Logotyp av Fastighetsbyrån Växjö
Logotyp av Fastighetsbyrån Växjö

Minnesvägen 1, Bovieran

Teleborg, Växjö kommun

Visa på karta

2 100 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    86,8 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns
    Avgift
    7 382 kr/mån
    Driftkostnad
    3 600 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Bovieran Växjö
Energiklass
D
Pris/m²
24 194 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till en förträfflig 3-rumlägenhet på tredje våningen med gavelläge, vilket innebär fler fönster och finare ljusinsläpp. På översta våningen har du även en läckert stigande takhöjd från 2,5 till 3 meter. Två sovrum samt öppen planlösning mellan kök/vardagsrum med utgång till en härlig inglasad balkong. Modernt helkaklat wc/duschrum med tvättmaskin och tumlare. Brf Bovieran är för dig som passerat 55 och vill njuta av trädgård och medelhavsklimat året om utan att det kostar något extra.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Bovieran Växjö

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling