Logotyp av Mäklarhuset Saltsjö-Boo
Logotyp av Mäklarhuset Saltsjö-Boo

Lunnarevägen 37B

Länna, Huddinge kommun

Visa på karta

5 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Parhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    135 m²
    Avgift
    6 688 kr/mån
    Driftkostnad
    28 056 kr/år

Byggår
2017
Förening
BRF Stamkvistaren 27
Energiklass
C
Pris/m²
44 407 kr/m²
Premium
I Länna, Skogås, finns flera vackra nyproduktioner uppförda senaste åren. Här finns ett hus i riktigt bra läge, innanför vägarna och mot litet skogsparti. Stora sociala ytor och rejäla uteplatser i två olika väderstreck. Tre sovrum på övre plan, men det går att skapa ett fjärde om man önskar. Två vackra badrum för plats för den stora familjen. På tomten finns också gräsmatta och ett förrådshus. Sol är det inga bekymmer med, finns på båda sidorna växelvis. Här bor man enkelt nära naturen och samtidigt ligger bussarna ett stenkast bort, mot Skogås där byte sker och pendeltåg går varje kvart mestadels. I närheten ligger också antingen norrut Magelungen eller till öster Drevviken med badmöljigheter. Farsta centrum är nära och har ett av södra Stockholms bästa utbud. (Obs - bild på stora sovrummet uppe saknas, kommer innan visningarna.) Välkommen till det enkla boendet i BRF-form men samtidigt stora ytor och detta parhus med en stor och vacker utemiljö! Huset kommer preliminärt visas våren -26 men kontakta mäklaren redan idag för eventuella privata bokningar.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Stamkvistaren 27

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling