Logotyp av Fastighetsbyrån Nässjö
Logotyp av Fastighetsbyrån Nässjö

Sjögärdsgatan 40

Centralt, Nässjö kommun

Visa på karta

3 450 000 kr

3 690 000 kr-7 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Övrig
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Boarea
    279 m²
    Tomtarea
    845 m²

Byggår
1932
Lättförvaltad och välskött hyresfastighet med ett centralt och attraktivt läge i Nässjö. Yta om 279 kvm fördelat över fem stycken tvårumslägenheter. Gedigen och underhållsfri byggnad i tegel och bekväm uppvärmning i form av bergvärme. Intäkter om totalt 357 360 kr/år och en driftkostnad på ca 73 211 kr/år ger ett driftnetto om ca 248 000 kr. Huset är idag fullt uthyrt. Välkomna att kontakta Rebecca för mer information och för att boka dig på visning.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på lån och försäkringar

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling