Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Växjö

Norrhultsvägen 46

Norrhult, Uppvidinge kommun

Visa på karta

1 695 000 kr

2 300 000 kr-26 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Övrig
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    12 rum
    Boarea
    293 m²
    Tomtarea
    1 261 m²

Energiklass
E
Plus
Nu har du möjlighet till denna hyresfastighet med ett centralt läge i Norrhult En fastighet som perfekt för dig som vill köpa ditt första hyreshus, eller utöka ditt bestånd. I källarplan finns utrymme perfekt för ytterligare en lägenhet (se förslag i planritning) eller använda de för eget bruk. Ekonomin fastigheten ger ett driftnetto på ca. 186 691 SEK och det finns möjlighet att göra ytterligare lägenheter/lokaler i källarplan. I huset finns 4 st hyreslägenheter (uthyrda) om total årshyra på 297 576 SEK. Välkommen att boka in dig till visning! //Rasmus Wickell
Läs mer hos mäklaren

Räkna på lån och försäkringar

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling