Logotyp av Bjurfors Trelleborg
Logotyp av Bjurfors Trelleborg

Murkelvägen 8A

Beddingestrand, Trelleborgs kommun

Visa på karta

3 395 000 kr

3 595 000 kr-6 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Parhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    137,5 m²
    Avgift
    5 800 kr/mån
    Driftkostnad
    42 636 kr/år

Byggår
2020
Förening
BRF Beddinge Ängar
Energiklass
C
Pris/m²
24 691 kr/m²
Uteplats
Välkomna till detta fina bostadsrättsparhus i 1,5 plan byggt i sten med egen trädgård, uppställningsplats för bil och eget förråd på tomten. Här bor ni med magiska solnedgångar, hänförande vyer och med närhet till Beddingestrands fina sandstrand, havet, golfbanan och fina grönområden. Huset erbjuder en öppen och tilltalande planlösning, delvis öppet i nock. På entréplan finns välkomnande entré med klinkergolv, vardagsrum/matrum med generös takhöjd och utgång till uterum och trädgård, arbetskök i öppen planlösning med vardagsrummet, två sovrum varav ett "Master Bedroom" med eget helkaklat badrum samt klädkammare och arbetshörna, ytterligare ett helkaklat badrum samt en tvättstuga. Övre plan inrymmer ett allrum, ett stort sovrum och ett förråd/klädkammare. Trädgården erbjuder flera uteplatser i olika väderstreck, pergola, förråd, gräsmatta samt uppfart med plats för 2 bilar. Parhuset är beläget på Skånes sydkust i vackra Beddingestrand och i närheten av Sveriges sydligaste golfbana. I Beddingestrand finns allt du kan önska - en härlig badstrand, golfbana, tennisbana, vacker natur, café samt affär och flera restauranger i både Beddingestrand och Smygehamn. Förutom de vackra omgivningarna och det idylliska läget har man bra pendelavstånd till Ystad, Trelleborg, Sturup, Malmö och Köpenhamn. På Sveriges sydligaste udde, Smygehuk, lockar Rökeriet med sina delikatesser. Dessutom finns ett rikt kulturutbud med bl. a konstutställningar på Köpmansmagasinet i Smyge. Varmt välkommen på visning!