578 kr/mån
93 594 kr/m²

Välkommen till denna smakfulla och välplanerade bostad från slutet av 1930-talet. Här bor du i ett eftertraktat och rofyllt läge på en lugn sidogata, med närhet till Pålsundet och Bergsunds strand och dess glittrande vatten. Området erbjuder fantastiska promenadstråk som leder dig vidare till natursköna Långholmen och Reimersholme – perfekta miljöer för avkoppling, bad och träning. Bostaden…

Premium
Hiss
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
2 rum lägenhet på Alströmergatan 32T Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Alströmergatan 32T Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Alströmergatan 32T Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Alströmergatan 32T Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Alströmergatan 32T Kungsholmen, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Alströmergatan 32T

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
4 795 000 kr
49 m²
2 rum
vån 2
2 930 kr/mån
97 857 kr/m²

Välkommen till denna moderna och genomtänkta tvårummare från sent 1920-tal som bjuder på ett härligt ljusflöde och stilrena materialval. Här får du en bostad som förenar praktiska lösningar med elegans – en perfekt plats för dig som söker ett hem att trivas i. Från den inbjudande hallen möts du direkt av en ljus och välkomnande atmosfär med målade väggar och trägolv. Vardagsrummet är i öppen…

Premium
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
1 rum lägenhet på Alströmergatan 32E Stockholm, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Alströmergatan 32E Stockholm, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Alströmergatan 32E Stockholm, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Alströmergatan 32E Stockholm, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Alströmergatan 32E Stockholm, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:15

Alströmergatan 32E

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
2 495 000 kr
23 m²
1 rum
vån 1
1 541 kr/mån
108 478 kr/m²

Välplanerad och ljus bostad med smart disponerade ytor där varje kvadratmeter nyttjas effektivt. Här erbjuds ett trivsamt allrum med fint ljusinsläpp, praktiskt sovloft och plats för både vardagsrumsmöblering och matplats. Den genomtänkta planlösningen tillsammans med ljusa ytskikt skapar en luftig och inbjudande bostad med funktionella lösningar för ett bekvämt boende. Bostaden tillhör HSB…

Premium
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
1 rum lägenhet på Ringvägen 158 Södermalm/Sofia, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Ringvägen 158 Södermalm/Sofia, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Ringvägen 158 Södermalm/Sofia, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Ringvägen 158 Södermalm/Sofia, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Ringvägen 158 Södermalm/Sofia, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Ringvägen 158

Lägenhet
Södermalm/Sofia, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
2 995 000 kr
31 m²
1 rum
2 634 kr/mån
96 613 kr/m²

Välkommen till denna charmiga bostad från 30-talets början i en varm och inbjudande atmosfär med mjuka färgtoner, vackert trägolv och ett generöst ljusinsläpp. Varje kvadratmeter är genomtänkt och de tidstypiska detaljerna finns bevarande såsom genomgående speglade dörrar och fiskbensparkett. Allrummet är ljust och välplanerat och har generöst utrymme för såväl soffhörna och sovdel. Intill…

Premium
Hiss
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
2 rum lägenhet på Älvsborgsgatan 3B Södermalm, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Älvsborgsgatan 3B Södermalm, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Älvsborgsgatan 3B Södermalm, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Älvsborgsgatan 3B Södermalm, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Älvsborgsgatan 3B Södermalm, Stockholms kommun - bild 5

Älvsborgsgatan 3B

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
4 800 000 kr
50 m²
2 rum
vån 3
3 751 kr/mån
96 000 kr/m²

Högt upp på Tjurberget, med Helgalundens grönska precis utanför dörren, finner du denna vackert bevarade 30-talspärla – ett hem som verkligen tilltalar den kräsne. Bostaden erbjuder ett kök i toppskick med generösa arbetsytor och plats för trevliga middagar. Vardagsrummet rymmer enkelt en större soffgrupp och blir en naturlig samlingsplats för både vänner och familj. Det rymliga badrummet är…

Premium
Hiss
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
1 rum lägenhet på Kocksgatan 36 Södermalm, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Kocksgatan 36 Södermalm, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Kocksgatan 36 Södermalm, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Kocksgatan 36 Södermalm, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Kocksgatan 36 Södermalm, Stockholms kommun - bild 5

Kocksgatan 36

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
2 750 000 kr
23 m²
1 rum
vån 1/6
1 825 kr/mån
119 565 kr/m²

Välkommen till denna fantastiska enrummare i hjärtat av SoFo! Bostaden är belägen i en vacker funkisfastighet från 30-talet och erbjuder ett stilrent hem med genomgående ljusa ytskikt, vackra golv och generös takhöjd som ger en härlig känsla av rymd. Redan i hallen möts du av ett trivsamt första intryck, med plats för avhängning och gråmålade väggar i sober ton. Det ljusa golvet löper vidare…

Premium
Balkong
Hiss
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
2 rum lägenhet på Kammakargatan 18, 4tr Norrmalm, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Kammakargatan 18, 4tr Norrmalm, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Kammakargatan 18, 4tr Norrmalm, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Kammakargatan 18, 4tr Norrmalm, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Kammakargatan 18, 4tr Norrmalm, Stockholms kommun - bild 5

Kammakargatan 18, 4tr

Lägenhet
Norrmalm, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
6 100 000 kr
48 m²
2 rum
vån 4/4
3 727 kr/mån
127 083 kr/m²

Acceptpris 6 100 000 kr, kontakta ansvarig mäklare för visning! Välkommen till Kammakargatan 18, ett hem utöver det vanliga, beläget högst upp i huset med ett fantastiskt ljusinsläpp och en genomtänkt, optimal planlösning. Lägenheten har varsamt renoverats med stor respekt för husets tidsanda och präglas av genomgående fiskbensparkett samt gedigna, platsbyggda lösningar som skapar både karaktär…

Premium
Balkong
Hiss
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Gärdet, Stockholms kommun

Furusundsgatan 2 - 2 tr

Lägenhet
Gärdet, Stockholms kommun
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
4 800 000 kr
49 m²
2 rum
vån -2/5
2 762 kr/mån
97 959 kr/m²
Hiss
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan
Alicia Edelman Södermalm/Gamla stan

Visar alla 17