Kalmar län

Kalmar län

Bostäder till salu - Kalmar län

Sortera på

1 549 bostäder till salu

Juni 2025

2 rum lägenhet på Göljemålagatan 16A Paradiset, Nybro kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Göljemålagatan 16A Paradiset, Nybro kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Göljemålagatan 16A Paradiset, Nybro kommun - bild 3

Göljemålagatan 16A

Lägenhet
Paradiset, Nybro kommun
LF Fastighetsförmedling Nybro
239 000 kr
55,5 m²
2 rum
vån 3/3
4 853 kr/mån
4 306 kr/m²
Plus
Balkong
LF Fastighetsförmedling Nybro
LF Fastighetsförmedling Nybro
Ukna, Västerviks kommun

Tallåsvägen 11

Villa
Ukna, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik
795 000 kr
95 + 91 m²
4 rum
708 m² tomt
Uteplats
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen
1 rum lägenhet på Kylegatan 13A Södercentrum, Kalmar kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Kylegatan 13A Södercentrum, Kalmar kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Kylegatan 13A Södercentrum, Kalmar kommun - bild 3
Ons 20 maj

Kylegatan 13A

Lägenhet
Södercentrum, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
725 000 kr
24 m²
1 rum
vån 1/3
2 836 kr/mån
30 208 kr/m²
Plus
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
Vimmerby, Vimmerby kommun

Villagatan 50

Radhus
Vimmerby, Vimmerby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Vimmerby
2 595 000 kr
109 + 99 m²
6 rum
706 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Vimmerby
Svensk Fastighetsförmedling Vimmerby
Karstorp, Västerviks kommun

Markörgatan 42 B

Lägenhet
Karstorp, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik
240 000 kr
44,5 m²
1 rum
vån 2/4
4 022 kr/mån
5 393 kr/m²
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik
5 rum vinterbonat fritidshus på Norra Malmö By 2 Västervik, Västerviks kommun - bild 1
5 rum vinterbonat fritidshus på Norra Malmö By 2 Västervik, Västerviks kommun - bild 2
5 rum vinterbonat fritidshus på Norra Malmö By 2 Västervik, Västerviks kommun - bild 3

Norra Malmö By 2

Fritidshus
Västervik, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik
2 995 000 kr
123 + 36 m²
5 rum
1 633 m² tomt
Plus
Uteplats
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik
Ruda, Högsby kommun

Jungnergatan 3

Villa
Ruda, Högsby kommun
LF Fastighetsförmedling Högsby
670 000 kr
85 + 85 m²
6 rum
924 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Högsby
LF Fastighetsförmedling Högsby
Lindby - Lindby Tall, Borgholms kommun

Lindby bygata 26A

Tomt
Lindby - Lindby Tall, Borgholms kommun
Fastighetsbyrån Öland
250 000 kr
1 805 m²
Fastighetsbyrån Öland
Fastighetsbyrån Öland
tomt på Josefines väg 14 Timmernabben, Mönsterås kommun - bild 1
tomt på Josefines väg 14 Timmernabben, Mönsterås kommun - bild 2
tomt på Josefines väg 14 Timmernabben, Mönsterås kommun - bild 3
tomt på Josefines väg 14 Timmernabben, Mönsterås kommun - bild 4

Josefines väg 14

Tomt
Timmernabben, Mönsterås kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
595 000 kr
1 994 m²

Havsnära tomt med gott om plats att bygga drömhuset. Mönsterås kommun har förberett tomterna så att de är byggklara - här har man sparat in stora kostnader åt dig! Med en byggrätt på upp till 300 m² och en max byggnadshöjd på 7 meter finns det många möjligheter att skapa en fantastisk plats för hela familjen. OBS! Snabbhetspremie! Rabatt om 100 000 kr för de tre första tomterna. Området…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
tomt på Josefines väg 17 Timmernabben, Mönsterås kommun - bild 1
tomt på Josefines väg 17 Timmernabben, Mönsterås kommun - bild 2
tomt på Josefines väg 17 Timmernabben, Mönsterås kommun - bild 3
tomt på Josefines väg 17 Timmernabben, Mönsterås kommun - bild 4
tomt på Josefines väg 17 Timmernabben, Mönsterås kommun - bild 5

Josefines väg 17

Tomt
Timmernabben, Mönsterås kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
695 000 kr
2 014 m²

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
8 rum villa på Storgatan 81 Blomstermåla, Mönsterås kommun - bild 1
8 rum villa på Storgatan 81 Blomstermåla, Mönsterås kommun - bild 2
8 rum villa på Storgatan 81 Blomstermåla, Mönsterås kommun - bild 3
Mån 25 maj kl 15:30

Storgatan 81

Villa
Blomstermåla, Mönsterås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 795 000 kr
220 + 53 m²
8 rum
2 136 m² tomt
Plus
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
6 rum gård med jordbruk på Loftagatan 76 ÖLAND N BORGHOLM, Borgholms kommun - bild 1
6 rum gård med jordbruk på Loftagatan 76 ÖLAND N BORGHOLM, Borgholms kommun - bild 2
6 rum gård med jordbruk på Loftagatan 76 ÖLAND N BORGHOLM, Borgholms kommun - bild 3

Loftagatan 76

Gård/Skog
ÖLAND N BORGHOLM, Borgholms kommun
18 900 000 kr
194 m²
6 rum
132,7 ha tomt
Plus
Mörlunda, Hultsfreds kommun

Häradsvägen 32

Villa
Mörlunda, Hultsfreds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hultsfred
1 450 000 kr
172 + 109 m²
7 rum
1 579 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Hultsfred
Svensk Fastighetsförmedling Hultsfred
tomt på Josefines väg 7 Timmernabben, Mönsterås kommun - bild 1
tomt på Josefines väg 7 Timmernabben, Mönsterås kommun - bild 2
tomt på Josefines väg 7 Timmernabben, Mönsterås kommun - bild 3
tomt på Josefines väg 7 Timmernabben, Mönsterås kommun - bild 4

Josefines väg 7

Tomt
Timmernabben, Mönsterås kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
745 000 kr

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

Maj 2025

Berga, Kalmar kommun

Sagovägen 29

Lägenhet
Berga, Kalmar kommun
Fastighetsbyrån Kalmar
650 000 kr
60,5 m²
2 rum
vån 2/3
4 497 kr/mån
10 744 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Kalmar
Fastighetsbyrån Kalmar
Loftahammar, Västerviks kommun

Solvägen 15C

Villa
Loftahammar, Västerviks kommun
2 495 000 kr
167 + 30 m²
8 rum
812 m² tomt
Uteplats
2 rum lägenhet på Skogsvägen 5B Gröndal, Oskarshamns kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Skogsvägen 5B Gröndal, Oskarshamns kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Skogsvägen 5B Gröndal, Oskarshamns kommun - bild 3
Mån 18 maj kl 12:00

Skogsvägen 5B

Lägenhet
Gröndal, Oskarshamns kommun
Mäklarhuset Oskarshamn
795 000 kr
60,5 m²
2 rum
vån 2/2
4 035 kr/mån
13 140 kr/m²
Plus
Mäklarhuset Oskarshamn
Mäklarhuset Oskarshamn
2 rum lägenhet på Norrlidsvägen 12 Norrliden, Kalmar kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Norrlidsvägen 12 Norrliden, Kalmar kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Norrlidsvägen 12 Norrliden, Kalmar kommun - bild 3
Tor 21 maj kl 17:00

Norrlidsvägen 12

Lägenhet
Norrliden, Kalmar kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
635 000 kr
63,5 m²
2 rum
vån 3/3
4 930 kr/mån
10 000 kr/m²
Plus
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Gamleby, Västerviks kommun

Slånbärsstigen 8A

Lägenhet
Gamleby, Västerviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
300 000 kr
74,5 m²
3 rum
vån 3/3
5 624 kr/mån
4 027 kr/m²
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Orrefors, Nybro kommun

Silversparregatan 26A

Villa
Orrefors, Nybro kommun
Fastighetsbyrån Nybro/Torsås/Emmaboda
800 000 kr
161 m²
6 rum
2 194 m² tomt
Fastighetsbyrån Nybro/Torsås/Emmaboda
Fastighetsbyrån Nybro/Torsås/Emmaboda

Artiklar från Hemnet

Hultsfred, Hultsfreds kommun
Budgivning pågår

Storgatan 11

Villa
Hultsfred, Hultsfreds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hultsfred
1 095 000 kr
82 + 76 m²
5 rum
820 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Hultsfred
Svensk Fastighetsförmedling Hultsfred
Nybro, Nybro kommun

Mellangatan 4A

Lägenhet
Nybro, Nybro kommun
Bjurfors Kalmar
395 000 kr
55 m²
2 rum
vån 1/3
4 388 kr/mån
7 182 kr/m²
Balkong
Bjurfors Kalmar
Bjurfors Kalmar
Tuna, Vimmerby kommun

VIMMERBY ÖSTRAHULT 1:3 del av

Gård/Skog
Tuna, Vimmerby kommun
Skog & Lantbruk
3 995 000 kr
41,2 ha tomt
Skog & Lantbruk
Skog & Lantbruk
Tuna, Vimmerby kommun

Östrahult 440

Tomt
Tuna, Vimmerby kommun
Skog & Lantbruk
1 195 000 kr
2,1 ha
Skog & Lantbruk
Skog & Lantbruk
Tuna, Vimmerby kommun

VIMMERBY ÖSTRAHULT 1:3 del av

Tomt
Tuna, Vimmerby kommun
Skog & Lantbruk
995 000 kr
2,7 ha
Skog & Lantbruk
Skog & Lantbruk
Färjestaden, Mörbylånga kommun

Strandskogen 108

Tomt
Färjestaden, Mörbylånga kommun
Svensk Fastighetsförmedling Öland
775 000 kr
950 m²
Svensk Fastighetsförmedling Öland
Svensk Fastighetsförmedling Öland
Vimmerby, Vimmerby kommun

Vimmerbyvägen 2

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Vimmerby
2 995 000 kr
273 m²
6 rum
2 510 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Vimmerby
Svensk Fastighetsförmedling Vimmerby
Ukna, Västerviks kommun

Åhagavägen 1

Villa
Ukna, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik
575 000 kr
75 + 75 m²
3 rum
1 350 m² tomt
Balkong
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik
Åsa, Oskarshamns kommun

Furuvägen 18B

Lägenhet
Åsa, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
360 000 kr
37,5 m²
1 rum
vån 4/8
2 244 kr/mån
9 600 kr/m²
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
Flerohopp, Nybro kommun

Hildebrands väg 10

Villa
Flerohopp, Nybro kommun
Hammarströms Fastighetsförmedling AB
795 000 kr
149 + 83 m²
6 rum
1 399 m² tomt
Hammarströms Fastighetsförmedling AB
Hammarströms Fastighetsförmedling AB
övrig på Storgatan 21 Borgholm, Borgholms kommun - bild 1
övrig på Storgatan 21 Borgholm, Borgholms kommun - bild 2
övrig på Storgatan 21 Borgholm, Borgholms kommun - bild 3
övrig på Storgatan 21 Borgholm, Borgholms kommun - bild 4
övrig på Storgatan 21 Borgholm, Borgholms kommun - bild 5

Storgatan 21

Övrigt
Borgholm, Borgholms kommun
Ölandsmäklaren AB
14 900 000 kr
223 m²
1 064 m² tomt

MÖJLIGHET TILL CENTRALT BOENDE I PARADLÄGENHET, MAGISK INNEGÅRD OCH BRA UTHYRNING! Kontakta Mäklaren för visning och vid intresse! Exklusiv möjlighet att förvärva ett av Borgholms mest åtråvärda affärslägen längs Storgatan. Centralt på Storgatan 21 salubjuder vi nu en välvårdad fastighet där ägaren gjort fortlöpande renoveringar och förbättringar sedan 2002. I bottenvåningen finns fyra…

Premium
Ölandsmäklaren AB
Ölandsmäklaren AB
Herrstorpet, Hultsfreds kommun

Oscar Hedenbergs väg 3

Tomt
Herrstorpet, Hultsfreds kommun
Mäklarhuset Vetlanda
618 100 kr
883 m²
Mäklarhuset Vetlanda
Mäklarhuset Vetlanda
3 rum fritidshus på Rönnvägen 1 Mörlunda, Hultsfreds kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Rönnvägen 1 Mörlunda, Hultsfreds kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Rönnvägen 1 Mörlunda, Hultsfreds kommun - bild 3

Rönnvägen 1

Fritidshus
Mörlunda, Hultsfreds kommun
LF Fastighetsförmedling Hultsfred
875 000 kr
62 + 60 m²
3 rum
1 240 m² tomt
Plus
LF Fastighetsförmedling Hultsfred
LF Fastighetsförmedling Hultsfred
Hultsfred, Hultsfreds kommun

Norra Oskarsgatan 89

Villa
Hultsfred, Hultsfreds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hultsfred
550 000 kr
97 + 74 m²
5 rum
1 471 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Hultsfred
Svensk Fastighetsförmedling Hultsfred

April 2025

Vimmerby, Vimmerby kommun

Körsbärsvägen 20

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Vimmerby
1 695 000 kr
160 m²
6 rum
931 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Vimmerby
Svensk Fastighetsförmedling Vimmerby
tomt på Ventlinge 304 Ventlinge, Mörbylånga kommun - bild 1
tomt på Ventlinge 304 Ventlinge, Mörbylånga kommun - bild 2
tomt på Ventlinge 304 Ventlinge, Mörbylånga kommun - bild 3

Ventlinge 304

Tomt
Ventlinge, Mörbylånga kommun
Ölandsmäklaren AB
875 000 kr
1 333 m²
Plus
Ölandsmäklaren AB
Ölandsmäklaren AB
Mörlunda, Hultsfreds kommun

Stationsvägen 64

Villa
Mörlunda, Hultsfreds kommun
LF Fastighetsförmedling Hultsfred
650 000 kr
85 m²
4 rum
549 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Hultsfred
LF Fastighetsförmedling Hultsfred
4 rum lägenhet på Alice Babs gata 44K Ljusstaden, Kalmar kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Alice Babs gata 44K Ljusstaden, Kalmar kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Alice Babs gata 44K Ljusstaden, Kalmar kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Alice Babs gata 44K Ljusstaden, Kalmar kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Alice Babs gata 44K Ljusstaden, Kalmar kommun - bild 5
Tor 21 maj

Alice Babs gata 44K

Lägenhet
Ljusstaden, Kalmar kommun
Bjurfors Kalmar
1 850 000 kr
77,1 m²
4 rum
vån 2/3
5 233 kr/mån
23 995 kr/m²

Välkommen till hemtrevliga Alice Babs gata 44K, denna fyrrummare är belägen högt upp i huset på gavelläge som genererar genomgående rikt ljusflöde tack vare fönser i tre väderstreck. Föreningen erbjuder många fördelar med hiss, poolområde och bra gemenskap. Utöver de erbjuder lägenheten två uteplatser, en stor solig balkong och en uteplats vid ytterdörren. Husen stod klara 2017 och säljarna…

Premium
Balkong
Hiss
Bjurfors Kalmar
Bjurfors Kalmar
1 rum lägenhet på Bragegatan 29B Södra området, Kalmar kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Bragegatan 29B Södra området, Kalmar kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Bragegatan 29B Södra området, Kalmar kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Bragegatan 29B Södra området, Kalmar kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Bragegatan 29B Södra området, Kalmar kommun - bild 5

Bragegatan 29B

Lägenhet
Södra området, Kalmar kommun
Bjurfors Kalmar
975 000 kr
35 m²
1 rum
vån 1/3
3 102 kr/mån
27 857 kr/m²

Välkommen till Bragegatan 29B, en välplanerad bostadsrätt om 35 kvadratmeter som känns betydligt större än på pappret. Här har varje kvadratmeter tagits tillvara på bästa sätt för att skapa ett hem som är både funktionellt och trivsamt. Du möts av en rymlig hall med tillgång till en praktisk klädkammare som gör det enkelt att hålla ordning och reda. Köket är både hemtrevligt och…

Premium
Balkong
Bjurfors Kalmar
Bjurfors Kalmar
Läckeby, Kalmar kommun

Fibervägen 1

Tomt
Läckeby, Kalmar kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
450 000 kr
871 m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Gårdsvägen 42 Öland Mellersta, Borgholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Gårdsvägen 42 Öland Mellersta, Borgholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Gårdsvägen 42 Öland Mellersta, Borgholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Gårdsvägen 42 Öland Mellersta, Borgholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Gårdsvägen 42 Öland Mellersta, Borgholms kommun - bild 5

Gårdsvägen 42

Lägenhet
Öland Mellersta, Borgholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Öland Borgholm
2 995 000 kr
68 m²
3 rum
vån 2/3
5 217 kr/mån
44 044 kr/m²

Högklassigt rakt igenom. Vad annars finns det att säga om den här lägenheten? Och i det här området - alldeles intill Ekerum Resort? The Oak är en oas att längta till, ett ställe att må bra på och en chans att få kroppen i rörelse. Gå upp till restaurangen och njut av maten till ljuset av solnedgångarna på andra sidan sundet efter en dags vandring, cykling, kite-surfande, padel- eller…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Öland Borgholm
Svensk Fastighetsförmedling Öland Borgholm
Gullaboås, Torsås kommun

Gullaboås 109

Villa
Gullaboås, Torsås kommun
Mäklarhuset Kalmar/Torsås
1 695 000 kr
200 m²
5 rum
1 198 m² tomt
Mäklarhuset Kalmar/Torsås
Mäklarhuset Kalmar/Torsås
villa på Backegårdsvägen 14 Långasjö, Emmaboda kommun - bild 1
villa på Backegårdsvägen 14 Långasjö, Emmaboda kommun - bild 2
villa på Backegårdsvägen 14 Långasjö, Emmaboda kommun - bild 3

Backegårdsvägen 14

Villa
Långasjö, Emmaboda kommun
Mäklarhuset Nybro
695 000 kr
130 + 83 m²
1 395 m² tomt
Plus
Mäklarhuset Nybro
Mäklarhuset Nybro
Centralt, Kalmar kommun

Lindölundsgatan 1

Lägenhet
Centralt, Kalmar kommun
Notar by Pontuz Löfgren
2 295 000 kr
69,5 m²
2 rum
vån 2/7
4 745 kr/mån
33 022 kr/m²
Balkong
Hiss
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
Silverdalen, Hultsfreds kommun

Fredrik Esmarchsgatan 2

Villa
Silverdalen, Hultsfreds kommun
LF Fastighetsförmedling Hultsfred
410 000 kr
87 + 57 m²
1 916 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Hultsfred
LF Fastighetsförmedling Hultsfred
Gamleby, Västerviks kommun

Björkvägen 5

Villa
Gamleby, Västerviks kommun
Fastighetsbyrån Västervik
1 275 000 kr
100 + 70 m²
5 rum
1 330 m² tomt
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Västervik
Fastighetsbyrån Västervik
Bergkvara, Torsås kommun

Styrmansgatan 5

Lägenhet
Bergkvara, Torsås kommun
Mäklarhuset Kalmar/Torsås
450 000 kr
72 m²
3 rum
vån 1/2
6 658 kr/mån
6 250 kr/m²
Balkong
Mäklarhuset Kalmar/Torsås
Mäklarhuset Kalmar/Torsås
Målilla, Hultsfreds kommun

Stationsgatan 1

Övrigt
Målilla, Hultsfreds kommun
LF Fastighetsförmedling Högsby
1 550 000 kr
301 m²
2 459 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Högsby
LF Fastighetsförmedling Högsby
Målilla, Hultsfreds kommun

Vetlandavägen 37

Övrigt
Målilla, Hultsfreds kommun
LF Fastighetsförmedling Högsby
1 850 000 kr
325 m²
1 536 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Högsby
LF Fastighetsförmedling Högsby
Södertorn, Oskarshamns kommun

Tallvägen 12

Lägenhet
Södertorn, Oskarshamns kommun
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
395 000 kr
48,1 m²
1,5 rum
vån 4/4
3 185 kr/mån
8 212 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn
LF Fastighetsförmedling Oskarshamn

Visar 1351 - 1400 av 1549

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet