Logotyp av HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Logotyp av HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

Ängsullsvägen 214E

Vällingby - Kälvesta, Stockholms kommun

Visa på karta

4 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    160 m²
    Avgift
    7 514 kr/mån
    Driftkostnad
    34 512 kr/år

Byggår
2015
Förening
BRF Stockholm Figaro 5
Energiklass
D
Pris/m²
31 219 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till Ängsullsvägen 214E! Här erbjuds ett charmigt radhus om 160 m² boarea där hela familjen får gott om plats. Bostaden rymmer fem sovrum och präglas av en tidstypisk karaktär som löper genom hela huset. Den välgenomtänkta planlösningen med öppna ytor skapar en härlig rymd och ett fint ljusinsläpp. Bostaden har ett attraktivt gavelläge och en välplanerad planlösning med hela fem sovrum, vilket skapar gott om plats för den stora familjen eller för dig som önskar extra utrymme. Bostaden erbjuder hög komfort med vattenburen golvvärme som ger en behaglig och jämn värme i hela bostaden. Huset är byggt 2015 och håller en modern standard. Föreningen äger marken, vilket är en stor fördel för boendekostnaden. Fiber är installerat och ger snabb och stabil internetuppkoppling. Till bostaden hör även en parkeringsplats utrustad med laddstolpe för elbil, vilket ingår i boendet.Läget är perfekt för barnfamiljer med närhet till förskolor, skolor, lekplatser, stormarknader och grönområden, samtidigt som du har promenadavstånd till Mälaren. I området finns även fotbollsplaner, asfalterad tennisbana och ett utomhusgym för den aktive. Enkelt med bussen tar du dig snabbt till både Spånga och Vällingby centrum, där tunnelbana och pendeltåg finns samt ett brett serviceutbud där allt finns som kan tänkas behöva. Ett perfekt hem att växa i – i ett lugnt och familjevänligt område där barnen kan springa fritt och där det finns plats för både vardag och fest. Varmt välkommen att hitta hem i Kälvesta!