Logotyp av Fastighetsbyrån Söderhamn
Logotyp av Fastighetsbyrån Söderhamn

Norralagatan 29

NORR, Söderhamn, Söderhamns kommun

Visa på karta

1 100 000 kr

1 400 000 kr-21 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    146 m²
    Tomtarea
    1 302 m²
    Energiklass
    E

Biarea
10 m²
Byggår
1909
Välkommen till denna villa med centralt läge på Norralagatan i Söderhamn – ett hem med stor potential för dig som vill skapa något eget! Huset är fördelat på två plan och erbjuder en praktisk planlösning med gott om utrymme för både familjeliv och hemmakontor. På entréplanet möts du av ett kök med plats för matgrupp, ett vardagsrum, ett sovrum samt ett duschrum utrustat med tvättmaskin och torktumlare. Här finns även en groventré med anslutande kontorsdel – perfekt för dig som arbetar hemifrån eller önskar extra förvaringsytor. En trappa upp väntar en hall, tre sovrum samt ett duschrum som renoverades 2016. Tomten är trivsam och lättskött med gräsmatta, grusad uppfart och garage beläget intill huset. Här finns gott om plats för både lek, odling eller avkoppling. Det centrala läget ger närhet till stadens utbud av service, skolor och kommunikationer – ett bekvämt boende med alla möjligheter att sätta din egen prägel och skapa ett hem att trivas i under lång tid framöver. Varmt välkommen att upptäcka möjligheterna!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling