Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Leksand
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Leksand

Furugränd 10

Leksand, Leksands kommun

Visa på karta

3 150 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Par-/kedje-/radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    110 m²
    Avgift
    7 912 kr/mån
    Driftkostnad
    4 644 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Furuhaga i Leksand
Energiklass
B
Pris/m²
28 636 kr/m²
Uteplats
Välkommen till en exklusiv bostadsrätt i villaform, perfekt för dig som söker det lilla extra i vardagen. Denna moderna bostad, byggd 2020, erbjuder en härlig kombination av stil och funktionalitet. När du kliver in genom dörren möts du av den öppna och sociala planlösningen som skapar en ljus och rymlig atmosfär. och med den härliga braskaminen i centrum som blir en naturlig samlingspunkt under kyliga vinterkvällar. Köket är fullt utrustat med moderna vitvaror och stilrena ytskikt som gör matlagningen till ett nöje, och den trivsamma uteplatsen är perfekt för grillkvällar, avkoppling och socialt umgänge. Här kan du njuta av soliga dagar och svala kvällar. I övrigt finns tre sovrum, två allrum samt de två helkaklade badrummen som erbjuder en känsla av lyx och komfort. Det brutna taket på övre plan ger en härlig takhöjd och rymd. Bostaden är belägen i ett barnvänligt område med närhet till det mesta såsom centrum, skolor, idrottsområde och Tegera Arena men även till natur- och friluftsområden. Sjön Siljan med promenadstråk och badplats är endast en kort promenad bort, vilket gör detta till ett idealiskt läge för både stora och små. Brf Furuhaga bildades så sent som 2020 och tillträdes 2021 och är en mindre förening med totalt tolv lägenheter vilket ger en härlig gemenskap och trygghet. I månadsavgiften ingår vatten, värme och parkeringsplats. Missade inte chansen till ditt nya drömhem.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Furuhaga i Leksand