Logotyp av Fastighetsbyrån Södertälje
Logotyp av Fastighetsbyrån Södertälje

Södra Sjögatan 33

Glasberga Sjöstad, Södertälje kommun

Visa på karta

3 750 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    129 m²
    Avgift
    5 937 kr/mån
    Driftkostnad
    28 000 kr/år

Byggår
2020
Förening
BRF Sjöutsikten i Glasberga
Energiklass
C
Pris/m²
29 070 kr/m²
Premium
Välkommen till Södra Sjögatan 33, här ges nu chansen att förvärva ett välplanerat, fräscht och nyligen (2021) byggt Bostadsrätts-radhus med sjöutsikt och härlig villakänsla i lugna och populära Glasberga. På entréplan finns de ljusa rymliga och sociala ytorna bestående av ett modernt kök, ljus matplats och ett stort luftigt vardagsrum i ett stort härligt öppet samband, vidare erbjuds fyra rofyllda sovrum praktiskt belägna på övre plan, två helkaklade fräscha badrum och separat tvättstuga. Exteriört finns en lagom stor trädgård med stor trätrallad altan i underbart läge med sjöutsikt. Här bor du i ett lugnt barnvänligt område med fina omgivningar. P-platser på husets framsida. Närhet till naturområden, kommunikationer, förskola, Ica Maxi och Biltema. Perfekt även för pendlaren med motorvägspåfarter ett par minuter bort. Välskött förening. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Sjöutsikten i Glasberga

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling