Logotyp av Fastighetsbyrån Ljusdal/ Järvsö
Logotyp av Fastighetsbyrån Ljusdal/ Järvsö

Slottegatan 3

Ljusdal, Ljusdals kommun

Visa på karta

1 500 000 kr

1 800 000 kr-17 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    150 m²
    Tomtarea
    1 134 m²
    Energiklass
    C
    Driftkostnad
    60 539 kr/år

Biarea
97 m²
Byggår
1922
Balkong
Välkommen till Slottegatan 3 och denna bostad uppförd år 1922. Med sina 150 kvadratmeter boarea och 97 kvadratmeter biarea finns här gott om utrymme. Entréplanet har fina sociala ytor, ett rymligt kök samt matsalsdel och vardagsrum. På det övre planet finns bostadens tre sovrum samt möblerbar hall. Källarplanet har förutom tvättstuga, matkällare och förvaringsmöjligheter en lägenhet om två rum och kök. Här finns möjligheten att skapa ditt drömhem med ett stenkast till centrum som ger dig närhet till allt vad Ljusdal har att erbjuda. Njut av bekvämligheten med affärer, restauranger och service inom promenadavstånd. För den naturintresserade finns det möjligheter till härliga promenader och utflykter i det vackra närområdet. Denna bostads klassiska charm kombinerat med dess potential och uthyrningsmöjlighet gör den till en dröm för den som söker något unikt. Missa inte chansen att bli ägare till denna pärla från förr! Välkommen hem till en tidlös skatt mitt i Ljusdal.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling