Logotyp av Fastighetsbyrån Vallentuna
Logotyp av Fastighetsbyrån Vallentuna

Åby Allé 5C

Åby Ängar, Vallentuna kommun

Visa på karta

4 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    115 m²
    Avgift
    6 447 kr/mån

Byggår
2017
Förening
BRF Estrad
Energiklass
C
Pris/m²
39 957 kr/m²
Premium
Välkommen till detta fantastiska radhus i Åby Ängar, Vallentuna. Här möts du av ett modernt och stilrent hem där öppen planlösning och härligt ljusinsläpp skapar en trivsam atmosfär. Köket är hjärtat i hemmet och här kan du njuta av kulinariska stunder med familj och vänner. Ekparkett med golvvärme på båda plan ger en ombonad känsla och skapar en behaglig atmosfär i hela bostaden. Detta radhus erbjuder inte bara en, utan två balkonger samt en uteplats där du kan avnjuta lediga dagar utomhus. På altanen på baksidan har man solen på förmiddagen medans du kan njuta av solen på eftermiddagen på balkongen på framsidan. Med dubbla förråd och parkering för 2 bilar finns det gott om plats för förvaring och bekväm bilparkering. Området Åby Ängar är omgivet av vacker natur med närhet till skog och grönområden. Just nu uppförs en stor park och lekpark intill bostaden. Här kan du njuta av lugnet samtidigt som du har bekvämt avstånd till lokala bekvämligheter så som matbutiker, idrottsplats, skolor, förskola och kommunikationer. Ta chansen att skapa ditt drömhem i detta moderna och välplanerade radhus. Välkommen till ett trivsamt och familjärt boende i Vallentuna! KONTAKTA MÄKLAREN FÖR ATT BOKA VISNING!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Estrad

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling