Slagsta, Eskilstuna kommun

Slagsta; Lägenheter

Lägenheter till salu - Slagsta, Eskilstuna kommun

Sortera på

11 bostäder till salu

2 dagar

3 rum lägenhet på Tomtebogatan 6B Måsta, Eskilstuna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 6B Måsta, Eskilstuna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 6B Måsta, Eskilstuna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 6B Måsta, Eskilstuna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 6B Måsta, Eskilstuna kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:00

Tomtebogatan 6B

Lägenhet
Måsta, Eskilstuna kommun
LF Fastighetsförmedling Eskilstuna
1 495 000 kr
78 m²
3 rum
vån 4/4
4 798 kr/mån
19 167 kr/m²

Varmt välkommen till denna trivsamma och välplanerade trea om 78 kvm. Bostaden är belägen i omtyckta och barnvänliga Måsta och här erbjuds en bostad med genomtänkt planlösning, generösa ytor och fina materialval som tillsammans skapar en inbjudande helhet! Köket är funktionellt utformat med goda arbetsytor och plats för matgrupp, vilket gör det till en naturlig samlingsplats i hemmet.…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Eskilstuna
LF Fastighetsförmedling Eskilstuna

3 dagar

3 rum lägenhet på Tomtebogatan 14A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 14A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 14A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 14A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 14A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 5

Tomtebogatan 14A

Lägenhet
Måsta, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling
1 550 000 kr
78 m²
3 rum
vån 2/3
4 799 kr/mån
19 872 kr/m²

Välkomna till ett hem där stilrena materialval möter genomtänkt planlösning och generösa ytor. Här bor ni i en välplanerad bostad med smakfullt renoverat kök, två rogivande sovrum och ett ljust vardagsrum med plats för både umgänge och avkoppling. Den inglasade balkongen blir snabbt en favoritplats och förlänger bostadens ytor under stora delar av året med utsikt mot föreningens lugna innergård.…

Premium
Balkong
Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

4 dagar

2 rum lägenhet på Tomtebogatan 20D Måsta, Eskilstuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Tomtebogatan 20D Måsta, Eskilstuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Tomtebogatan 20D Måsta, Eskilstuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Tomtebogatan 20D Måsta, Eskilstuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Tomtebogatan 20D Måsta, Eskilstuna kommun - bild 5
Budgivning pågår

Tomtebogatan 20D

Lägenhet
Måsta, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna
950 000 kr
63 m²
2 rum
vån 1/3
3 818 kr/mån
15 079 kr/m²

Välkommen till Tomtebrogatan 20D och denna välplanerade tvårummare belägen i omtyckta Måsta. Här erbjuds ett trivsamt boende med genomtänkt planlösning, bra förvaringsmöjligheter och en inglasad balkong som verkligen blir bostadens höjdpunkt. Lägenheten öppnar upp till en välkomnande hall med plats för avhängning samt garderob för praktisk förvaring. Vidare in i bostaden möts du av ett rymligt…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

5 dagar

4 rum lägenhet på Måstavägen 17C Måsta, Eskilstuna kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Måstavägen 17C Måsta, Eskilstuna kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Måstavägen 17C Måsta, Eskilstuna kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Måstavägen 17C Måsta, Eskilstuna kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Måstavägen 17C Måsta, Eskilstuna kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Måstavägen 17C

Lägenhet
Måsta, Eskilstuna kommun
Mälardalens Bostadsbyrå
1 595 000 kr
97 m²
4 rum
vån 3/3
5 834 kr/mån
16 443 kr/m²

Välkommen till denna trivsamma och smart planerade fyrarummare. Belägen högst upp i huset med ett lugnt och insynsskyddat läge som ger ett fantastiskt ljusinsläpp och en härlig rymd. Bostaden erbjuder er en genomtänkt planlösning med tre sovrum, perfekt för barnfamiljen eller för dig som önskar extra utrymme. Två av sovrummen lämpar sig utmärkt som barnrum, hemmakontor eller gästrum och är…

Premium
Balkong
Mälardalens Bostadsbyrå
Mälardalens Bostadsbyrå

6 dagar

1 rum lägenhet på Tomtebogatan 22A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Tomtebogatan 22A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Tomtebogatan 22A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Tomtebogatan 22A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Tomtebogatan 22A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 17:15

Tomtebogatan 22A

Lägenhet
Måsta, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna
850 000 kr
34 m²
1 rum
vån 1/3
2 309 kr/mån
25 000 kr/m²

Tomtebogatan 22A erbjuder en välplanerad och trivsam lägenhet i genomgående bra skick. Bostaden präglas av ljusa nyanser och en stilren design som skapar en modern och harmonisk känsla redan vid första steget innanför dörren. Planlösningen är både funktionell och lättmöblerad med tydlig rumsindelning. Vardagsrummet är rymligt och inbjudande med plats för både soffgrupp och matplats. Köket är…

Premium
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

9 dagar

3 rum lägenhet på Tomtebogatan 22A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 22A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 22A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 22A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 22A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 5
Budgivning pågår
Sön 17 maj kl 16:15

Tomtebogatan 22A

Lägenhet
Måsta, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna
1 695 000 kr
78 m²
3 rum
vån 2/3
4 799 kr/mån
21 731 kr/m²

Välkommen till Tomtebogatan 22D, en exklusiv och sällsynt trerummare i mycket omtyckta Måsta. Detta är en bostad som verkligen sticker ut från mängden. Här möts genomtänkt design, påkostade materialval och en tydlig känsla för stil där varje rum har sin egen karaktär men samtidigt binds samman i en harmonisk helhet. Redan vid första steget in i bostaden märks det att detta är något utöver det…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

12 dagar

3 rum lägenhet på Tomtebogatan 14D Måsta, Eskilstuna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 14D Måsta, Eskilstuna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 14D Måsta, Eskilstuna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 14D Måsta, Eskilstuna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 14D Måsta, Eskilstuna kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Tomtebogatan 14D

Lägenhet
Måsta, Eskilstuna kommun
Husrum Fastighetsmäkleri
1 250 000 kr
78 m²
3 rum
vån 4/4
4 899 kr/mån
16 026 kr/m²

Varmt välkommen till Tomtebogatan 14D – en välplanerad trea högst upp i huset, där parkeringsplats ingår i månadsavgiften! Denna rymliga genomgångslägenhet har en optimal planlösning med fint ljusinsläpp och trevliga sällskapsytor. Här erbjuds ett stilrent kök med goda förvaringsmöjligheter, ett generöst vardagsrum samt två trivsamma sovrum. Bostaden erbjuder även ett helkaklat badrum samt en…

Premium
Balkong
Husrum Fastighetsmäkleri
Husrum Fastighetsmäkleri

15 dagar

1,5 rum lägenhet på Tomtebogatan 22B Måsta, Eskilstuna kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Tomtebogatan 22B Måsta, Eskilstuna kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Tomtebogatan 22B Måsta, Eskilstuna kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Tomtebogatan 22B Måsta, Eskilstuna kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Tomtebogatan 22B Måsta, Eskilstuna kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:00

Tomtebogatan 22B

Lägenhet
Måsta, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling
695 000 kr
33 m²
1,5 rum
vån 3/3
2 291 kr/mån
21 061 kr/m²

Välkommen till ett ljust och välplanerat hem med trivsam känsla och smarta lösningar! Den välkomnande hallen erbjuder gott om plats för avhängning och förvaring. Köket är stilrent och yteffektivt med fina arbetsytor, bra förvaring och härligt ljus från ett centrerat fönster. Det rymliga vardagsrummet bjuder på generöst ljusinsläpp och plats för både soffgrupp och matbord – perfekt för umgänge…

Premium
Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling

19 dagar

3 rum lägenhet på Tomtebogatan 2A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 2A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 2A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 2A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Tomtebogatan 2A Måsta, Eskilstuna kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 18:00

Tomtebogatan 2A

Lägenhet
Måsta, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna
1 295 000 kr
78 m²
3 rum
vån 3/3
4 799 kr/mån
16 603 kr/m²

KONTAKTA MÄKLAREN FÖR VISNING! Tomtebogatan 2A erbjuder en välplanerad och rymlig lägenhet i ett av Eskilstunas mest omtyckta områden. Här bor man i en stabil förening där värme, vatten, kabel tv, internet, förråd och parkering redan ingår i avgiften, vilket skapar en trygg och ekonomiskt fördelaktig vardag. Redan vid entrén möts man av en stilren och ljus miljö som ger en känsla av lyx och…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

April 2026

Måsta, Eskilstuna kommun

Måstavägen 21C

Lägenhet
Måsta, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna
1 550 000 kr
78 m²
3 rum
vån 2/3
4 659 kr/mån
19 872 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

December 2025

Måsta, Eskilstuna kommun

Måstavägen 15C

Lägenhet
Måsta, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna
1 995 000 kr
97 m²
4 rum
vån 1/3
5 664 kr/mån
20 567 kr/m²
Balkong
SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna

Visar alla 11

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet