Logotyp av Notar
Logotyp av Notar

Skolrådsvägen 46

Haninge kommun

Visa på karta

3 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Radhus
    Upplåtelseform
    Bostadsrätt
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    89 m²
    Avgift
    6 859 kr/mån
    Driftkostnad
    24 000 kr/år

Förening
BRF Mårtensberg i Vendelsö
Energiklass
F
Pris/m²
35 899 kr/m²
Premium
Välplanerat bostadsrättsradhus med två badrum, inglasat uterum och naturnära läge –Välkommen till Skolrådsvägen 46! Välkommen till ett trivsamt och välplanerat bostadsrättsradhus i populära Vendelsö – ett hem som kombinerar funktionella ytor med en varm och hemtrevlig känsla. Här bor du i ett lugnt och familjevänligt område med naturen som granne samtidigt som vardagens bekvämligheter finns nära till hands. Bostaden är smart disponerad över två plan där sociala ytor och privata rum samspelar på ett naturligt sätt. Entréplanet erbjuder ett rymligt vardagsrum med fint ljusinsläpp och plats för både soffgrupp och umgänge. Härifrån nås det inglasade uterummet som blir en naturlig förlängning av bostaden – perfekt för middagar, avkoppling och sociala stunder stora delar av året. Utanför väntar en skyddad uteplats mot grönska som ger en privat och rofylld känsla. Köket är funktionellt utformat med goda arbetsytor och generös förvaring, samt plats för den matlagningsintresserade. Planlösningen gör det enkelt att kombinera vardagsliv och sociala tillfällen. Bostaden erbjuder två badrum, ett på varje plan, vilket ger en bekväm vardag för både familj och gäster. På entréplanet finns dusch, wc och tvättmöjligheter medan övre plan rymmer ytterligare ett stilrent badrum. På övervåningen finns även två bra sovrum med förvaring samt en praktisk hall som binder samman rummen. Förvaringsmöjligheterna är goda med flera garderober samt externa förråd som underlättar vardagen. Framsidan välkomnar med egen entré och plats för utemöbler, medan baksidan vetter mot natur och grönska – ett lugnt läge där du kan njuta av årstidernas skiftningar. Här bor du i ett omtyckt område i Vendelsö med närhet till skolor, förskolor, service och goda kommunikationer. Natur, promenadstråk och friluftsområden finns inom bekvämt avstånd, vilket gör detta till ett perfekt boende för dig som söker balans mellan stadens närhet och ett lugnare liv. Välkommen på visning!