Logotyp av Fastighetsbyrån Lindesberg
Logotyp av Fastighetsbyrån Lindesberg

Fågelvägen 9

Nora, Nora kommun

Visa på karta

2 095 000 kr

2 495 000 kr-16 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    140 m²
    Tomtarea
    903 m²
    Energiklass
    C
    Driftkostnad
    52 473 kr/år

Biarea
30 m²
Byggår
1930
Uteplats
Välkommen till Fågelvägen 9, här möts du av en trevlig 1½-plansvilla om fem rum och kök på omtyckt område i centrala Nora. Entréplanet är socialt, här finns gott om plats för umgänge med familj och vänner, dels i det rymliga köket med öppen planlösning mot matplatsen samt i vardagsrummet där eldstaden värmer gott samt ger extra mysfaktor. På entréplanet finner du också två sovrum, toalett och tvättstuga. Övervåningen är mer privat och här finner du två sovrum och badrum. När sommaren kommer intas middagen allra bäst på den härliga uteplatsen. Trädgården bjuder in till lek och bus samtidigt som det finns plats för dig som gillar att odla. Här bor du i ett lugnt och barnvänligt område med närhet till matbutik, förskola, busshållplats och skogsområde med fina promenadstråk. Noras vackra torg där du kan avnjuta den mumsiga Nora glassen nås med en promenad på knappa 2 km. Uppvärmning via bergvärme och fiber är stora plus! Varmt välkommen på visning.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling