Logotyp av Fastighetsbyrån Köping
Logotyp av Fastighetsbyrån Köping

Bältgatan 3

Kungsörs kommun

Visa på karta

1 375 000 kr

1 495 000 kr-8 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    78 m²
    Tomtarea
    879 m²
    Driftkostnad
    33 700 kr/år

Biarea
39 m²
Byggår
1933
Plus
Välkommen till detta charmiga bostadshus med en fantastisk tomt full av möjligheter! Här finner du en mysig eldstad för mysiga kvällar och ett praktiskt garage för bekväm parkering. Trädgården är perfekt för gröna fingrar eller bara för att njuta av solen på den härliga uteplatsen. Beläget nära Arboga Ån och med en egen brygga vid vattnet, plats för en 11 metersbåt, erbjuder detta hem en unik närhet till vacker natur. Här kan du njuta av avkopplande promenader längs vattnet eller ta din båt ut för en rogivande dag på sjön. Bostaden är rymlig med tre rum, varav två sovrum för bekväm boendekomfort. Byggt år 1933 bär det på en historisk charm som ger en extra känsla av hemtrevnad. Här kan du skapa ditt drömboende och njuta av lugnet i det vackra Kungsör. Miss inte chansen att förvärva detta unika hem med en härlig trädgård och närhet till naturen. Välkommen att kontakta oss för visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling