Stabby, Uppsala kommun

Stabby; Lägenheter

Lägenheter till salu - Stabby, Uppsala kommun

Sortera på

11 bostäder till salu

Idag

2 rum lägenhet på Formgatan 9 Luthagen, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Formgatan 9 Luthagen, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Formgatan 9 Luthagen, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Formgatan 9 Luthagen, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Formgatan 9 Luthagen, Uppsala kommun - bild 5
Budgivning pågår
Sön 24 maj kl 14:30

Formgatan 9

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala
2 095 000 kr
64 m²
2 rum
vån 1/6
4 919 kr/mån
32 734 kr/m²

Här väntar en tvåa som direkt ger en varm och ombonad känsla. Ett hem där tillvalen inte bara är val, utan bidrar till helheten, till stämningen, till hur det känns att komma hem. Planlösningen är genomtänkt och social, med en fin kontakt mellan kök och vardagsrum. Köket från Marbodal går i en mjuk grå ton som ger ett lugnt och stilrent uttryck, här finns också en induktionshäll med två fas,…

Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala

5 dagar

2 rum lägenhet på Hällbygatan 32C Luthagen, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hällbygatan 32C Luthagen, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hällbygatan 32C Luthagen, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hällbygatan 32C Luthagen, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hällbygatan 32C Luthagen, Uppsala kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:45

Hällbygatan 32C

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala
2 095 000 kr
55,5 m²
2 rum
vån 3/4
3 657 kr/mån
37 748 kr/m²

Välkommen till denna charmiga och mycket välplanerade 2:a högt upp i huset på våning 3 av 4 – ett hem som kombinerar tidstypisk charm med moderna bekvämligheter på bästa sätt. Den fantastiska balkongen i soligt söderläge blir snabbt en favoritplats, där du kan njuta av solen stora delar av dagen och ett högt, fritt läge med härlig utsikt. Bostaden präglas av en varm och inbjudande atmosfär med…

Premium
Balkong
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

6 dagar

1 rum lägenhet på Stabby allé 11P Luthagen, Uppsala kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Stabby allé 11P Luthagen, Uppsala kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Stabby allé 11P Luthagen, Uppsala kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Stabby allé 11P Luthagen, Uppsala kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Stabby allé 11P Luthagen, Uppsala kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:15

Stabby allé 11P

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri
1 495 000 kr
31 m²
1 rum
vån 1/4
2 843 kr/mån
48 226 kr/m²

Centralt belägen // Student anpassad // Stilren // Attraktivt område // Fint skick // Kombinerad tvätt/tork

Premium
Uteplats
Hiss
ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri

7 dagar

2 rum lägenhet på Hällbygatan 32A Luthagen / Stabby, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hällbygatan 32A Luthagen / Stabby, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hällbygatan 32A Luthagen / Stabby, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hällbygatan 32A Luthagen / Stabby, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hällbygatan 32A Luthagen / Stabby, Uppsala kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:00

Hällbygatan 32A

Lägenhet
Luthagen / Stabby, Uppsala kommun
Svenska Mäklarhuset Uppsala
2 250 000 kr
63 m²
2 rum
vån 1/4
3 706 kr/mån
35 714 kr/m²

Välkommen till denna ljusa väldisponerade tvåa med fantastiskt läge i Luthagen, ett attraktivt område med direkt närhet till både kommunikation och närservice, skog och natur samt endast ett par minuters cykelväg till centrum och stadspuls. Här bor du i en trygg förening med god ekonomi och låg skuldsättning om endast 1508 kr/kvm! Planlösningen erbjuder hall med plats för avhängning av…

Premium
Balkong
Svenska Mäklarhuset Uppsala
Svenska Mäklarhuset Uppsala

9 dagar

2 rum lägenhet på Hällbygatan 43 Luthagen, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hällbygatan 43 Luthagen, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hällbygatan 43 Luthagen, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hällbygatan 43 Luthagen, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hällbygatan 43 Luthagen, Uppsala kommun - bild 5

Hällbygatan 43

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala
1 895 000 kr
48 m²
2 rum
vån 1
4 050 kr/mån
39 479 kr/m²

** Visningen söndag 10/5 är en bokad visning där anmälan krävs. Kontakta ansvarig mäklare för att boka en tid!** Välkommen till Hällbygatan 43 – en modern och väldesignad tvåa i hjärtat av Norra Luthagen, ett av Uppsalas mest attraktiva områden. Här bor du i ett lugnt och trivsamt kvarter med perfekt balans mellan stadens bekvämligheter och naturens lugn, bara några minuter från city och med…

Premium
Uteplats
Hiss
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala

11 dagar

2 rum lägenhet på Formgatan 11 Luthagen, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Formgatan 11 Luthagen, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Formgatan 11 Luthagen, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Formgatan 11 Luthagen, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Formgatan 11 Luthagen, Uppsala kommun - bild 5

Formgatan 11

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala
2 095 000 kr
64 m²
2 rum
vån 1/4
4 919 kr/mån
32 734 kr/m²

Välkommen till en välplanerad tvåa med både balkong och uteplats i gröna Luthagen! Här erbjuds ett modernt och trivsamt hem med en genomtänkt planlösning och en känsla av både ljus och rymd. Bostaden är belägen i en fastighet som färdigställdes 2016 och präglas av god standard, väl valda material och en social atmosfär. Med både balkong och uteplats ges du unika möjligheter att njuta av solen…

Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala

12 dagar

1 rum lägenhet på Stabby allé 13B Luthagen, Uppsala kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Stabby allé 13B Luthagen, Uppsala kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Stabby allé 13B Luthagen, Uppsala kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Stabby allé 13B Luthagen, Uppsala kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Stabby allé 13B Luthagen, Uppsala kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:30

Stabby allé 13B

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Svenska Mäklarhuset Uppsala
1 675 000 kr
31,4 m²
1 rum
vån 2/3
2 793 kr/mån
53 344 kr/m²

Ostört boende på andra våningen i huset, där läget mot villorna på andra sidan gatan ger ett ogenerat läge med trivsam utsikt. Här välkomnas du av hall med bra förvaring, vardagsrum med utgång till rymlig balkong, separat kök i sober färgsättning, modernt badrum med vädringsfönster och badkar (Stamrenoverat 2025). Som boende på Stabby Allé 13B bor du med promenadavstånd till Uppsalas…

Premium
Balkong
Svenska Mäklarhuset Uppsala
Svenska Mäklarhuset Uppsala
2 rum lägenhet på Lockgatan 1 Luthagen, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Lockgatan 1 Luthagen, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Lockgatan 1 Luthagen, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Lockgatan 1 Luthagen, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Lockgatan 1 Luthagen, Uppsala kommun - bild 5

Lockgatan 1

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala
2 195 000 kr
55 m²
2 rum
vån 2/4
4 298 kr/mån
39 909 kr/m²

Varmt välkommen till denna ljusa och mycket välplanerade tvåa om 55 kvm, belägen på våning 2 i omtyckta kvarter vid Mimmi Ekholms plats i Luthagen. Här erbjuds ett hem med genomtänkt planlösning, fint ljusinsläpp och en generös inglasad balkong som förlänger bostadens ytor stora delar av året. Lockgatan 1 är belägen i Luthagen – ett av Uppsalas mest eftertraktade områden. Här bor du i en lugn…

Premium
Balkong
Hiss
Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala

16 dagar

Luthagen - Stabby, Uppsala kommun

Stabby allé 11Q

Lägenhet
Luthagen - Stabby, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala
1 495 000 kr
31 m²
1 rum
vån 1
2 843 kr/mån
48 226 kr/m²
Uteplats
Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala

Juli 2025

1 rum lägenhet på Hällbygatan 32E Luthagen, Uppsala kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Hällbygatan 32E Luthagen, Uppsala kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Hällbygatan 32E Luthagen, Uppsala kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Hällbygatan 32E Luthagen, Uppsala kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Hällbygatan 32E Luthagen, Uppsala kommun - bild 5

Hällbygatan 32E

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala
1 295 000 kr
22,5 m²
1 rum
vån 3/4
1 761 kr/mån
57 556 kr/m²

Välkomna till denna trivsamma och kvadratsmarta lägenheten på Hällbygatan 32E. I denna bostad används varje kvadratmeter på absolut bästa vis. I rummet ryms både säng, soffa, skrivbord och matplats. Köket är av charmig originalkaraktär. Badrum med wc och en smart stockholmsdusch. Interiören är genomgående fräsch med ljusa ytskikt och fina golv. Lägenheten är belägen i soligt läge…

Premium
Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala

September 2024

Luthagen, Uppsala kommun

Stabby allé 11E

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
HusmanHagberg Uppsala
1 585 000 kr
31 m²
1 rum
vån 4/4
2 843 kr/mån
51 129 kr/m²
Hiss
HusmanHagberg Uppsala
HusmanHagberg Uppsala

Visar alla 11

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet