Södra Söderhamn, Söderhamns kommun

Södra Söderhamn; Lägenheter

Lägenheter till salu - Södra Söderhamn, Söderhamns kommun

Sortera på

26 bostäder till salu

8 dagar

1 rum lägenhet på Abraham Bäckgatan 13B Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Abraham Bäckgatan 13B Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Abraham Bäckgatan 13B Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Abraham Bäckgatan 13B Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Abraham Bäckgatan 13B Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:00

Abraham Bäckgatan 13B

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
275 000 kr
34 m²
1 rum
vån 3/3
3 811 kr/mån
8 088 kr/m²

Välkommen till denna mysiga och välplanerade bostad på Abraham Bäck! Här erbjuds en trivsam bostad med en välkomnande hall med praktiskt klinkergolv, goda avhängningsmöjligheter samt förvaring i klädkammare. Vidare möts du av ett funktionellt kök med plats för matgrupp. Vardagsrummet är smart planerat med en praktisk sovalkov som skapar en naturligt avskild sovdel, samtidigt som det finns…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

12 dagar

Söderhamn, Söderhamns kommun
Imorgon kl 15:00

Baggargatan 32A

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn
450 000 kr
52 m²
2 rum
vån 2/2
4 500 kr/mån
8 654 kr/m²
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

13 dagar

3 rum lägenhet på Baggargatan 20 Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Baggargatan 20 Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Baggargatan 20 Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Baggargatan 20 Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Baggargatan 20 Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 5

Baggargatan 20

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
1 495 000 kr
87,6 m²
3 rum
vån 2/3
5 465 kr/mån
17 066 kr/m²

Välkommen till Baggargatan 20 På andra våningen och med ljusinsläpp från tre håll ligger denna fräscha och nyrenoverade, rymliga trea. Rummen är luftiga med bra planlösning, ytskikten är ljusa och det finns en öppen spis (eldningsbar) i vardagsrummet som skapar en hemtrevlig känsla. Lägenheten har dessutom ett nytt kök och gott om förvaring, här finns även en trivsam balkong i sydväst med…

Premium
Balkong

15 dagar

2 rum lägenhet på Lasarettsgatan 2C Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Lasarettsgatan 2C Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Lasarettsgatan 2C Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Lasarettsgatan 2C Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Lasarettsgatan 2C Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 5
Idag kl 14:00

Lasarettsgatan 2C

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
590 000 kr
61 m²
2 rum
4 522 kr/mån
9 672 kr/m²

Varmt välkommen till denna mysiga bostadsrätt om två rum och kök, på Lasarettsgatan 2. Här bjuds du in till en bostad som präglas av fina ytskikt och harmoniska färger vilket skapar en hemtrevlig känsla. När du kliver in i bostaden möts du av inbjudande hall med avhängning och möjlighet till förvaring i garderober. Intill hallen hittar du köket som är stilrent och funktionellt. Vidare kommer…

Premium
Balkong
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

18 dagar

2 rum lägenhet på Abraham bäckgatan 13D KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Abraham bäckgatan 13D KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Abraham bäckgatan 13D KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Abraham bäckgatan 13D KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Abraham bäckgatan 13D KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun - bild 5
Idag kl 16:00

Abraham bäckgatan 13D

Lägenhet
KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
695 000 kr
58,5 m²
2 rum
vån 6
4 267 kr/mån
11 880 kr/m²

Renoverad och smakfull lägenhet på populära Abraham Bäck! Här bor du bekvämt i hus med hiss och endast en halvtrappa upp till bostaden. Lägenheten har renoverats löpande under de senaste åren och erbjuder en genomtänkt helhet med fina färgval och en tydlig röd tråd genom alla rum. Planlösningen är välplanerad med generösa förvaringsmöjligheter, trivsamt kök, ljust vardagsrum med utgång till…

Premium
Hiss
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

Mars 2026

Söderhamn, Söderhamns kommun

Baggargatan 20

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn
950 000 kr
69,9 m²
2 rum
vån 1/3
4 628 kr/mån
13 591 kr/m²
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Söderhamn, Söderhamns kommun
Idag kl 16:00

Abraham Bäckgatan 16

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 550 000 kr
78 m²
3 rum
vån 1/4
5 728 kr/mån
19 872 kr/m²
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Söderhamn, Söderhamns kommun

Abraham Bäckgatan 11 B

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn
950 000 kr
72 m²
3 rum
vån 1/3
5 277 kr/mån
13 194 kr/m²
Hiss
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
Tor 21 maj

Trädgårdsgatan 9 A

Lägenhet
SÖDERHAMN - CENTRUM, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
390 000 kr
67,5 m²
2 rum
vån 1/3
5 498 kr/mån
5 778 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Söderhamn, Söderhamns kommun

Abraham bäckgatan 12

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
575 000 kr
47,5 m²
1 rum
vån 3/3
3 528 kr/mån
12 105 kr/m²
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Ringvägen 7E SÖDERHAMN, Söderhamns kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ringvägen 7E SÖDERHAMN, Söderhamns kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ringvägen 7E SÖDERHAMN, Söderhamns kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ringvägen 7E SÖDERHAMN, Söderhamns kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ringvägen 7E SÖDERHAMN, Söderhamns kommun - bild 5

Ringvägen 7E

Lägenhet
SÖDERHAMN, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
750 000 kr
61 m²
2 rum
vån 3/3
3 184 kr/mån
12 295 kr/m²

Välkommen till en renoverade och luftig tvårumslägenhet på populära Klossdammen med låg månadsavgift och en stabil förening. Den trivsamma planlösningen erbjuder ett rymligt vardagsrum med fönster i två väderstreck och direkt utgång till balkongen. Köket går i ljusa färgval med plats för matgrupp, hallen har gott om förvaring med skjutdörrsgarderober och praktisk sittbänk, och det helkaklade…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Söderhamn, Söderhamns kommun
Mån 18 maj kl 16:00

Lasarettsgatan 2 A

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn
860 000 kr
81 m²
3 rum
vån 1/3
6 157 kr/mån
10 617 kr/m²
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn

Februari 2026

Klossdammen, Söderhamns kommun

Abraham bäckgatan 14

Lägenhet
Klossdammen, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
900 000 kr
78 m²
3 rum
vån 2/3
4 938 kr/mån
11 538 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
3 rum lägenhet på Ringvägen 3C Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Ringvägen 3C Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Ringvägen 3C Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Ringvägen 3C Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Ringvägen 3C Söderhamn, Söderhamns kommun - bild 5

Ringvägen 3C

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
950 000 kr
69 m²
3 rum
vån 2/3
3 597 kr/mån
13 768 kr/m²

Varmt välkommen till denna fina och trivsamma lägenhet, belägen på Ringvägen! Här möts du direkt av en välkomnande hall som har praktiska garderober med skjutdörrar. Vidare kommer du till det stilrena köket med fina ytskikt, och som erbjuder bra med förvaring. Här har du plats för matgrupp och utgång till den inglasade balkongen. Det mysiga vardagsrummet har sober färgsättning och fint…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

November 2025

Söderhamn, Söderhamns kommun

Ringvägen 5 B

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn
750 000 kr
70 m²
3 rum
vån 2/3
3 512 kr/mån
10 714 kr/m²
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
2 rum lägenhet på Abraham bäckgatan 11D KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Abraham bäckgatan 11D KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Abraham bäckgatan 11D KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Abraham bäckgatan 11D KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Abraham bäckgatan 11D KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun - bild 5

Abraham bäckgatan 11D

Lägenhet
KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
450 000 kr
59 m²
2 rum
vån 4/7
4 585 kr/mån
7 627 kr/m²

Välplanerad tvårumslägenhet med attraktivt hörnläge och fint ljusinsläpp! Det vita köket erbjuder gott om förvaring och bra arbetsytor – här finns dessutom möjlighet att sätta din egen prägel och skapa ett hem efter egen smak. Vardagsrummet har parkettgolv, ljusa väggar och utgång till en trevlig balkong – perfekt för en stunds avkoppling. Sovrummet rymmer en dubbelsäng och har plastmatta,…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

Oktober 2025

Söderhamn, Söderhamns kommun
Budgivning pågår

Abraham bäckgatan 1

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 095 000 kr
99 m²
5 rum
vån 1/3
6 060 kr/mån
21 162 kr/m²
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Augusti 2025

KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun

Abraham bäckgatan 9A

Lägenhet
KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
575 000 kr
53,5 m²
2 rum
vån 3
4 247 kr/mån
10 748 kr/m²
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Söderhamn, Söderhamns kommun

Trädgårdsgatan 9A

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
275 000 kr
36,3 m²
1 rum
3 591 kr/mån
7 576 kr/m²
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Söderhamn, Söderhamns kommun

Abraham Bäckgatan 13C

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
299 000 kr
38 m²
1 rum
vån 1/3
2 639 kr/mån
7 868 kr/m²
Uteplats

Artiklar från Hemnet

Juli 2025

Söderhamn, Söderhamns kommun

Abraham Bäckgatan 9 C

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn
595 000 kr
63,5 m²
3 rum
vån 2/3
4 825 kr/mån
9 370 kr/m²
Hiss
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Söderhamn, Söderhamns kommun

Ringvägen 5E

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
550 000 kr
44,5 m²
1 rum
vån 1/3
2 469 kr/mån
12 360 kr/m²
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Juni 2025

Klossdammen, Söderhamns kommun

Abraham Bäckgatan 13B

Lägenhet
Klossdammen, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn
550 000 kr
63,5 m²
2 rum
vån 2/3
4 182 kr/mån
8 661 kr/m²
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn

April 2025

Söderhamn, Söderhamns kommun
Idag kl 12:00

Ringvägen 3D

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
395 000 kr
44,5 m²
1 rum
vån 1/3
2 470 kr/mån
8 876 kr/m²
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Mars 2025

Söderhamn, Söderhamns kommun

Abraham bäckgatan 14

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
695 000 kr
64 m²
2 rum
vån 2/3
5 441 kr/mån
10 859 kr/m²
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

November 2024

Söderhamn, Söderhamns kommun

Baggargatan 12 A

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn
400 000 kr
41 m²
1,5 rum
vån 2/3
2 802 kr/mån
9 756 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn

Visar alla 26

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet