Klippan, Klippans kommun

Klippan

Bostäder till salu - Klippan, Klippans kommun

Sortera på

58 bostäder till salu

Januari 2026

3 rum lägenhet på Klostervägen 2A Klippan, Klippans kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Klostervägen 2A Klippan, Klippans kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Klostervägen 2A Klippan, Klippans kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Klostervägen 2A Klippan, Klippans kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Klostervägen 2A Klippan, Klippans kommun - bild 5
Budgivning pågår
Mån 18 maj kl 17:00

Klostervägen 2A

Lägenhet
Klippan, Klippans kommun
LF Fastighetsförmedling Klippan
595 000 kr
72,5 m²
3 rum
vån 2/3
5 890 kr/mån
8 207 kr/m²

Välkommen till en hemtrevlig och välplanerad lägenhet om 72,5 kvadratmeter fördelat på tre rum och kök. Bostaden ligger på andra våningen och har en rymlig inglasad balkong i västerläge som bjuder på kvällssol och en uppskattad extra yta stora delar av året. Planlösningen är genomtänkt. Entrén är generös med god avhängning och kompletteras av en praktisk klädkammare. Badrummet är utrustat med…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Klippan
LF Fastighetsförmedling Klippan
2 rum lägenhet på Kapellgatan 2A Klippan, Klippans kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Kapellgatan 2A Klippan, Klippans kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Kapellgatan 2A Klippan, Klippans kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Kapellgatan 2A Klippan, Klippans kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Kapellgatan 2A Klippan, Klippans kommun - bild 5

Kapellgatan 2A

Lägenhet
Klippan, Klippans kommun
MOHV Helsingborg
640 000 kr
55 m²
2 rum
vån 2/4
4 537 kr/mån
11 636 kr/m²

Välkomna hem till denna trevliga tvårummare om 55 kvm med väldisponerade ytor, fint ljusinsläpp och en inglasad balkong i soligt söderläge! Bostaden är belägen mitt i Klippan med direkt närhet till service, butiker, restauranger och Klippans station. Planlösningen är genomtänkt med ett vardagsrum som rymmer både sittgrupp och matplats och har ett naturligt ljusflöde som gör rummet extra…

Premium
Balkong
MOHV Helsingborg
MOHV Helsingborg

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

December 2025

3 rum lägenhet på Valhallagatan 1 Centralt, Klippans kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Valhallagatan 1 Centralt, Klippans kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Valhallagatan 1 Centralt, Klippans kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Valhallagatan 1 Centralt, Klippans kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Valhallagatan 1 Centralt, Klippans kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Martin Olofsson

LF Fastighetsförmedling Klippan

Objektsbild

Valhallagatan 1

Lägenhet
Centralt, Klippans kommun
LF Fastighetsförmedling Klippan
635 000 kr
71,5 m²
3 rum
vån 4/4
6 877 kr/mån
8 881 kr/m²

Med ett utmärkt läge på populära Valhallagatan ges nu tillfälle att förvärva en riktigt bra planerad och bekväm trea! Lägenheten totalrenoverades under 2021/22 och har en ljus inbjudande planlösning. Väldisponerade ytor med behagligt ljusinsläpp tillsammans med den ljusa färgskalan, gör lägenheten ljus och luftig. Unika fördelar såsom fri från insyn och närhet till tågstation och centrums…

Max
Martin Olofsson
Martin OlofssonLF Fastighetsförmedling Klippan
LF Fastighetsförmedling Klippan
3 rum lägenhet på Järnvägsgatan 3C Klippan, Klippans kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Järnvägsgatan 3C Klippan, Klippans kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Järnvägsgatan 3C Klippan, Klippans kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Järnvägsgatan 3C Klippan, Klippans kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Järnvägsgatan 3C Klippan, Klippans kommun - bild 5

Järnvägsgatan 3C

Lägenhet
Klippan, Klippans kommun
700 000 kr
69,5 m²
3 rum
vån 3/4
7 069 kr/mån
10 072 kr/m²

Välkommen till Järnvägsgatan 3C och denna välplanerade trerummare om 69,5 kvm belägen på tredje våningen. Här erbjuds en genomgående planlösning med bra ljusinsläpp och funktionella ytor. Lägenheten renoverades 2020 med nya golv, lister, målade väggar samt ett uppdaterat kök. Dimmbara spotlights i kök, vardagsrum och korridor. Modern och trivsam bostad - bara att flytta in. Bostaden rymmer ett…

Premium

Maj 2025

Klippan, Klippans kommun

Valhallagatan 1

Lägenhet
Klippan, Klippans kommun
LF Fastighetsförmedling Klippan
450 000 kr
53,5 m²
2 rum
vån 3/4
5 889 kr/mån
8 411 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Klippan
LF Fastighetsförmedling Klippan
3 rum lägenhet på Valhallagatan 5F Klippan, Klippans kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Valhallagatan 5F Klippan, Klippans kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Valhallagatan 5F Klippan, Klippans kommun - bild 3

Valhallagatan 5F

Lägenhet
Klippan, Klippans kommun
HusmanHagberg Klippan
1 195 000 kr
84,5 m²
3 rum
vån 2/2
5 893 kr/mån
14 142 kr/m²
Plus
Balkong
HusmanHagberg Klippan
HusmanHagberg Klippan

Mars 2025

3 rum lägenhet på Åbygatan 6D Klippan, Klippans kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Åbygatan 6D Klippan, Klippans kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Åbygatan 6D Klippan, Klippans kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Åbygatan 6D Klippan, Klippans kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Åbygatan 6D Klippan, Klippans kommun - bild 5

Åbygatan 6D

Lägenhet
Klippan, Klippans kommun
Croisette Fastighetsförmedling
450 000 kr
65,5 m²
3 rum
vån 3/4
5 489 kr/mån
6 870 kr/m²

Välkommen till Åbygatan 6D och denna välplanerade 3:a med balkong i perfekt soligt läge. Bostadens kvm fördelar sig på hall, kök, vardagsrum med balkong, två sovrum i bra storlek samt badrum. Här bor du i en välmående förening och har dessutom nära till allt du kan tänkas behöva. Varmt välkomna att kontakta mäklaren för att boka visning!

Premium
Balkong
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Januari 2025

4 rum lägenhet på Järnvägsgatan 3A Klippan, Klippans kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Järnvägsgatan 3A Klippan, Klippans kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Järnvägsgatan 3A Klippan, Klippans kommun - bild 3

Järnvägsgatan 3A

Lägenhet
Klippan, Klippans kommun
HusmanHagberg Klippan
585 000 kr
85,5 m²
4 rum
vån 3/4
8 727 kr/mån
6 842 kr/m²
Plus
Balkong
HusmanHagberg Klippan
HusmanHagberg Klippan

Visar 51 - 58 av 58

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet