Kungsbacka kommun

Kungsbacka kommun

Bostäder till salu - Kungsbacka kommun

Sortera på

170 bostäder till salu

Februari 2026

tomt på Galejan 13 Onsala, Kungsbacka kommun - bild 1
tomt på Galejan 13 Onsala, Kungsbacka kommun - bild 2
tomt på Galejan 13 Onsala, Kungsbacka kommun - bild 3
tomt på Galejan 13 Onsala, Kungsbacka kommun - bild 4
tomt på Galejan 13 Onsala, Kungsbacka kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Galejan 13

Tomt
Onsala, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
3 600 000 kr
1 051 m²

Fantastisk möjlighet att förverkliga husdrömmen i Gottskär och Draget med gångavstånd till Gottskärs pittoreska hamnområde. Kommunalt VA är betalt och ligger vid tomtgräns. Plan och lättbebyggd tomt som ger fina möjligheter till eventuell havsutsikt. Ett stort plus med detaljplanen som tillåter nyproduktion, byggnation om hela 200 kvm varav 50 kvm får utgöra garagebyggnation, carport eller…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Tis 19 maj kl 17:30

Rosengatan 10

Lägenhet
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Kungsbacka
2 445 000 kr
73,7 m²
3 rum
5 304 kr/mån
33 175 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Kungsbacka
Fastighetsbyrån Kungsbacka

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen
4 rum villa på Statskullevägen 5 Åsa, Kungsbacka kommun - bild 1
4 rum villa på Statskullevägen 5 Åsa, Kungsbacka kommun - bild 2
4 rum villa på Statskullevägen 5 Åsa, Kungsbacka kommun - bild 3
4 rum villa på Statskullevägen 5 Åsa, Kungsbacka kommun - bild 4
4 rum villa på Statskullevägen 5 Åsa, Kungsbacka kommun - bild 5
Budgivning pågår

Statskullevägen 5

Villa
Åsa, Kungsbacka kommun
Bjurfors Kungsbacka
4 995 000 kr
130 + 14 m²
4 rum
1 095 m² tomt

Varmt välkomna till Statskullevägen 5, en modern villa med högt läge och naturskön tomt. Via den grusade uppfarten tar ni er upp till carporten som rymmer en större bil. I anslutning finns ett pannrum med praktiskt förrådsutrymme för trädgårdsverktyg och annat. Huset byggdes 2010 men genomgick en större ombyggnation/renovering 2024 vilket ger en modern standard genomgående i bostaden.…

Premium
Energieffektiv
Bjurfors Kungsbacka
Bjurfors Kungsbacka
Frillesås, Kungsbacka kommun

Ingvars väg 29

Villa
Frillesås, Kungsbacka kommun
2 350 000 kr
75 + 10 m²
3 rum
925 m² tomt

Januari 2026

6 rum villa på Trädgårdsvägen 41 Forsbäck, Kungsbacka kommun - bild 1
6 rum villa på Trädgårdsvägen 41 Forsbäck, Kungsbacka kommun - bild 2
6 rum villa på Trädgårdsvägen 41 Forsbäck, Kungsbacka kommun - bild 3
6 rum villa på Trädgårdsvägen 41 Forsbäck, Kungsbacka kommun - bild 4
6 rum villa på Trädgårdsvägen 41 Forsbäck, Kungsbacka kommun - bild 5
Imorgon kl 18:00

Trädgårdsvägen 41

Villa
Forsbäck, Kungsbacka kommun
BRICKHUB göteborg
8 480 000 kr
175 m²
6 rum
1 175 m² tomt

Välkommen till denna villa med sex rum och kök, perfekt för familjen som söker utrymme och trivsel. Den imponerande takhöjden i entrén skapar en härlig rymd, och det stora vardagsrummet med generösa fönsterpartier fyller hemmet med ljus och ger utsikt mot den grönskande trädgården. Härifrån når du den rymliga altanen med uppvärmd pool, perfekt för sommarens sköna dagar. Poolområdet är…

Premium
BRICKHUB göteborg
BRICKHUB göteborg
Frillesås, Kungsbacka kommun
Budgivning pågår
Idag kl 18:00

Stuvvägen 153

Gård/Skog
Frillesås, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Kungsbacka
4 975 000 kr
80 m²
6 rum
7,6 ha tomt
Fastighetsbyrån Kungsbacka
Fastighetsbyrån Kungsbacka
Åsa, Kungsbacka kommun
Mån 18 maj kl 17:00

Buaredsvägen 6

Villa
Åsa, Kungsbacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
6 995 000 kr
137 + 65 m²
6 rum
1,8 ha tomt
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

November 2025

8 rum villa på Banvägen 5 Särö, Kungsbacka kommun - bild 1
8 rum villa på Banvägen 5 Särö, Kungsbacka kommun - bild 2
8 rum villa på Banvägen 5 Särö, Kungsbacka kommun - bild 3
8 rum villa på Banvägen 5 Särö, Kungsbacka kommun - bild 4
8 rum villa på Banvägen 5 Särö, Kungsbacka kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Banvägen 5

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
10 500 000 kr
178 m²
8 rum
1 139 m² tomt

Välkommen till denna fantastiska villa på Banvägen 5 i natursköna Särö, där ljus och rymd möts i en harmonisk symbios. Med sina 178 kvadratmeter erbjuder denna nyrenoverade bostad ett hem där modern utrustning och påkostade detaljer står i centrum. Villan är perfekt för den stora familjen med sina sex sovrum och två stilfulla badrum samt en gästtoalett. Det rymliga vardagsrummet, som smidigt…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Sydväst

Oktober 2025

4 rum villa på Kuggavägen 26 Åsa, Kungsbacka kommun - bild 1
4 rum villa på Kuggavägen 26 Åsa, Kungsbacka kommun - bild 2
4 rum villa på Kuggavägen 26 Åsa, Kungsbacka kommun - bild 3

Kuggavägen 26

Villa
Åsa, Kungsbacka kommun
BRICKHUB göteborg
8 480 000 kr
175 m²
4 rum
1 009 m² tomt
Plus
BRICKHUB göteborg
BRICKHUB göteborg

Augusti 2025

6 rum villa på Olov Persvägen 28 Särö, Kungsbacka kommun - bild 1
6 rum villa på Olov Persvägen 28 Särö, Kungsbacka kommun - bild 2
6 rum villa på Olov Persvägen 28 Särö, Kungsbacka kommun - bild 3

Olov Persvägen 28

Villa
Särö, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Kungsbacka
6 750 000 kr
208 m²
6 rum
1 341 m² tomt
Plus
Fastighetsbyrån Kungsbacka
Fastighetsbyrån Kungsbacka

Mars 2025

tomt på Nyponvägen 13 Oskarsberg, Kungsbacka kommun - bild 1
tomt på Nyponvägen 13 Oskarsberg, Kungsbacka kommun - bild 2
tomt på Nyponvägen 13 Oskarsberg, Kungsbacka kommun - bild 3
tomt på Nyponvägen 13 Oskarsberg, Kungsbacka kommun - bild 4
tomt på Nyponvägen 13 Oskarsberg, Kungsbacka kommun - bild 5

Nyponvägen 13

Tomt
Oskarsberg, Kungsbacka kommun
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
Pris på förfrågan
880 m²

Drömmer du om en plats med högt läge och fantastisk havsutsikt? Då har du hittat rätt! Denna unika tomt erbjuder en sällsynt möjlighet att bygga ditt drömhem med en oslagbar vy över havet. Här får du ett högt läge som ger en imponerande utsikt och en härlig känsla av rymd och frihet. Njut av solnedgångar och havets skiftningar varje dag från ditt framtida hem. På tomten finns en charmig…

Premium
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
Fjärås, Kungsbacka kommun

Katjavägen 4

Tomt
Fjärås, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
1 910 000 kr
671 m²
Nyproduktion
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka

Januari 2025

Vallda, Kungsbacka kommun

Tjäderkullevägen 11

Tomt
Vallda, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
3 195 000 kr
980 m²
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka

Augusti 2024

Kungsbacka, Kungsbacka kommun

Lavavägen 4

Lägenhet
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
3 450 000 kr
72,5 m²
3 rum
vån 2/2
5 409 kr/mån
47 586 kr/m²
Balkong
Energieffektiv
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
5 rum gård/skog på Råhagsvägen 38 Vallda Sandö, Kungsbacka kommun - bild 1
5 rum gård/skog på Råhagsvägen 38 Vallda Sandö, Kungsbacka kommun - bild 2
5 rum gård/skog på Råhagsvägen 38 Vallda Sandö, Kungsbacka kommun - bild 3
5 rum gård/skog på Råhagsvägen 38 Vallda Sandö, Kungsbacka kommun - bild 4
5 rum gård/skog på Råhagsvägen 38 Vallda Sandö, Kungsbacka kommun - bild 5

Råhagsvägen 38

Gård/Skog
Vallda Sandö, Kungsbacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
6 995 000 kr
107 + 60 m²
5 rum
2,4 ha tomt

Nu har vi äntligen nöjet att få presentera denna fantastiska lantgård uppförd 1945 med en imponerande areal om hela 23 900 kvm. Med ljuvligt havsnära läge får ni här leva ostört i en avskild oas där lugnet råder. Gården har av tidigare ägare nyttjats som hästgård, boxplatser finns kvar, men utrymmet nyttjas i dag till förvaring. Utanför dörren kan ni njuta av härlig grönska och invändigt är den…

Premium
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Juni 2024

Vallda, Kungsbacka kommun

Tjäderkullevägen 3

Tomt
Vallda, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
2 895 000 kr
1 081 m²
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka

Mars 2024

Kungsbacka, Kungsbacka kommun

Björsgårds Väg 100

Tomt
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
2 800 000 kr
3 880 m²

Augusti 2023

Gällinge - Förlanda, Kungsbacka kommun
Sön 24 maj kl 11:00