Logotyp av Fastighetsbyrån Lindesberg
Logotyp av Fastighetsbyrån Lindesberg

Västra Sund 129

Nora, Nora kommun

Visa på karta

475 000 kr

675 000 kr-30 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Tomt
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Tomtarea
    3 463 m²
Nu finns möjligheten att förvärva en tomt på 3 463 kvm med fint läge vid Västra Sund. El och fiber är framdraget till tomten så enbart installation som kvarstår. Busshållsplats vid väg 244 finns inom ca 500 meters avstånd vilket underlättar vid pendling. Det tar ca 25 minuter med bil till Örebro. Västra Sund ligger i södra delen av Nora ut mot golfbanan. Vackert område med stora grönområden runt Norasjön. Perfekt omgivning för härliga löpturer och promenader. I centrala Nora finner du flertalet restauranger, caféer och butiker. Missa inte besöka prisbelönta Bryggerikrogen. I centrum finns skola och barnomsorg från 1 år och upp till högstadium. Närmaste gymnasieskola finns i Lindesberg alternativt Örebro. Skapa ditt drömboende i underbar lantlig miljö! För mer information, kontakta ansvarig mäklare Linn Sander.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på lån och försäkringar

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling