Värmlands län

Värmlands län

Bostäder till salu - Värmlands län

Sortera på

1 296 bostäder till salu

September 2025

gård med jordbruk på Risviken Orviksand 1 Årjäng, Årjängs kommun - bild 1
gård med jordbruk på Risviken Orviksand 1 Årjäng, Årjängs kommun - bild 2
gård med jordbruk på Risviken Orviksand 1 Årjäng, Årjängs kommun - bild 3

Risviken Orviksand 1

Gård/Skog
Årjäng, Årjängs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Årjäng
7 500 000 kr
39,5 ha tomt
Plus
Svensk Fastighetsförmedling Årjäng
Svensk Fastighetsförmedling Årjäng
5 rum fritidshus på Orren 4 Branäs, Torsby kommun - bild 1
5 rum fritidshus på Orren 4 Branäs, Torsby kommun - bild 2
5 rum fritidshus på Orren 4 Branäs, Torsby kommun - bild 3
5 rum fritidshus på Orren 4 Branäs, Torsby kommun - bild 4
5 rum fritidshus på Orren 4 Branäs, Torsby kommun - bild 5

Orren 4

Fritidshus
Branäs, Torsby kommun
Agentur Fastighetsförmedling
4 995 000 kr
135 m²
5 rum
540 m² tomt

Välkommen till Orren 4, en av Branäs mest exklusiva och eftertraktade stugor! Denna charmiga timmerstuga är inte bara en bostad – det är en upplevelse. Med sitt enastående SKI-IN/SKI-OUT-läge och en oöverträffad panoramautsikt över både berg och backar är detta en plats som förkroppsligar vinterdrömmen. Här möts rustik fjällromantik och modern elegans. Stugan är byggd i massivt timmer och…

Premium
Agentur Fastighetsförmedling
Agentur Fastighetsförmedling

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen
6 rum villa på Blombackabacken 9 Blombacka, Karlstads kommun - bild 1
6 rum villa på Blombackabacken 9 Blombacka, Karlstads kommun - bild 2
6 rum villa på Blombackabacken 9 Blombacka, Karlstads kommun - bild 3
6 rum villa på Blombackabacken 9 Blombacka, Karlstads kommun - bild 4
6 rum villa på Blombackabacken 9 Blombacka, Karlstads kommun - bild 5

Blombackabacken 9

Villa
Blombacka, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad
1 495 000 kr
140 m²
6 rum
3 560 m² tomt

Välkommen till Blombackabacken 9 i Molkom - en totalrenoverad suterrängvilla på 140 kvadratmeter, fördelad på två lägenheter med egna ingångar, två stycken trerummare i toppskick. En perfekt möjlighet för dig som vill investera i uthyrning eller bo bekvämt och ekonomiskt genom att hyra ut en del av huset! Huset har genomgått en totalrenovering både invändigt och utvändigt, där varje detalj är…

Premium
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
5 rum fritidshus på Klarälvsvägen 46 Sysslebäck, Torsby kommun - bild 1
5 rum fritidshus på Klarälvsvägen 46 Sysslebäck, Torsby kommun - bild 2
5 rum fritidshus på Klarälvsvägen 46 Sysslebäck, Torsby kommun - bild 3
5 rum fritidshus på Klarälvsvägen 46 Sysslebäck, Torsby kommun - bild 4
5 rum fritidshus på Klarälvsvägen 46 Sysslebäck, Torsby kommun - bild 5

Klarälvsvägen 46

Fritidshus
Sysslebäck, Torsby kommun
Fastighetsbyrån Torsby
675 000 kr
118 + 80 m²
5 rum
1 603 m² tomt

Varmt välkommen till detta trevliga 1½-planshus med källare i Sysslebäck. Bostaden är belägen längs Klarälvsvägen i Sysslebäck, ca 10 km till både Branäs och Långberget. Här finns idag tre sovrum med möjlighet till fyra. 1 603 kvm rymlig tomt med härbre. Bostaden har gott om förvaring och passar både som fritidshus och permanentbostad.

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Torsby
Fastighetsbyrån Torsby
Drevsta, Kristinehamns kommun

Västgötagatan 32 E

Lägenhet
Drevsta, Kristinehamns kommun
Bocentrum AB
340 000 kr
64 m²
3 rum
vån 2/3
6 050 kr/mån
5 313 kr/m²
Bocentrum AB
Bocentrum AB
gård med skogsbruk på Havån 1:51 Höljes, Torsby kommun - bild 1
gård med skogsbruk på Havån 1:51 Höljes, Torsby kommun - bild 2
gård med skogsbruk på Havån 1:51 Höljes, Torsby kommun - bild 3

Havån 1:51

Gård/Skog
Höljes, Torsby kommun
2 800 000 kr
55,6 ha tomt
Plus
Hagfors, Hagfors kommun

Stjärnsnäsvägen 37

Villa
Hagfors, Hagfors kommun
Mäklarhuset Hagfors
795 000 kr
104 + 12 m²
4 rum
879 m² tomt
Mäklarhuset Hagfors
Mäklarhuset Hagfors
Ottebol, Arvika kommun

Hungarsvik Gamla Skolan 1

Villa
Ottebol, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika
995 000 kr
174 + 25 m²
7 rum
2 630 m² tomt
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Koppom, Eda kommun

Koppomsvägen 70

Villa
Koppom, Eda kommun
Listed
350 000 kr
265 m²
15 rum
1 291 m² tomt
Uteplats
Listed
Listed
4 rum villa på Klarälvsvägen 25 Sysslebäck, Torsby kommun - bild 1
4 rum villa på Klarälvsvägen 25 Sysslebäck, Torsby kommun - bild 2
4 rum villa på Klarälvsvägen 25 Sysslebäck, Torsby kommun - bild 3
4 rum villa på Klarälvsvägen 25 Sysslebäck, Torsby kommun - bild 4
4 rum villa på Klarälvsvägen 25 Sysslebäck, Torsby kommun - bild 5

Klarälvsvägen 25

Villa
Sysslebäck, Torsby kommun
LF Fastighetsförmedling Torsby
795 000 kr
110 + 10 m²
4 rum
1 160 m² tomt

Klarälvsvägen 25 är ett bostadshus med en yta på 110 kvm, fördelat på 4 rum och kök. Bostaden är belägen nära Sysslebäck centrum samt skog/natur och Klarälven. Stort vardagsrum med öppen planlösning mot köket, vilket skapar generösa sociala ytor. Tre sovrum (varav ett med balkong) med platsbyggda garderober ger gott om förvaring. Renoverat duschrum/tvättstuga från 2014. Utomhus finns stort…

Premium
LF Fastighetsförmedling Torsby
LF Fastighetsförmedling Torsby
Strand, Kristinehamns kommun

Orkanvinden 1 D

Lägenhet
Strand, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
750 000 kr
105 m²
4 rum
8 138 kr/mån
7 143 kr/m²
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Södra Sörkastet, Kristinehamns kommun
Tor 21 maj kl 16:00

Hägergatan 2

Tomt
Södra Sörkastet, Kristinehamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
825 000 kr
1 575 m²
Nyproduktion
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Grums, Grums kommun
Fre 29 maj kl 16:30

Hjortronstigen 7

Villa
Grums, Grums kommun
Fastighetsbyrån Säffle
1 695 000 kr
114 m²
4 rum
1 071 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
2 rum lägenhet på Packhusallén 4A Inre hamn, Karlstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Packhusallén 4A Inre hamn, Karlstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Packhusallén 4A Inre hamn, Karlstads kommun - bild 3

Packhusallén 4A

Lägenhet
Inre hamn, Karlstads kommun
2 250 000 kr
58 m²
2 rum
vån 0/8
4 150 kr/mån
38 793 kr/m²
Plus
Uteplats
Hiss
Energieffektiv
Södermalm, Kristinehamns kommun
Tor 21 maj kl 16:00

Västgötagatan 34A

Lägenhet
Södermalm, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
230 000 kr
53,5 m²
2 rum
vån 3/3
5 136 kr/mån
4 299 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
2 rum fritidshus på Återslöp Brängebo  Säffle, Säffle kommun - bild 1
2 rum fritidshus på Återslöp Brängebo  Säffle, Säffle kommun - bild 2
2 rum fritidshus på Återslöp Brängebo  Säffle, Säffle kommun - bild 3
Budgivning pågår

Återslöp Brängebo

Fritidshus
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
2 175 000 kr
47 m²
2 rum
2 290 m² tomt
Plus
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Vintergatan, Höglunda, Säffle kommun

Vintergatan 21C

Lägenhet
Vintergatan, Höglunda, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
185 000 kr
61 m²
2 rum
vån 2/3
4 304 kr/mån
3 033 kr/m²
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Bryggudden, Karlstads kommun
Budgivning pågår

Redaretorget 1

Lägenhet
Bryggudden, Karlstads kommun
HusmanHagberg Karlstad
6 000 000 kr
114 m²
4 rum
vån 6/19
5 429 kr/mån
52 632 kr/m²
Balkong
Hiss
Energieffektiv
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad

Augusti 2025

5 rum villa på Selma Lagerlöfs väg 12 Filipstad, Filipstads kommun - bild 1
5 rum villa på Selma Lagerlöfs väg 12 Filipstad, Filipstads kommun - bild 2
5 rum villa på Selma Lagerlöfs väg 12 Filipstad, Filipstads kommun - bild 3

Selma Lagerlöfs väg 12

Villa
Filipstad, Filipstads kommun
Fastighetsbyrån Filipstad
995 000 kr
146 + 76 m²
5 rum
724 m² tomt
Plus
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Filipstad
Fastighetsbyrån Filipstad
Centrala Sunne, Sunne kommun

Åmbergsvägen 52

Villa
Centrala Sunne, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne
6 950 000 kr
170 + 36 m²
4 rum
5 760 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne

Artiklar från Hemnet

Östra Stenåsen, Kils kommun
Budgivning pågår
Lör 30 maj kl 13:00

Marmorvägen 1

Villa
Östra Stenåsen, Kils kommun
LF Fastighetsförmedling Karlstad
Pris på förfrågan
123 + 23 m²
6 rum
912 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Karlstad
LF Fastighetsförmedling Karlstad
3 rum lägenhet på Flottarevägen 2D Töcksfors, Årjängs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Flottarevägen 2D Töcksfors, Årjängs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Flottarevägen 2D Töcksfors, Årjängs kommun - bild 3

Flottarevägen 2D

Lägenhet
Töcksfors, Årjängs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Årjäng
1 175 000 kr
86,6 m²
3 rum
vån 2/2
5 000 kr/mån
13 568 kr/m²
Plus
Svensk Fastighetsförmedling Årjäng
Svensk Fastighetsförmedling Årjäng
Råda, Hagfors kommun

Årosvägen 5

Villa
Råda, Hagfors kommun
895 000 kr
155 + 102 m²
6 rum
2 032 m² tomt
Munkfors, Munkfors kommun
Budgivning pågår

Munkåsvägen 5

Villa
Munkfors, Munkfors kommun
Fastighetsbyrån Hagfors
625 000 kr
123 + 70 m²
4 rum
1 989 m² tomt
Balkong
Fastighetsbyrån Hagfors
Fastighetsbyrån Hagfors
tomt på Sanda Töcksfors, Årjängs kommun - bild 1
tomt på Sanda Töcksfors, Årjängs kommun - bild 2
tomt på Sanda Töcksfors, Årjängs kommun - bild 3

Sanda

Tomt
Töcksfors, Årjängs kommun
Fastighetsbyrån Årjäng
200 000 kr
1 882 m²
Plus
Fastighetsbyrån Årjäng
Fastighetsbyrån Årjäng
5 rum villa på Järnbruksgatan 45 Svaneholm, Säffle kommun - bild 1
5 rum villa på Järnbruksgatan 45 Svaneholm, Säffle kommun - bild 2
5 rum villa på Järnbruksgatan 45 Svaneholm, Säffle kommun - bild 3

Järnbruksgatan 45

Villa
Svaneholm, Säffle kommun
625 000 kr
132 + 84 m²
5 rum
2 164 m² tomt
Plus
Skärgården, Kristinehamns kommun

Jutviksvägen 43

Tomt
Skärgården, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
995 000 kr
1 535 m²
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Karlskoga, Storfors kommun
Fre 22 maj kl 15:00

Östra Mörkviken 1:6

Fritidshus
Karlskoga, Storfors kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn
995 000 kr
45 m²
3 rum
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Annelund, Säffle kommun

Klippgatan 21

Villa
Annelund, Säffle kommun
1 250 000 kr
118 + 8 m²
5 rum
1 108 m² tomt
Karlskoga, Storfors kommun

Kyrkstensvägen 14

Villa
Karlskoga, Storfors kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
795 000 kr
121 + 24 m²
4 rum
945 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Svensk Fastighetsförmedling Karlskoga
Arvika, Arvika kommun

Nordmarksgatan 6B

Villa
Arvika, Arvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
1 900 000 kr
108 m²
376 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
gård med jordbruk på Östra Hångstad Kullen 1 Skillingsfors, Eda kommun - bild 1
gård med jordbruk på Östra Hångstad Kullen 1 Skillingsfors, Eda kommun - bild 2
gård med jordbruk på Östra Hångstad Kullen 1 Skillingsfors, Eda kommun - bild 3

Östra Hångstad Kullen 1

Gård/Skog
Skillingsfors, Eda kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
3 995 000 kr
32,5 ha tomt
Plus
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
5 rum villa på Västanå 52 Ransäter, Munkfors kommun - bild 1
5 rum villa på Västanå 52 Ransäter, Munkfors kommun - bild 2
5 rum villa på Västanå 52 Ransäter, Munkfors kommun - bild 3
Budgivning pågår

Västanå 52

Villa
Ransäter, Munkfors kommun
Fastighetsbyrån Sunne
790 000 kr
130 + 47 m²
5 rum
2 097 m² tomt
Plus
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
3 rum villa på Norra Näs 22 Sunne, Sunne kommun - bild 1
3 rum villa på Norra Näs 22 Sunne, Sunne kommun - bild 2
3 rum villa på Norra Näs 22 Sunne, Sunne kommun - bild 3

Norra Näs 22

Villa
Sunne, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne
1 650 000 kr
86 m²
3 rum
3 035 m² tomt

Svenska Gårdar
900 000 kr
1,9 ha tomt
Svenska Gårdar
Svenska Gårdar
Vintergatan, Höglunda, Säffle kommun

Vintergatan 31B

Lägenhet
Vintergatan, Höglunda, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
95 000 kr
61 m²
2 rum
vån 2/3
3 977 kr/mån
1 557 kr/m²
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Centrala Skoghall, Hammarö kommun
Idag kl 17:00

Lunserudsvägen 10D

Lägenhet
Centrala Skoghall, Hammarö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
750 000 kr
58 m²
2 rum
vån 2/3
4 188 kr/mån
12 931 kr/m²
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
övrig på Nyskoga 51 Nyskoga, Torsby kommun - bild 1
övrig på Nyskoga 51 Nyskoga, Torsby kommun - bild 2
övrig på Nyskoga 51 Nyskoga, Torsby kommun - bild 3

Nyskoga 51

Övrigt
Nyskoga, Torsby kommun
2 495 000 kr
7 133 m² tomt
Plus
Munkfors, Hagfors kommun

Mjönäsvägen 7

Villa
Munkfors, Hagfors kommun
Fastighetsbyrån Hagfors
650 000 kr
102 m²
5 rum
2 170 m² tomt
Fastighetsbyrån Hagfors
Fastighetsbyrån Hagfors
3 rum fritidshus på Gammbol Haget  Säffle, Säffle kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Gammbol Haget  Säffle, Säffle kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Gammbol Haget  Säffle, Säffle kommun - bild 3
3 rum fritidshus på Gammbol Haget  Säffle, Säffle kommun - bild 4
3 rum fritidshus på Gammbol Haget  Säffle, Säffle kommun - bild 5

Gammbol Haget

Fritidshus
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
745 000 kr
45 + 28 m²
3 rum
2 470 m² tomt

Välkommen till ett mysigt och välskött fritidsboende – en plats för avkoppling i naturskön miljö! Här erbjuds ett charmigt litet hus med en planlösning som rymmer kök med vedspis, ett hemtrevligt vardagsrum, hall samt WC med portabel toalett. På tomten finns två nyligen renoverade gästrum – perfekt för övernattande gäster! Här finns även ett utedass i badrumsstil med duschmöjlighet via vattendunk…

Premium
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Åmotfors, Eda kommun

Gryttved Valfjällsfoten 26

Tomt
Åmotfors, Eda kommun
Strand Fastighetsförmedling AB
370 000 kr
811 m²
Strand Fastighetsförmedling AB
Strand Fastighetsförmedling AB
Glava, Arvika kommun

Tångeberg P-Hem

Övrigt
Glava, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika
1 250 000 kr
230 + 230 m²
3 350 m² tomt
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Hagfors, Hagfors kommun

Uvedsvägen 4

Villa
Hagfors, Hagfors kommun
Fastighetsbyrån Hagfors
475 000 kr
108 + 60 m²
5 rum
1 489 m² tomt
Fastighetsbyrån Hagfors
Fastighetsbyrån Hagfors
Mons Backe, Kils kommun

Frej Alsterlinds Väg 20

Radhus
Mons Backe, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad
1 095 000 kr
70 m²
3 rum
vån 1/1
6 159 kr/mån
15 643 kr/m²
Uteplats
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Södra Sörkastet, Kristinehamns kommun
Tor 21 maj kl 16:00

Vipgatan 5

Tomt
Södra Sörkastet, Kristinehamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
775 000 kr
1 366 m²
Nyproduktion
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Säffle, Säffle kommun
Tor 21 maj kl 16:30

Tuvagatan 4

Villa
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle
1 275 000 kr
132 + 132 m²
5 rum
1 528 m² tomt
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
5 rum villa på Skogsgränd 8 Svanskog, Säffle kommun - bild 1
5 rum villa på Skogsgränd 8 Svanskog, Säffle kommun - bild 2
5 rum villa på Skogsgränd 8 Svanskog, Säffle kommun - bild 3

Skogsgränd 8

Villa
Svanskog, Säffle kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åmål
690 000 kr
108 + 106 m²
5 rum
974 m² tomt
Plus
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Åmål
Svensk Fastighetsförmedling Åmål
Skoghall, Hammarö kommun
Ons 20 maj kl 16:00

Tallvägen 12B

Lägenhet
Skoghall, Hammarö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
795 000 kr
60,5 m²
2 rum
vån 3/3
4 260 kr/mån
13 140 kr/m²
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Stömne, Arvika kommun
Fre 15 maj kl 13:00

Stömne Jakobsdal 1

Fritidshus
Stömne, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika
995 000 kr
60 m²
3 rum
3 436 m² tomt
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
4 rum villa på Björnstigen 2 Årjäng, Årjängs kommun - bild 1
4 rum villa på Björnstigen 2 Årjäng, Årjängs kommun - bild 2
4 rum villa på Björnstigen 2 Årjäng, Årjängs kommun - bild 3

Björnstigen 2

Villa
Årjäng, Årjängs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Årjäng
850 000 kr
133 + 77 m²
4 rum
841 m² tomt
Plus
Svensk Fastighetsförmedling Årjäng
Svensk Fastighetsförmedling Årjäng

Visar 1001 - 1050 av 1296

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet