Logotyp av Mäklarhuset Oskarshamn
Logotyp av Mäklarhuset Oskarshamn

Skogsvägen 5B

Gröndal, Oskarshamns kommun

Visa på karta

795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    60,5 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    4 035 kr/mån
    Driftkostnad
    6 024 kr/år

Byggår
1900
Förening
HSB BRF Tomtebo i Oskarshamn
Energiklass
G
Pris/m²
13 140 kr/m²
Plus
Välkommen till denna hemtrevliga och charmiga tvårummare med genomgående planlösning och en harmonisk känsla som genomsyrar varje rum. Här möts man av smakfulla och neutrala ytskikt som gör det lätt för en ny köpare att flytta in och trivas. I det härliga vardagsrummet står en vacker kakelugn som bostadens hjärta – både dekorativ och funktionell, perfekt för att skapa mysiga kvällar under årets kallare månader. Köket är modernt och välplanerat med plats för en matgrupp – en självklar samlingspunkt för både vardag och helg. Bostaden erbjuder dessutom en generös klädkammare som ger utmärkt förvaringsutrymme eller varför inte den perfekta platsen för hemmakontoret. Badrummet är ljust och stilrent samt utrustat med dusch. I sovrummet finns gott om plats för en dubbelsäng samt bra med förvaringsmöjligheter. I månadsavgiften ingår både fiber och carport vilket är mycket fördelaktigt. Gamla bykhuset är inrett som samlingslokal som får nyttjas av föreningens medlemmar till kalas eller övernattande gäster. I hus nr 5 finns den gemensamma tvättstugan, gymmet och även bastu. Möjlighet finns att i området skapa sin egen uteplats och uterummet är gemensamt. Ett hem utöver det vanliga i en lugn och grönskande miljö som även har närhet till havet. Varmt välkommen att anmäla din plats till visningen av denna charmfulla pärla!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Tomtebo i Oskarshamn

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling