Logotyp av Fastighetsbyrån Kristinehamn
Logotyp av Fastighetsbyrån Kristinehamn

Västgötagatan 34A

Södermalm, Kristinehamns kommun

Visa på karta

230 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    53,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 136 kr/mån

Byggår
1957
Förening
Riksbyggens BRF Kristinehamnshus nr 8
Pris/m²
4 299 kr/m²
Balkong
Välkommen till denna charmiga 2a med öppen planlösning och renoverat badrum belägen i det centrala Kristinehamn. Här finner du ett hem som bjuder in till trivsamma stunder och bekvämt boende med balkong. Den öppna planlösningen skapar en luftig känsla och ger möjlighet till social samvaro samtidigt som renoverat badrum och uppdaterade ytskikt ger en modern touch. Tredje våningen ger en lugn och fridfull tillvaro samtidigt som närheten till centrum ger en bekväm vardag. I närområdet finns både närbutik, pizzerior och runt hörnet finns trevliga promenadstråk och grönområden att utforska. Med balkongen som en skön bonus kan du njuta av frisk luft och solnedgångar efter en lång dag. Denna bostadsrätt passar perfekt för dig som söker ett centralt beläget hem med karaktär och bekvämlighet. Välkommen att tillsammans utforska denna pärla!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggens BRF Kristinehamnshus nr 8

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling