Logotyp av Fastighetsbyrån Skurup
Logotyp av Fastighetsbyrån Skurup

Östra Gränsgatan 23

Skurup, Skurups kommun

Visa på karta

2 795 000 kr

3 000 000 kr-7 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    95 m²
    Tomtarea
    834 m²
    Energiklass
    F
    Driftkostnad
    50 563 kr/år

Biarea
93 m²
Byggår
1952
Östra Gränsgatan 23 – På en fin tomt i centrala Skurup ligger detta välbyggda 50-talshus med en genomtänkt planlösning och moderna uppdateringar. Boytan är fördelad på 1,5 plan samt en funktionell källare. Entréplanet rymmer kök, allrum, sovrum och badrum, medan ovanvåningen erbjuder två ytterligare sovrum med bra storlek. Källaren ger gott om utrymme för det praktiska – förvaring, tvättstuga, pannrum och extra ytor som underlättar vardagen. Trädgården är välskött och insynsskyddad med solläge som följer dagen. På tomten finns plats för bil, laddbox och ett rymligt garage som rymmer både parkering och förvaring. Här bor ni i ett lugnt villaområde med närhet till service, skolor och kommunikationer – ett smidigt läge för vardagslivet. Välkommen att kontakta ansvarig mäklare för att boka din visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling