Logotyp av Fastighetsbyrån Täby
Logotyp av Fastighetsbyrån Täby

Manganvägen 5

Skarpäng, Täby kommun

Visa på karta

8 500 000 kr

9 500 000 kr-11 %

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    159 m²
    Tomtarea
    811 m²
    Energiklass
    F

Biarea
17 m²
Byggår
1980
Premium
Rymlig familjevilla om 177 kvm på lugn återvändsgata i omtyckta Skarpäng! Varmt välkommen till Manganvägen där detta härliga hus nu står redo för sin nästa ägare. Här ges det gott om sällskapsytor med stort vardagsrum med härliga vyer tack vare placeringen på husets övre plan. I anslutning till vardagsrummet finns en generöst tilltagen matplats i öppen planlösning som ligger intill köket. Köket är även det rymligt med gott om inbyggda förvaringsutrymmen och komplett utrustning. Vidare finns det gott om plats för hela familjen med fyra sovrum och två helkaklade badrum. Vi erbjuder virtuell visning, bostadsfilm samt virtuell provmöblering för denna bostad. Klicka på 'Läs mer hos mäklaren' för mer information. Här bor du i populära Skarpäng, ett område som kombinerar idylliskt villaområde med närhet till allt du behöver. Skogen och motionsspåren ligger precis runt knuten, liksom fina badplatser vid Rösjön och Edsviken. Här finns gott om lekplatser, fotbollsplaner och natur att utforska för både små och stora. I närområdet hittar du skolor i olika stadier, förskolor och goda kommunikationer mot Täby centrum, Danderyd och Stockholm city. Mataffärer, service och restauranger finns på bekvämt avstånd. Välkommen att kontakta ansvarig mäklare Marie-Louise Giertz på 073-433 33 32 vid frågor samt fortsatt intresse!