Logotyp av Fastighetsbyrån Söderhamn
Logotyp av Fastighetsbyrån Söderhamn

Stamvägen 184

NORR, Söderhamn, Söderhamns kommun

Visa på karta

700 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    67,5 m²
    Avgift
    4 658 kr/mån
    Driftkostnad
    3 864 kr/år

Byggår
1977
Förening
HSB BRF Åsberget i Söderhamn
Energiklass
D
Pris/m²
10 370 kr/m²
Välkommen till ett trivsamt och lättskött radhus i populära BRF Åsberget – med centralt läge i Söderhamn och samtidigt ett rofyllt läge intill grönområde! Här erbjuds ett välplanerat boende i ett plan som passar perfekt för dig som söker bekvämlighet utan att kompromissa med utrymme och livskvalitet. Redan i hallen möts du av en praktisk entré med goda avhängningsmöjligheter och garderob. Det ljusa köket har en trevlig matplats som bjuder in till både vardagsmiddagar och sociala stunder. Vidare finns ett rymligt vardagsrum med stora fönsterpartier som släpper in rikligt med ljus och ger en härlig kontakt med baksidans grönområde. Härifrån nås även den generösa balkongen – en perfekt plats för avkoppling i lugn och naturnära miljö. Intill vardagsrummet ligger bostadens sovrum med en stor och praktisk klädkammare som erbjuder gott om förvaring. Det rymliga duschrummet är utrustat med WC, tvättställ, duschplats samt både tvättmaskin och torkskåp – allt för en smidig vardag. Vid entrén finns en egen uteplats med plats för större utemöbler, perfekt för att njuta av soliga dagar. I direkt anslutning finns även ett praktiskt förråd med gott om utrymme för exempelvis cyklar eller trädgårdsredskap. Ytterligare ett stort förråd finns i husets källare. Till bostaden hör även garage i länga samt tillgång till soprum med bra sorteringsmöjligheter. Här bor du med ett attraktivt, centralt läge i Söderhamn med närhet till service, samtidigt som du har naturen precis utanför dörren – det bästa av två världar! Varmt välkommen på visning!