Täby kommun

Täby kommun

Bostäder till salu - Täby kommun

Sortera på

366 bostäder till salu

Oktober 2025

6 rum villa på Ymervägen 38 Täby Kyrkby, Täby kommun - bild 1
6 rum villa på Ymervägen 38 Täby Kyrkby, Täby kommun - bild 2
6 rum villa på Ymervägen 38 Täby Kyrkby, Täby kommun - bild 3

Ymervägen 38

Villa
Täby Kyrkby, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
7 195 000 kr
170 + 29 m²
6 rum
612 m² tomt
Plus
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

September 2025

2 rum lägenhet på Hägerneholmsvägen 7A Hägerneholm, Täby kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hägerneholmsvägen 7A Hägerneholm, Täby kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hägerneholmsvägen 7A Hägerneholm, Täby kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hägerneholmsvägen 7A Hägerneholm, Täby kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hägerneholmsvägen 7A Hägerneholm, Täby kommun - bild 5

Hägerneholmsvägen 7A

Lägenhet
Hägerneholm, Täby kommun
Strömblad Fastighetsförmedling AB
1 995 000 kr
41 m²
2 rum
vån 1/5
3 395 kr/mån
48 659 kr/m²

Ring mäklaren för bokad visning: 0703066900. Välkommen till denna nyproducerade, yteffektiva lägenhet på 41 kvm - stor, inglasad härlig balkong med söderläge! Bra planering med fullutrustat kök med kyl/frys, häll/ugn, fläkt, diskmaskin och mikro. Stort fint badrum med dusch, handukstork, wc, handfat, spegelskåp samt kombinerad tvättmaskin/torktumlare. Trevlig entré med avhängning. Stort…

Premium
Balkong
Hiss
Strömblad Fastighetsförmedling AB
Strömblad Fastighetsförmedling AB

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

Augusti 2025

1 rum lägenhet på Hangarvägen 1 Hägernäs, Täby kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Hangarvägen 1 Hägernäs, Täby kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Hangarvägen 1 Hägernäs, Täby kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Hangarvägen 1 Hägernäs, Täby kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Hangarvägen 1 Hägernäs, Täby kommun - bild 5

Hangarvägen 1

Lägenhet
Hägernäs, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
1 745 000 kr
28 m²
1 rum
vån 7/7
2 238 kr/mån
62 321 kr/m²

Äntligen! Här välkomnas du in i en hemtrevlig lägenhet högst upp i huset där väldisponerade ytor samspelar med funktion på bästa sätt. Här kan du njuta av en härlig balkong i optimalt söderläge och enastående utsikt över Stora Värtan. Lägenhetens yta om 28 kvadratmeter ger goda förutsättningar för dig som vill bo enkelt och centralt att trivas. Brf Propellern är en mycket solid och välskött…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
GRIBBYLUND, Täby kommun
Sön 17 maj

GRIBBYLUNDSVÄGEN 78A

Lägenhet
GRIBBYLUND, Täby kommun
Mäklarringen Täby
2 395 000 kr
65 m²
3 rum
vån 3/4
5 835 kr/mån
36 846 kr/m²
Balkong
Hiss
Mäklarringen Täby
Mäklarringen Täby

Juli 2025

Hägerneholm, Täby kommun
Sön 17 maj

Hägerneholmsvägen 6A, 1313

Lägenhet
Hägerneholm, Täby kommun
MOHV Täby
1 495 000 kr
26 m²
1 rum
vån 4/5
2 827 kr/mån
57 500 kr/m²
Balkong
Hiss
MOHV Täby
MOHV Täby

Juni 2025

2 rum lägenhet på Parkallén 46 Täby Park, Täby kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Parkallén 46 Täby Park, Täby kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Parkallén 46 Täby Park, Täby kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Parkallén 46 Täby Park, Täby kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Parkallén 46 Täby Park, Täby kommun - bild 5

Parkallén 46

Lägenhet
Täby Park, Täby kommun
3 200 000 kr
49 m²
2 rum
vån 5/6
3 553 kr/mån
65 306 kr/m²

+ Stor balkong + Stilfulla materialval + Svanenmärkt + Öppen planlösning + Helkaklat badrum med tvättmaskin + Mycket goda förvaringsmöjligheter + Tillgång till takterrass + Närhet till Täby Centrum + Lummiga parker och mysiga promenadstråk + Goda kommunikationer 18 min till Tekniska högskolan Välkommen till denna stilrena tvåa om 49 kvm i Täby Park! Bostaden på våning 5 har en…

Premium
Balkong
Hiss
2 rum lägenhet på Hägerneholmsvägen 8B Hägerneholm, Arninge, Täby kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hägerneholmsvägen 8B Hägerneholm, Arninge, Täby kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hägerneholmsvägen 8B Hägerneholm, Arninge, Täby kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hägerneholmsvägen 8B Hägerneholm, Arninge, Täby kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hägerneholmsvägen 8B Hägerneholm, Arninge, Täby kommun - bild 5

Hägerneholmsvägen 8B

Lägenhet
Hägerneholm, Arninge, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
2 295 000 kr
47 m²
2 rum
vån 3/5
5 207 kr/mån
48 830 kr/m²

Hägerneholm har på kort tid förvandlats till ett av Täbys mest attraktiva områden, med enorm utveckling i både infrastruktur och serviceutbud. Den nya Roslagsbanan till Arninge gör pendlingen snabb och smidig, samtidigt som närheten till nya ICA Maxi och hela Arninge Handelsplats gör vardagen bekväm med shopping, service och restauranger runt hörnet. Här bor du med både natur och citypuls inom…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
1,5 rum lägenhet på Hägernäsvägen 1D Hägernäs, Täby kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Hägernäsvägen 1D Hägernäs, Täby kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Hägernäsvägen 1D Hägernäs, Täby kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Hägernäsvägen 1D Hägernäs, Täby kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Hägernäsvägen 1D Hägernäs, Täby kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Vera Safi

MOHV Täby

Objektsbild
Lör 16 maj kl 12:00

Hägernäsvägen 1D

Lägenhet
Hägernäs, Täby kommun
MOHV Täby
1 795 000 kr
33,2 m²
1,5 rum
vån 4/4
3 024 kr/mån
54 066 kr/m²

+ Högst upp i huset + Havsutsikt + Ny planlösning och möjlighet till ytterligare förändringar + Omgjord från 1 rum och kök till 2 rum och kök Välkommen högst upp i huset på Hägernäsvägen 1D – en ljus och välplanerad etta, omgjord till en tvåa, med vacker utsikt över vattnet. Här bor du i ett rofyllt läge i populära Hägernäs, med närhet till natur, strandpromenader och goda kommunikationer…

Max
Vera Safi
Vera SafiMOHV Täby
MOHV Täby

Maj 2025

Täby Park, Täby kommun
Imorgon kl 12:30

BLINKERSGATAN 19

Lägenhet
Täby Park, Täby kommun
Mäklarringen Täby
4 995 000 kr
90 m²
4 rum
vån 1/4
6 778 kr/mån
55 500 kr/m²
Balkong
Hiss
Mäklarringen Täby
Mäklarringen Täby
Roslags Näsby, Täby kommun

Signalgatan 3

Lägenhet
Roslags Näsby, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla
4 950 000 kr
89 m²
3 rum
6 286 kr/mån
55 618 kr/m²
Nyproduktion
Uteplats
Hiss
LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Täby, Täby kommun

Gamla Norrtäljevägen 119

Lägenhet
Täby, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla
4 400 000 kr
67 m²
2 rum
vån 2/6
4 648 kr/mån
65 672 kr/m²
Nyproduktion
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla

April 2025

Hägerneholm, Täby kommun
Sön 17 maj

Hägerneholmsvägen 6A

Lägenhet
Hägerneholm, Täby kommun
MOHV Täby
1 700 000 kr
33 m²
1,5 rum
vån 4/5
2 893 kr/mån
51 515 kr/m²
Balkong
Hiss
MOHV Täby
MOHV Täby
Täby Centrum, Täby kommun

Biblioteksgången 6

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Bjurfors Täby Danderyd
1 895 000 kr
28 m²
1 rum
vån 1
2 180 kr/mån
67 679 kr/m²
Uteplats
Hiss
Bjurfors Täby Danderyd
Bjurfors Täby Danderyd

Januari 2025

5 rum lägenhet på Eskadervägen 38, 8tr Näsbypark, Täby kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Eskadervägen 38, 8tr Näsbypark, Täby kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Eskadervägen 38, 8tr Näsbypark, Täby kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Eskadervägen 38, 8tr Näsbypark, Täby kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Eskadervägen 38, 8tr Näsbypark, Täby kommun - bild 5

Eskadervägen 38, 8tr

Lägenhet
Näsbypark, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
7 095 000 kr
141,5 m²
5 rum
vån 8/8
10 314 kr/mån
50 141 kr/m²

Välkommen till denna rymliga och stilfulla etagelägenhet om 142 kvm, där elegans möter funktion i en bostad utöver det vanliga. Med stora sociala ytor och en takterrass som bjuder på en magisk utsikt, är detta hemmet för dig som vill ha det lilla extra. Lägenheten präglas av en ljus och luftig känsla tack vare generösa fönsterpartier och en genomtänkt planlösning. Originaldetaljer som vacker…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

Augusti 2024

1 rum lägenhet på Näsby Allé 10  Näsbypark, Täby kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Näsby Allé 10  Näsbypark, Täby kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Näsby Allé 10  Näsbypark, Täby kommun - bild 3
Sön 17 maj

Näsby Allé 10

Lägenhet
Näsbypark, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby
1 450 000 kr
22 m²
1 rum
vån 2/2
1 722 kr/mån
65 909 kr/m²
Plus
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby

Mars 2022

ENSTA, Täby kommun

VESSLEVÄGEN 8A

Tomt
ENSTA, Täby kommun
Mäklarringen Täby
5 900 000 kr
800 m²
Mäklarringen Täby
Mäklarringen Täby

Visar 351 - 366 av 366

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet