Logotyp av Fastighetsbyrån Eskilstuna
Logotyp av Fastighetsbyrån Eskilstuna

Ester Kvarnströms gata 9

Norra Munktellstaden, Eskilstuna kommun

Visa på karta

2 250 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    75 m²
    Våning
    4 av 5, hiss finns
    Avgift
    5 337 kr/mån
    Driftkostnad
    4 004 kr/år

Byggår
2024
Förening
BRF Bolinder i Eskilstuna
Energiklass
C
Pris/m²
30 000 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna ljusa och trivsamma 3:a med ett fantastiskt läge på Munktell! Här bor du med en halvöppen planlösning mellan kök och vardagsrum som skapar en luftig, social och lättmöblerad yta. Från vardagsrummet kliver du ut på den generösa balkongen i soligt sydostläge – en perfekt plats för morgonkaffet, helgfrukosten eller en avkopplande kväll. Lägenheten rymmer två rymliga sovrum med bra förvaring, varav ett med praktisk klädkammare. Det helkaklade badrummet är stilrent och utrustat med både tvättmaskin och torktumlare för extra bekvämlighet. Allt är i mycket fint skick – här är det bara att flytta in och börja trivas! Det är endast en person som bott i lägenheten och är fortfarande i nyskick! Brf:en är stabil med en förmånlig månadsavgift där både tv och bredband ingår. Föreningen har dessutom solceller som bidrar till en prisvärd elförbrukning. Läget är svårslaget – du bor mitt i city med nära till shopping, restauranger, kultur och nöjen. Tågstationen och Mälardalens universitet nås enkelt till fots, vilket gör bostaden perfekt för både pendlare och studenter. Ett optimalt boende för dig som vill njuta av stadslivets alla fördelar – varmt välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Bolinder i Eskilstuna

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling