Araby-Hov, Växjö kommun

Araby-Hov

Bostäder till salu - Araby-Hov, Växjö kommun

Sortera på

233 bostäder till salu

Juli 2025

Växjö, Växjö kommun

Liedbergsgatan 47

Lägenhet
Växjö, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö
1 495 000 kr
43,5 m²
1 rum
vån 1
1 192 kr/mån
34 368 kr/m²
Hiss
LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö
4 rum lägenhet på Norra Järnvägsgatan 13B Centrum, Växjö kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Norra Järnvägsgatan 13B Centrum, Växjö kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Norra Järnvägsgatan 13B Centrum, Växjö kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Norra Järnvägsgatan 13B Centrum, Växjö kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Norra Järnvägsgatan 13B Centrum, Växjö kommun - bild 5

Norra Järnvägsgatan 13B

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Bjurfors Växjö
3 600 000 kr
91 m²
4 rum
vån 5/5
5 309 kr/mån
39 560 kr/m²

Varmt välkommen till denna välplanerade och stilrena fyra om 91 kvadratmeter med fantastisk utsikt över Växjö stad. Bostaden är belägen högst upp i denna nyproducerade fastighet på Norra Station. Här finner ni en genomtänkt planlösning med effektiva ytor och väl valda materialval. Bostaden har en balkong som nås från vardagsrummet och som tillför både ljus, rymd och en fantastisk utsikt över…

Premium
Balkong
Hiss
Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

Juni 2025

2 rum lägenhet på Norra Esplanaden 28C Centrum, Växjö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Norra Esplanaden 28C Centrum, Växjö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Norra Esplanaden 28C Centrum, Växjö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Norra Esplanaden 28C Centrum, Växjö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Norra Esplanaden 28C Centrum, Växjö kommun - bild 5

Norra Esplanaden 28C

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 595 000 kr
68,1 m²
2 rum
vån 1/3
4 811 kr/mån
23 421 kr/m²

Varmt välkommen till denna mysiga och centrala 2:a på Norra Esplanaden 28C. Denna bostadsrätt i Brf Kräftan 9 belägen på andra våningen erbjuder en perfekt kombination av bekvämlighet och charm. Med en boyta på 68,1 kvm finns här gott om utrymme för att skapa ditt drömhem. Denna bostad passar perfekt för dig som söker ett bekvämt och prisvärt boende mitt i stadspulsen. Med nära till allt vad…

Premium
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
1 rum lägenhet på Storgatan 82D Väster, Växjö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Storgatan 82D Väster, Växjö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Storgatan 82D Väster, Växjö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Storgatan 82D Väster, Växjö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Storgatan 82D Väster, Växjö kommun - bild 5

Storgatan 82D

Lägenhet
Väster, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 100 000 kr
30 m²
1 rum
vån 4/9
2 427 kr/mån
36 667 kr/m²

För visning ta kontakt med ansvarig mäklare Emil Petersson. Varmt välkomna till Storgatan 82D! Nu finns möjligheten att förvärva en ljus och fräsch etta på 4:e våningen i Icon! Lägenheten genomsyras av moderna och fina materialval samtidigt som det är en generös takhöjd. I bostaden finns stort och härligt badrum med golvvärme, fint kök och ett öppet rum med plats för säng och matbord. I…

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö

Maj 2025

Hov, Växjö kommun

Hovgårdsvägen 13

Villa
Hov, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö
3 995 000 kr
187 + 111 m²
7 rum
799 m² tomt
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö
Hov, Växjö kommun

Lägenhet 3

Lägenhet
Hov, Växjö kommun
Åkesson Mäklarbyrå
2 995 000 kr
86 m²
3 rum
vån 1/1
4 285 kr/mån
34 826 kr/m²
Nyproduktion
Åkesson Mäklarbyrå
Åkesson Mäklarbyrå
1 rum lägenhet på Storgatan 82D Arenastaden, Växjö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Storgatan 82D Arenastaden, Växjö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Storgatan 82D Arenastaden, Växjö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Storgatan 82D Arenastaden, Växjö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Storgatan 82D Arenastaden, Växjö kommun - bild 5

Storgatan 82D

Lägenhet
Arenastaden, Växjö kommun
Bjurfors Växjö
1 295 000 kr
32 m²
1 rum
vån 6/9
2 778 kr/mån
40 469 kr/m²

Välkommen till denna stilfulla och välplanerade etta på Storgatan 82D! Här erbjuds ett fullt utrustat, praktiskt kök och ett exklusivt badrum med noggrant utvalda materialval som ger en känsla av lyx. Vardagsrummet, med sin smarta sovalkov, skapar en trivsam och funktionell yta. Den ljusa färgsättningen och parkettgolvet harmoniserar perfekt, vilket bidrar till den moderna och eleganta…

Premium
Hiss
Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö

April 2025

Växjö, Växjö kommun

Dalbovägen 3A

Lägenhet
Växjö, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
760 000 kr
44,5 m²
2 rum
vån 4/4
2 976 kr/mån
17 079 kr/m²
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö

Mars 2025

1 rum lägenhet på Klostergatan 18 Centrum, Växjö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Klostergatan 18 Centrum, Växjö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Klostergatan 18 Centrum, Växjö kommun - bild 3

Klostergatan 18

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Bjurfors Växjö
895 000 kr
22 m²
1 rum
vån 1/4
1 816 kr/mån
40 682 kr/m²
Plus
Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö
3 rum lägenhet på Norrgatan 24 Centrum, Växjö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Norrgatan 24 Centrum, Växjö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Norrgatan 24 Centrum, Växjö kommun - bild 3
Lör 23 maj kl 13:00

Norrgatan 24

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Mäklare Bergstrand AB
2 600 000 kr
93 m²
3 rum
vån 4/4
6 541 kr/mån
27 957 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Mäklare Bergstrand AB
Mäklare Bergstrand AB
Centrum, Växjö kommun

Raoul Wallenbergs gata 18A

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Mäklare Bergstrand AB
1 545 000 kr
55 m²
2 rum
vån 1/5
3 868 kr/mån
28 091 kr/m²
Balkong
Uteplats
Hiss
Mäklare Bergstrand AB
Mäklare Bergstrand AB

Februari 2025

tomt på Klavérvägen 16 Hov, Växjö kommun - bild 1
tomt på Klavérvägen 16 Hov, Växjö kommun - bild 2
tomt på Klavérvägen 16 Hov, Växjö kommun - bild 3

Klavérvägen 16

Tomt
Hov, Växjö kommun
Mäklare Bergstrand AB
1 900 000 kr
749 m²
Plus
Mäklare Bergstrand AB
Mäklare Bergstrand AB
Hov, Växjö kommun

Norregårdsvägen 11A

Lägenhet
Hov, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 395 000 kr
80 m²
3 rum
vån 2/2
5 415 kr/mån
17 438 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Centrum, Växjö kommun

Raoul Wallenbergs gata 14B

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Mäklare Bergstrand AB
2 990 000 kr
89 m²
4 rum
vån 1/5
5 239 kr/mån
33 596 kr/m²
Balkong
Uteplats
Hiss
Mäklare Bergstrand AB
Mäklare Bergstrand AB

Januari 2025

Växjö Centrum, Växjö kommun

Liedbergsgatan 55

Lägenhet
Växjö Centrum, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
2 695 000 kr
78 m²
3 rum
vån 3/7
3 370 kr/mån
34 551 kr/m²
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

December 2024

Centrum, Växjö kommun

Liedbergsgatan 49B

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö
1 595 000 kr
42 m²
1 rum
vån 1/3
1 151 kr/mån
37 976 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö

Oktober 2024

Araby, Växjö kommun

Åbenråvägen 15

Villa
Araby, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
4 295 000 kr
108 + 108 m²
4 rum
839 m² tomt
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö

September 2024

3 rum lägenhet på Norregårdsvägen 15A Hov, Växjö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Norregårdsvägen 15A Hov, Växjö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Norregårdsvägen 15A Hov, Växjö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Norregårdsvägen 15A Hov, Växjö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Norregårdsvägen 15A Hov, Växjö kommun - bild 5

Norregårdsvägen 15A

Lägenhet
Hov, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 395 000 kr
80 m²
3 rum
vån 2/3
5 640 kr/mån
17 438 kr/m²

Välkommen till denna bostadsrättslägenhet på Norregårdsvägen 15A belägen på omtyckta Hov. Bostaden har ett ljust vardagsrum, två sovrum med goda möbleringsalternativ, ett trivsamt kök samt ett stilfullt badrum. Bostaden är även utrustad med en inglasad balkong. Här bor man i en förening med god ekonomi och med bekvämt avstånd till både centrum, skola samt både Grand Samarkand och Norremarks…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
1 rum lägenhet på Kungsgatan 25A Centrum, Växjö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Kungsgatan 25A Centrum, Växjö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Kungsgatan 25A Centrum, Växjö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Kungsgatan 25A Centrum, Växjö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Kungsgatan 25A Centrum, Växjö kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:30

Kungsgatan 25A

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Croisette Fastighetsförmedling
750 000 kr
25 m²
1 rum
vån 2/2
1 771 kr/mån
30 000 kr/m²

På andra våningen i denna fina ståtliga fastighet saluförs nu en trevlig enrummare. Bostaden genomsyras av fina materialval som ger en sammanhängande känsla för byggåret men ändå med en modern touch. Bostaden är perfekt för pendlaren, företaget eller studenten! Rejäla utrymmen som erbjuder ett stort kök, allrum och badrum med egen tvättmöjlighet. På Kungsgatan bor du med närhet till stadens…

Premium
Uteplats
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Augusti 2024

3 rum lägenhet på Storgatan 82B Väster, Växjö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Storgatan 82B Väster, Växjö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Storgatan 82B Väster, Växjö kommun - bild 3

Storgatan 82B

Lägenhet
Väster, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö
2 295 000 kr
84 m²
3 rum
vån 9/19
5 302 kr/mån
27 321 kr/m²
Plus
Hiss
LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö

Artiklar från Hemnet

Växjö, Växjö kommun

Storgatan 82D

Lägenhet
Växjö, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 195 000 kr
30 m²
1 rum
vån 6/9
2 549 kr/mån
39 833 kr/m²
Hiss
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö
Centrum, Växjö kommun

Pilgatan 8A

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Croisette Fastighetsförmedling
1 050 000 kr
35 m²
1 rum
vån 1/3
2 257 kr/mån
30 000 kr/m²
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Maj 2024

Växjö, Växjö kommun
Tor 4 jun kl 16:30

Liedbergsgatan 37C

Lägenhet
Växjö, Växjö kommun
Åkesson Mäklarbyrå
1 545 000 kr
44 m²
1 rum
vån 1/3
1 240 kr/mån
35 114 kr/m²
Åkesson Mäklarbyrå
Åkesson Mäklarbyrå

April 2024

Araby, Växjö kommun

Åbenråvägen 25

Villa
Araby, Växjö kommun
Mäklare Bergstrand AB
3 650 000 kr
108 + 108 m²
4 rum
827 m² tomt
Mäklare Bergstrand AB
Mäklare Bergstrand AB
Hov, Växjö kommun

Dalbovägen 5B

Lägenhet
Hov, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 595 000 kr
112,5 m²
5 rum
vån 4/4
6 346 kr/mån
14 178 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö

Mars 2024

Centrum, Växjö kommun

Vintervägen 7C

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Bjurfors Växjö
1 395 000 kr
63 m²
2 rum
vån 2/3
2 795 kr/mån
22 143 kr/m²
Balkong
Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö

November 2023

Araby, Växjö kommun

Islandsvägen 10

Villa
Araby, Växjö kommun
Mäklare Bergstrand AB
3 500 000 kr
107 m²
4 rum
934 m² tomt
Mäklare Bergstrand AB
Mäklare Bergstrand AB
Norr, Växjö kommun

Österleden 54C

Lägenhet
Norr, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö
1 570 000 kr
76 m²
2 rum
vån 2/3
4 545 kr/mån
20 658 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö

Oktober 2023

Centrum, Växjö kommun
Sön 17 maj kl 10:00

Liedbergsgatan 37B

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 925 000 kr
54,5 m²
2 rum
vån 1/3
1 543 kr/mån
35 321 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö

Augusti 2023

Söder, Växjö kommun

Anteliigatan 7E

Lägenhet
Söder, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 275 000 kr
36 m²
1 rum
vån 2/3
3 393 kr/mån
35 417 kr/m²
Hiss
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö

Maj 2023

Väster, Växjö kommun

Wieselgrensgatan 5D

Lägenhet
Väster, Växjö kommun
LF Fastighetsförmedling Växjö
2 500 000 kr
53 m²
2 rum
vån 5/5
2 400 kr/mån
47 170 kr/m²
Balkong
Hiss
Ägarlägenhet
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Växjö
LF Fastighetsförmedling Växjö

September 2022

3 rum lägenhet på Thomas Johannisgatan 1C Centrum, Växjö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Thomas Johannisgatan 1C Centrum, Växjö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Thomas Johannisgatan 1C Centrum, Växjö kommun - bild 3

Thomas Johannisgatan 1C

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Croisette Fastighetsförmedling
1 950 000 kr
71,5 m²
3 rum
vån 2/3
5 269 kr/mån
27 273 kr/m²
Plus
Balkong
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Maj 2022

1 rum lägenhet på Österleden 64D Norr/fagrabäck, Växjö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Österleden 64D Norr/fagrabäck, Växjö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Österleden 64D Norr/fagrabäck, Växjö kommun - bild 3

Österleden 64D

Lägenhet
Norr/fagrabäck, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 145 000 kr
34 m²
1 rum
vån -1/4
1 831 kr/mån
33 676 kr/m²
Plus
Uteplats
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö

Visar 201 - 233 av 233

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet